lostyazilim

SEO'da Altın Oran

5 Mesajlar 1.047 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

bloggezer bloggezer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek uluslararası ilişkiler uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
Web siteniz için anahtar kelimeleri belirlediğinizi varsayarak girizgah yapıyorum.

Keyword Density olarak bilinen bu yöntem arama motorları dostu olarak bilinmesinin yanı sıra yapılmış onca optimizasyon çalışmasına denk yöntemdir.

Örnek vererek anlatmak gerekirse;
500 kelimelik bir metniniz olduğunu varsayalım. Ve bu metninizi "ticaret" kelimesine göre optimize edeceksiniz. Metninizde geçecek olan "ticaret" kelimesinin altın oranı %4 ve yukarısı olmalıdır. Yani %4 oranında "ticaret" kelimesi metninizde geçmelidir.

Forumların ilan sayfalarında görmüş olduğunuz "Seo'ya uygun makale yazılır" başlıklarının temel taşı bu altın oran formülüdür. Çevrim içi uygulamalarla saniyeler içinde hesaplayabilirsiniz lakin mantığını kavramanız açısından formülü veriyorum.

Formül

KD = Keyword Density
KTS = Anahtar Kelime Tekrar Sayısı
TKS = Toplam Kelime Sayısı

KD = (Kts/Tks)x100

Örnek;
500 kelimelik metninizde 20 defa "ticaret" kelimesinin geçtiğini varsayalım.

AKY=(20/500)x100
AKY = %4

Tek tek kim hesaplayacak bunu diyorsanız http://www.seocentro.com/tools/seo/keyword-density.html sitesinden metninizi yazarak hesaplayabilirsiniz.

wmaraci
reklam

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
yararlı paylaşım olmuş hocam ellerinize sağlık yanlız bir sorum var şimdi bu seocentrodan baktım url girdim bundan sonraki kriter benim için ne olacak neye bakacağım o sayfadan ?

bloggezer bloggezer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek uluslararası ilişkiler uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** E**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 3 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Crewx adlı üyeden alıntı

yararlı paylaşım olmuş hocam ellerinize sağlık yanlız bir sorum var şimdi bu seocentrodan baktım url girdim bundan sonraki kriter benim için ne olacak neye bakacağım o sayfadan ?

Site linkini girip numara doğrulmayı girdikten sonra web sitenizde kullanılan anahtar kelimeleri ve kullanım oranlarını görebiliyorsunuz. Metin olarakta http://smallseotools.com/keyword-density-checker/ şuradan daha kolay olacak sanırım.

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)

bloggezer adlı üyeden alıntı

Site linkini girip numara doğrulmayı girdikten sonra web sitenizde kullanılan anahtar kelimeleri ve kullanım oranlarını görebiliyorsunuz. Metin olarakta http://smallseotools.com/keyword-density-checker/ şuradan daha kolay olacak sanırım.

teşekkürler hocam sağolun.

wmaraci
wmaraci

runnerrunner runnerrunner Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEM/SEO Expert
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad E** C**
  • Mesajlar 181
  • Beğeniler 11 / 36
  • Ticaret 39, (%92)
Güzel bir yazı olmuş ayrıca makalelerin giriş, gelişme ve sonuç kısımlarında da özellikle giriş kısmında anahtar kelimenin cümle içerisinde geçmesi de son derece önemli olarak ekleme yapalım.
bloggezer

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al