Öncelikle hayırlı olsun kardeşim bir yere girebiliyorsan. Yazılım mühendisliğiyle bilgisayar mühendisliğinin iş imkanlar arasında dünya kadar fark var.
Şimdi burada kendine şunu sorman lazım. Ben hangi işi yaparsam zevk alırım ve iyi bir hizmet verebilirim? diye kendine bi sor
Sonra yine kendine sor ben "ben acaba master yada doktora yapacakmıyım" bunları cevapladıktan sonra aynı konuyu tekrar aç ki daha rahat yardımcı olabilsin arkadaşlar.
İş imkanına gelince her şirket yazılım mühendisi almak zorunda değil desteğini dışarıdan satın alabilir, ama her büyük şirket bir bilgisayar mühendisi almak zorunda çünkü dışarıdan hizmette alsa yazılım donanım, entegrasyon vs. bunları yönetecek idare edecek yönetime rapor sunabilecek bir kişiyi işe alırlar.
Sen işini seve seve yaparsan en iyi yere gelirsin. Hayat ne kadar kötü olursa olsun şuna inan herkese bir gün şans güler. Eğer o şansı kullanırsan daha iyi olursun. Kullanamazsan kalırsın.
Sana tavsiye bir mühendis olarak :) mühendislik her kapıyı biraz daha rahat açtırır.