wmaraci reklam
lidertakipci

Beyoğlunda İçkili Mekanlar Kapatılsın Kampanyası!

58 Mesajlar 7.003 Okunma
wmaraci reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
    • Üyelik 25.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 47 / E
    • Meslek Yazıcı - Okuyucu
    • Konum İzmir
    • Ad Soyad A** G**
    • Mesajlar 470
    • Beğeniler 203 / 246
    • Ticaret 1, (%100)
    Önce araba satan insanları ( galericiler ) şehir dışına attılar.
    Sonra ayakkabı imalatı yapanları şehrin dışına atmaya başladılar.
    Şehrin dışından kasıt, kıyı bölgelerden birine.
    Neydi oraya atmalarındaki sebep ? Şehrin görüntüsünü bozuyorlardı, yer işgal ediyorlardı, gürültü çok oluyordu.

Tüm bunlar yaşanırken, bir Allah'ın kulu da demedi ki, arkadaş genelev tam merkezi yerde onu da alalım şehrin dışına :)

Ağalar paşalar;

Bir yerleri diğer yere almakla bu işler çözülmez.
    Her insan istediğini yapmakta özgür.
    Yeter ki diğer özgür bireylerin özgürlük sınırlarını geçmesinler.

İçki içen içsin, geneleve giden gitsin, camiye gidecek olan gitsin.
    Kimsenin zaten bundan yana sorunu yok.

Eskiden barlar, pavyonlar ramazan, kandil veya bayramlarda dükkanlarını kapatırlardı.
    Şimdiler de hak getire. Kapatılmasını bırak, daha fazla ses , gürültü çıkarmaya başlandı.
    Konsomatrisler kapı önünde dikilip hacı hocaya dahi şehvetle bakıp içeri çağırmaya başladı :)

Yasaklama yerine, arkadaş söylemiş, devlet olarak, sivil toplum örgütleri olarak bunlara karşıt yerler çıkarılmalı. İnsanların derdini, kederini atacağı, hoş vakit geçireceği yerler.

Yani sen barı pavyonu kapatsan, adam gıcıklığına gelir cami duvarına yaslanır yine içer.

wmaracı
    wmaraci
    reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Önce araba satan insanları ( galericiler ) şehir dışına attılar.
    Sonra ayakkabı imalatı yapanları şehrin dışına atmaya başladılar.
    Şehrin dışından kasıt, kıyı bölgelerden birine.
    Neydi oraya atmalarındaki sebep ? Şehrin görüntüsünü bozuyorlardı, yer işgal ediyorlardı, gürültü çok oluyordu.

Tüm bunlar yaşanırken, bir Allah'ın kulu da demedi ki, arkadaş genelev tam merkezi yerde onu da alalım şehrin dışına :)

Ağalar paşalar;

Bir yerleri diğer yere almakla bu işler çözülmez.
    Her insan istediğini yapmakta özgür.
    Yeter ki diğer özgür bireylerin özgürlük sınırlarını geçmesinler.

İçki içen içsin, geneleve giden gitsin, camiye gidecek olan gitsin.
    Kimsenin zaten bundan yana sorunu yok.

Eskiden barlar, pavyonlar ramazan, kandil veya bayramlarda dükkanlarını kapatırlardı.
    Şimdiler de hak getire. Kapatılmasını bırak, daha fazla ses , gürültü çıkarmaya başlandı.
    Konsomatrisler kapı önünde dikilip hacı hocaya dahi şehvetle bakıp içeri çağırmaya başladı :)

Yasaklama yerine, arkadaş söylemiş, devlet olarak, sivil toplum örgütleri olarak bunlara karşıt yerler çıkarılmalı. İnsanların derdini, kederini atacağı, hoş vakit geçireceği yerler.

Yani sen barı pavyonu kapatsan, adam gıcıklığına gelir cami duvarına yaslanır yine içer.

Bu çok doğru hocam. Eskiden insanlar arası karşılıklı saygı vardı, ramazanda kandillerde dini günlerde bu tarz içkili mekanlar dükkan açmazlardı. Üstelik zorlama falan değil kendi istekleriyle böyle davranırlardı.

Artık çoğu yer böyle davranmıyor çünkü toplum birbirine düşürüldü. Herkes birbirine düşman edildi. Ben hayatım boyunca Türkiyenin bu kadar birbirine girdiğini bu kadar sorunu olduğunu hatırlamam. O kadar kızgınlaşmışız ki ev tutacağım zaman çok beğendiğim bir evi yemin ederim emlakçının siyasi görüşü yüzünden tutmadım. Sırf o adama para kazandırmamak için bir kaç gün daha dolaştım ve başka semtten o evden de daha kötü bir ev tuttum :) şimdi 1 yılım doldu ve o evi bulduğum mahalleden düzgün bir ev arıyorum . Sırf bu ayrışmadan dolayı olmam gereken yerden 10 km ötede 1 yıl geçirmiş oldum :)

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 16.09.2014
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek Youtube
    • Konum ABD
    • Ad Soyad B** M**
    • Mesajlar 1332
    • Beğeniler 0 / 468
    • Ticaret 17, (%100)
    Beyoğlunda İçkili Mekanlar Kapatılsın Kampanyası! böyle saçma düşüncemi olur arkadasım istanbulda yahudisi var hristiyanı içerde sevişirde orda kimse karısamaz. Orası öyle kaldı öyle kalacak kimsede değiştirmeyecek konu kapanmıştır kilit.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Meslek Front End Developer
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

underworld adlı üyeden alıntı

Beyoğlunda İçkili Mekanlar Kapatılsın Kampanyası! böyle saçma düşüncemi olur arkadasım istanbulda yahudisi var hristiyanı içerde sevişirde orda kimse karısamaz. Orası öyle kaldı öyle kalacak kimsede değiştirmeyecek konu kapanmıştır kilit.

Öyle bir özgürlük yok dostum sen nerde yetiştin bilmiyorum vay be şimdide özgürlük müsvetteleri kesildiniz adamın annesinin, kız kardeşinin önünde sokaklarda sevişsin içki içsin kötü örnek olsun sonra niye bu gençlik böylede gelen nesil şöylede tacavüzler artı diye şikayet ediyorsunuz. Özgecan'ın katilleri hakkında bir konu olsa ne güzelde yorum yaparsın sayar söversin dimi ? Senin zihniyetin o insanları öyle yaptı işde ! BİŞEY OLMAZ zihniyeti ! birde moderatör gibi konu kapanmıştır kilit diye nokta koymuş :) Senin hıristiyanı var yahudisi var dediğin memleket'de müslümandan daha rahat yaşadılar senelerce merak etme 12 ayın 1 ayında'da bizim memleketimizde yaşıyorlarsa saygı duyacaklar. Gayrimüslimleri koruyorsun ! İsrail'deki müslümanlar yapılan eziyetler, DoğuTürkistandaki zorla içki ve oruç yasağı hakkında git yorum yap ! Çok ÖZGÜRSÜNÜZ ya !
    anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 20.04.2015
    • Yaş/Cinsiyet 28 / E
    • Meslek Mimarlık Adayı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad A** D**
    • Mesajlar 975
    • Beğeniler 227 / 270
    • Ticaret 2, (%50)

underworld adlı üyeden alıntı

Ağızı Olan Konuşuyor arkadaşım İLLA KAPATILACAK DİYE BİRŞEY OLMAZ AZ ÖTEYE TAŞINIR

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Powersuit adlı üyeden alıntı

Öyle bir özgürlük yok dostum sen nerde yetiştin bilmiyorum vay be şimdide özgürlük müsvetteleri kesildiniz adamın annesinin, kız kardeşinin önünde sokaklarda sevişsin içki içsin kötü örnek olsun sonra niye bu gençlik böylede gelen nesil şöylede tacavüzler artı diye şikayet ediyorsunuz. Özgecan'ın katilleri hakkında bir konu olsa ne güzelde yorum yaparsın sayar söversin dimi ? Senin zihniyetin o insanları öyle yaptı işde ! BİŞEY OLMAZ zihniyeti ! birde moderatör gibi konu kapanmıştır kilit diye nokta koymuş :) Senin hıristiyanı var yahudisi var dediğin memleket'de müslümandan daha rahat yaşadılar senelerce merak etme 12 ayın 1 ayında'da bizim memleketimizde yaşıyorlarsa saygı duyacaklar. Gayrimüslimleri koruyorsun ! İsrail'deki müslümanlar yapılan eziyetler, DoğuTürkistandaki zorla içki ve oruç yasağı hakkında git yorum yap ! Çok ÖZGÜRSÜNÜZ ya !

Sevişmek kavramını biraz açar mısınız ben sokakta sevişene daha rastlamadım da.

• Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Sevişmek kavramını biraz açar mısınız ben sokakta sevişene daha rastlamadım da.

Sizin sevişme kavramınız nedir önce onu açıklayan ? ben fikrimi yukarıda zaten izah ettim. Bana göre abartılı olan şey size göre değildir.

• Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Sizin sevişme kavramınız nedir önce onu açıklayan ? ben fikrimi yukarıda zaten izah ettim. Bana göre abartılı olan şey size göre değildir.

Sokakta benim için öpüşmek, sarılmak, el ele tutuşmak da bir sıkıntı yok.

• Üyelik 17.10.2012
    • Yaş/Cinsiyet 30 / E
    • Konum İstanbul Anadolu
    • Ad Soyad U** A**
    • Mesajlar 146
    • Beğeniler 30 / 24
    • Ticaret 0, (%0)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Sokakta benim için öpüşmek, sarılmak, el ele tutuşmak da bir sıkıntı yok.

Şahsi fikriniz size aittir ve sizce doğrudur. Fakat benim fikrimde bana göre doğrudur. Bu durumda toplum ahlakına ve yapısına bakılarak hareket edilir.

• Üyelik 23.04.2013
    • Yaş/Cinsiyet 32 / E
    • Meslek Eğitmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad D** A**
    • Mesajlar 2077
    • Beğeniler 522 / 448
    • Ticaret 21, (%90)

Şahsi fikriniz size aittir ve sizce doğrudur. Fakat benim fikrimde bana göre doğrudur. Bu durumda toplum ahlakına ve yapısına bakılarak hareket edilir.

Tabi ki. Artık İstanbul'da, İzmir'de bunlar normal kabul ediliyor. Ancak benim merak ettiğim siz bu saydıklarımı aşırı buluyor musunuz?

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al