freelance iş ilanları

Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 15.573 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Hocam, 1000 kelimelik bir makale yazmak mı mantıklı? Yoksa 300-350 kelimelik 3 tane yazmak mı?

wmaraci
reklam

webmaestro3 webmaestro3 serhatosun.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 264 / 240
  • Ticaret 53, (%100)

Muhammed Öksüz adlı üyeden alıntı

Hocam, 1000 kelimelik bir makale yazmak mı mantıklı? Yoksa 300-350 kelimelik 3 tane yazmak mı?

Bak işte bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. Mesajım bulunsun bakalım :) :)

omare omare yazilim.net Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hoş bir blogum var ve günde 100 kişi neredeyse geliyor. Apk indirmeli yani genel olarak indirmeli ve teknoloji haberleri yayınlıyorum. Buraya lütfen dikkat. Aynı sektörden rakip site var ve o site yani ne yaptıysa google onun her kelimesini (örnek olarak apk kelimesi) ne yapsam ne etsem o site karşıma çıkıyor şuan bu durumdan dolayı sinir hastası oldum. Yani google sitemdeki anahtar kelimeleri arama motorunda bulmuyor. Hani arama çubuğuna apk yazar sında sonuçlarda siyah yazı olur ya heh işte o bende olmuyor. Ne yapmalıyım bi tek danisacagim siz varsiniz.teşekkürler

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

championur22 adlı üyeden alıntı

Çok yeni açılmış bir film siteniz var. Bildiğiniz gibi film kelimesinde 1. sayfaya çıkmak zor. Bu anlamda sizce filme mi seo yaptırmak mantıklı yoksa nurgül yeşilçayın x filmine mi seo yaptırmak mantıklı ?

Sitenin yeni olduğunu söylemiştim. Yeni siteye seo yaptırmak ne kadar mantıklı nasıl bir yol izlenmelidir.

Sitenizde aynı soruyu soruyorum. 2 yerden de yanıtlarsanız sevinirim.

Siteden yanıtladım.

drcag adlı üyeden alıntı

Google news kayitli sitelerde seo calismasi yapiyor musunuz bizim sonhaberizle sitemiz icin news ta daha cok gorunmuk icin ne yapmamiz lazim tecrubeniz var mi

Taze içeriği ilk siz girmelisiniz. Yani ucu sonunda newste spama dokunduğu için teşvik etmemek adına yanıtlamak istemiyorum.

hatuu adlı üyeden alıntı

ilk sayfaya çıkmak istediğim bir anahtar kelime var. Bu anahtar kelimede ilk sayfada olan bir site var bir makaleleri ilk sayfada çıkıyor. O makaledeki ilgili anahtar kelimeye kendi linkimi ekletmem nasıl bir sonuç ortaya çıkartır? Direk o anahtar kelimede ilk sayfadaki bir siteden link aldığım için çok yararlı olabileceği veya yazı eski bir yazı olduğu için google'ın bunu görmezden geleceği gibi düşüncelerim var kararsızım açıkcası.

Yazı 300 kelime olsun. 150 kelimelik bir güncelleme yaptırın yazıda ve ondan sonra linki ekleyin. Sanki bu site sizin sitenizi incelemiş ve bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmiş ve sizin sayfanızı linklemiş gibi bir intiba uyandırırsınız etki artar. Sonuç olarak değerli bir link sizin açınızdan ama dediğim gibi mantıklı hareket edilmez direk link eklenirse 10 olacak etki 3 olur 4 olur.

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam sektörel bir sitemiz var . Nakliyat yada su deposu. Şimdi biz tüm Türkiye'ye hizmet veriyoruz. Yani nakliyat dersek mesela :

Ankara nakliyat
Antalya nakliyat

gibi gibi ayrı yazılar yazıp özgün içerikle doldurmak nasıl olur. Yani toplamda 81 yazımız olacak. Her şehir için bir yazı yazılmış olacak. /şehiradı+nakliyat/ Yazılar mümkün olduğunca orjinal.

Bu şekilde sürekli içerik girilmesi nasıl etki eder. Bazıları spama düşer dedi. Bazıları iyi gelir dedi. Yerel aramlarda çıkma açısından durumu nasıl değerlendirriz.

Benzer bir çalışmayı temizlik ve davetiye sitelerinde yürütüyorum. 40-50 ilde sıralamadayız. Tüm alt sayfa yazıları özgün olsun. 300 kelime + olsun. Yer değiştirerek kelime oyunları ile yazılmış değil harbiden özgün olsun. İşin püf noktası her gün 3 adet yazıyı modifiye edip editlemekten geçiyor. Yani her gün 3 yazı belirleyip buna 3-5 cümle, resim vs eklemeler yapın. Sitenin o bölümleri güncel kalsın.

Muhammed Öksüz adlı üyeden alıntı

350 kelime konuyu açıklamaya yeterli ise ful içerik olsun diye kelime tekrarı yapılacağına 350 kelimede kesilmeli.

Konu ucu açık bir konu ise bence ne denli bilgi verilebilirse kullanıcıyı sıkmadan verilmeli.

Kısaca: gerekliyse 1000 değil 1500 kelime yazın, saçmalayacaksanız 250 kelimede kesin :D Sitenize giren ziyaretçinin mouse hareketlerini metrica ile kendiniz izleyebilirken, bırakın google ziyaretçi harbiden yazınızı faydalı buldumu anlayabilsin :D

omare adlı üyeden alıntı

Hoş bir blogum var ve günde 100 kişi neredeyse geliyor. Apk indirmeli yani genel olarak indirmeli ve teknoloji haberleri yayınlıyorum. Buraya lütfen dikkat. Aynı sektörden rakip site var ve o site yani ne yaptıysa google onun her kelimesini (örnek olarak apk kelimesi) ne yapsam ne etsem o site karşıma çıkıyor şuan bu durumdan dolayı sinir hastası oldum. Yani google sitemdeki anahtar kelimeleri arama motorunda bulmuyor. Hani arama çubuğuna apk yazar sında sonuçlarda siyah yazı olur ya heh işte o bende olmuyor. Ne yapmalıyım bi tek danisacagim siz varsiniz.teşekkürler

Apkları yada içerikleri bir şekilde oradan alma durumun var mı? Yani içeriklerin tamamen özgün ise yazıların değersiz algılanıp kelimeler eşleştirilmiyor olabilir. Ama şöylede durum var spam yapsanda kelimeleri botlar eşleştirir ve karartır.Durum ilginç geldi yani.

Şunu yapın: alt taraftan değilde cümle başından bir cümle kopyalayın aratın karartıyormu bakın?
Karartmıyorsa h1,h2 tag kullanımını tam şekilde bir sayfanızda uygulayıp wm tools getir yapın ve yarım saat kadar sonra tekrar bir deneyin. O sayfada yine yapmazsa anlık bir durum olabilir yada dediğim gibi spam algılanıyorsunuzdur bir şekilde.

wmaraci
wmaraci

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Benzer bir çalışmayı temizlik ve davetiye sitelerinde yürütüyorum. 40-50 ilde sıralamadayız. Tüm alt sayfa yazıları özgün olsun. 300 kelime + olsun. Yer değiştirerek kelime oyunları ile yazılmış değil harbiden özgün olsun.

Ustam iyi hoş diyon da mecbur makaleler belli kelimeler etrafında dönecek. Yani Ankara nakliyat yazımızda da aynı şeyi anlatcaz Adıyaman yazımızda da aynı şeyi anlatcaz. Bu konuda pek de özgün olabilmek mümkün değil.

İşin püf noktası her gün 3 adet yazıyı modifiye edip editlemekten geçiyor. Yani her gün 3 yazı belirleyip buna 3-5 cümle, resim vs eklemeler yapın. Sitenin o bölümleri güncel kalsın.

Bu 81 il için hazırladığımız yazılardan 3 yazıyı mı editlyeceğiz yoksa ana hedefimiz olan sayfalara mı.
www.site.com/ankara-nakliyat/ gibi sayfalara mı editleme yapacağız.

Yoksa

www.site.com/nakliyat/

Gibi asıl hedeflerimize mi

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

Ustam iyi hoş diyon da mecbur makaleler belli kelimeler etrafında dönecek. Yani Ankara nakliyat yazımızda da aynı şeyi anlatcaz Adıyaman yazımızda da aynı şeyi anlatcaz. Bu konuda pek de özgün olabilmek mümkün değil.

Bu 81 il için hazırladığımız yazılardan 3 yazıyı mı editlyeceğiz yoksa ana hedefimiz olan sayfalara mı.
www.site.com/ankara-nakliyat/ gibi sayfalara mı editleme yapacağız.

Yoksa

www.site.com/nakliyat/

Gibi asıl hedeflerimize mi

Hocam ne yapın edin özgün olsun yoksa uzun vadede patlar.
81 il için yazılan yazıları editlemelisiniz. Yani amaç her ilde ilgili sayfayı sıralamaya almaksa özgün olmalı ve günlük periyodlarla ekleme çıkarmalar yapıp sanki o sayfalara değer veriyor gibi yapmalısınız.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)

cryptosam adlı üyeden alıntı

Hocam ne yapın edin özgün olsun yoksa uzun vadede patlar.
81 il için yazılan yazıları editlemelisiniz. Yani amaç her ilde ilgili sayfayı sıralamaya almaksa özgün olmalı ve günlük periyodlarla ekleme çıkarmalar yapıp sanki o sayfalara değer veriyor gibi yapmalısınız.

Peki ustam her yazıya resimler eklesek belli oranda özgünleşmiş olur değil mi ? Hani ne kadar uğraşsak da bir miktar benzer yazılar olacak. Her yazı için ayrı resimler girerek özgünleşme oranı artar mı ?

Yani günlük 3 tane il yazısı giriyorsak, eski yazdıklarımızdan 3 tanesini de güncellememiz gerekli.

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

Peki ustam her yazıya resimler eklesek belli oranda özgünleşmiş olur değil mi ? Hani ne kadar uğraşsak da bir miktar benzer yazılar olacak. Her yazı için ayrı resimler girerek özgünleşme oranı artar mı ?

Yani günlük 3 tane il yazısı giriyorsak, eski yazdıklarımızdan 3 tanesini de güncellememiz gerekli.

Hocam bazı yazıların kısada olabilir. Anahtar kelimeleri yer değiştirip işlem yapacak içerik girecekseniz girmeyin. Bu tarz işlem sonrası düşme durumunda sitenin toparlanması zaman alıyor.

300 kelime x 81: 243 tl bütçe ayırıp sonrasında o yazıları elden geçersiniz işte günde 3 er adet ve mantık hatalarını giderirsiniz. Bence bu mantıkla bakın olaya. Resim elbet hoş olur ama botların öncelik vereceği kısım o sayfalarda metinler. Resimler bir kıstasken sizi sıraya sokacak metnin kalitesi ve farklılığı.
kendoka

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam sorularım çok ama en faydalı olanları seçmeye çalışıyorum.

Mesela makale yazarken bir adet h1 ve bir veya iki h2 ekliyordum. Ama şöyle bir durum var. Kullandığımız temalarda içerik haricinde h tagları kullanılmış olabiliyor. Sidebarda veya Site başlığında h1 kullanılabiliyor. Böyle durumda napmak gerek ? Şuan sitemde site başlığı h1 olduğu için yazılarımın içine h1 eklemiyorum. Ana sayfada görülen yazı başlıkları da h2.

Bir de son ricam olacak ücretsiz olarak tavsiye edebileceğiniz wp firma teması var mı. css3 html5 falan :)

Teşekürler.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

Sitemde buna benzer bir harita uygulanabileceğini anlatmıştım. Tanıtım yazısı işin sadece bir parçası. Dikkatli alınmalı ve kullanılmalı. Kendi uyguladığım yöntemleri http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ şurada toparlamıştım daha önce. Benzer yöntemler ile gayet rahat verdiğiniz tarz kelimelerde çıkabilirsiniz.

Özür dilemenize gerek yok. Yeni bir site için gayet iyi ama burada başarı için organik trafiğinizi baz almalısınız.

Ek Olarak:

Tekil site için yanıtlamıyorduk fakat siteniz yavaş açıldı. Bence ilk önceliğiniz kullanıcı deneyimi olmalı. Yani adam gibi bir hostinge aktarıp script her ne ise cacheleme vs yapıp hızlandırın derim.

Hocam Bence yanlışınız var BÖYLE ÇALIŞMALAR kısa vadeli çalışmalardır

NOT : Hani diyorlar ya işte paket aldık düştük tek nedeni bu

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al