wmaraci reklam

Sizce Etik mi

35 Mesajlar 3.413 Okunma
smmexpress

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Bu işi yapmak için geniş bir mide gerekiyor ve kafanı yastığa koyduğunda vicdanının sızlamaması lazım.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

PLobcyX adlı üyeden alıntı

Özelden bu kaynakları benimle paylaşırsanız beni çok memnun edersiniz üstadım.

Vel hasılı kelam ben ufaktan bir kuple yazayım o yukarıda zarar verir dediğim şeyler hk. Amaç etiklikse konuyu etiklik yönünden ele alabilirim fakat korkum şu ki;

Bu konunun benzeri Berat Kandili'nde veya ondan önceki kandilde açılmıştı. Bu dediklerimin zıttını savunanlara çok fazla laf yetiştirmeme, kimseyi aşağılamama, bana verilen cevaplar ölçüsünde cevaplar vermeme rağmen benim cevaplarım yönetim tarafından silinmişti. Bana cevap veren iki kişinin de birisinin cevapları silindi fakat diğerine konuyla alakadar olarak verdiğim bütün cevaplar silinmiş oldu.

O konuda öyle bir sonuç alınca pek haz etmem bu konu tartışmaya dönerse. Ancak baştan belirtiyorum konu etiklikse dini katmadan da pekala görüşlerimi ifade ederim ve tartışmanın bir tarafının mesajları silinip diğer tarafın mesajları silinmeme gibi bir durum olabileceğini bilin istiyorum.

O verdiği zararları ufak cümlelerle yazayım oha bu da mı oluyor filan demeyin, ben altını dolduramayacağım şeyi pek söylemem. Yazdıklarımın altı doludur bilin :) Siz de bir kelam edecek olursanız altı dolu olması daha düzgün yapar konuşmalarımızı.

Cinsellik - Evlilikte erken boşalma ve karına rezil olmak istiyorsanız bence yapılmaya devam edilmesi gereken bir şey. Çünkü hiç bir şey hayal gibi ya da o videolar gibi olamaz fakat gerçeği gelince hızlı boşalmamak elde olur mu? Erken boşalma veya çok mastürbasyon sperm sayısına da zarar verir bu da çocuk sahibi olmayı engeller. Evlilikler bozulabilir.

Sosyallik - Evlilik bozulması tam bir afettir topluma. Yukarıda bahsettim olay böyle gelişiyor kadın ilişkiden fayda sağlamıyorsa neden devam etsin o adamla o genç yaşında?

Peki gençlerde ne oluyor; Herkes aşırı sosyal tip değil burada, içe kapanıklık oluyor. Kişi kendisiyle kaldığı her anda yani hayatının çoğunda(yolda yürürken, işte, derste vs) hep fanteziler aklına gelir. Aklının o resimlerle dolu olması insana zarar vermez mi? Facebook'u çok kullanmak bile zararlı gereksiz tonlarca resim görsel beyine kaydediliyor. Gereksiz yere o kadar bilginin zararı hiç mi olmaz? Hafife alırsanız bu maddeyi alabilirsiniz, fakat ben üretken toplum için birilerine önermem çok facebook'u kullanmasını da çok mastürbasyon yapmasını da. Gördünüz amaç üretkenlik, birilerinin dediği gibi cihatçı gençlik yetiştirmek değil!

Sağlık - Eşinle birlikte olmakla onun arasında fark muazzamdır. Eşinle bile çok fazla birlikte olmak zarar verebiliyorken gayet pratik olarak sayısının arttırılabileceği o fiil zarar vermez mi?

40 lokma 1 damla kan derler. 40 damla kan da 1 damla meni denilir. Düşünsene vücudunun kaybettiği gücü? İnsanın gücü gider feri kaybolur, yalansam yalan deyin. Bir sonraki güne nasıl kalkıldığı ortada değil mi? Dayak yemiş gibi olunmuyor mu? Bu mu insan gibi müthiş bir adeta makinenin düşeceği durum?

------

Başka maddeler de eklenebilir veya bu maddelerin uzun uzun insan hayatına etkilerinden bahsedilebilir. Başkasına göre bu konudaki etiklik sınırı hayvan, çocuk gizli çekim fln olabilir. Bana göre ise yukarıdaki maddelerle anlatmaya çalıştığım şeylerdir sınır. Fakat o sınırı ben ufacık bir çizgi ile çektim dediğim gibi yazdığım şeyleri çok çok uzatabilirim.

Hazır çok çok uzun makaleler, sunumlar da var. Pm istediğiniz için size atıyorum hocam. Okumayı bitirince siz de cevap yazarsınız oradan veya buradan.
YasinErgul

kişi bu mesajı beğendi.

haber58 haber58 Doğruluk dost kapısı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Bitlis
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 1772
  • Beğeniler 424 / 491
  • Ticaret 47, (%100)
Çok kazanmak istiyorsanız daha farklı işler yapabilirsiniz ... Ama helal ve legal kazanın derim.

NETFLIX GURUBUMUZA HEMEN ORTAK OLMAK İÇİN TIKLAYIN

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Vel hasılı kelam ben ufaktan bir kuple yazayım o yukarıda zarar verir dediğim şeyler hk. Amaç etiklikse konuyu etiklik yönünden ele alabilirim fakat korkum şu ki;

Bu konunun benzeri Berat Kandili'nde veya ondan önceki kandilde açılmıştı. Bu dediklerimin zıttını savunanlara çok fazla laf yetiştirmeme, kimseyi aşağılamama, bana verilen cevaplar ölçüsünde cevaplar vermeme rağmen benim cevaplarım yönetim tarafından silinmişti. Bana cevap veren iki kişinin de birisinin cevapları silindi fakat diğerine konuyla alakadar olarak verdiğim bütün cevaplar silinmiş oldu.

O konuda öyle bir sonuç alınca pek haz etmem bu konu tartışmaya dönerse. Ancak baştan belirtiyorum konu etiklikse dini katmadan da pekala görüşlerimi ifade ederim ve tartışmanın bir tarafının mesajları silinip diğer tarafın mesajları silinmeme gibi bir durum olabileceğini bilin istiyorum.

O verdiği zararları ufak cümlelerle yazayım oha bu da mı oluyor filan demeyin, ben altını dolduramayacağım şeyi pek söylemem. Yazdıklarımın altı doludur bilin :)

Cinsellik - Evlilikte erken boşalma ve karına rezil olmak istiyorsanız bence yapılmaya devam edilmesi gereken bir şey. Çünkü hiç bir şey hayal gibi ya da o videolar gibi olamaz fakat gerçeği gelince hızlı boşalmamak elde olur mu? Erken boşalma veya çok mastürbasyon sperm sayısına da zarar verir bu da çocuk sahibi olmayı engeller. Evlilikler bozulabilir.

Sosyallik - Evlilik bozulması tam bir afettir topluma. Yukarıda bahsettim olay böyle gelişiyor kadın ilişkiden fayda sağlamıyorsa neden devam etsin o adamla o genç yaşında?

Peki gençlerde ne oluyor; Herkes aşırı sosyal tip değil burada, içe kapanıklık oluyor. Kişi kendisiyle kaldığı her anda yani hayatının çoğunda(yolda yürürken, işte, derste vs) hep fanteziler aklına gelir. Aklının o resimlerle dolu olması insana zarar vermez mi? Facebook'u çok kullanmak bile zararlı gereksiz tonlarca resim görsel beyine kaydediliyor. Gereksiz yere o kadar bilginin zararı hiç mi olmaz? Hafife alırsanız bu maddeyi alabilirsiniz, fakat ben üretken toplum için birilerine önermem çok facebook'u kullanmasını da çok mastürbasyon yapmasını da. Gördünüz amaç üretkenlik herkes adam gibi müslümanlık değil :)

Sağlık - Eşinle birlikte olmakla onun arasında fark muazzamdır. Eşinle bile çok fazla birlikte olmak zarar verebiliyorken gayet pratik olarak sayısının arttırılabileceği o fiil zarar vermez mi?

40 lokma 1 damla kan derler. 40 damla kan da 1 damla meni denilir. Düşünsene vücudunun kaybettiği gücü? İnsanın gücü gider feri kaybolur, yalansam yalan deyin. Bir sonraki güne nasıl kalkıldığı ortada değil mi? Dayak yemiş gibi olunmuyor mu? Bu mu insan gibi müthiş bir adeta makinenin düşeceği durum?

------

Başka maddeler de eklenebilir veya bu maddelerin uzun uzun insan hayatına etkilerinden bahsedilebilir. Başkasına göre bu konudaki etiklik sınırı hayvan, çocuk gizli çekim fln olabilir. Bana göre ise yukarıdaki maddelerle anlatmaya çalıştığım şeylerdir sınır. Fakat o sınırı ben ufacık bir çizgi ile çektim dediğim gibi yazdığım şeyleri çok çok uzatabilirim.

Hazır çok çok uzun makaleler, sunumlar da var. Pm istediğiniz için size atıyorum hocam. Okumayı bitirince siz de cevap yazarsınız oradan veya buradan.

Öncelikle beni kırmayıp, üşenmeyip yazdığınız için çok teşekkür ederim. Burada benim amacım biraz yanlış anlaşıldı sanırım. Ben tartışma, polemik yaratmak istemiyorum. Sadece merak ettim, bilgilenmek istedim o yüzden sizden rica ettim. Lütfen arkasında bir art niyet aramayınız.
Mastürbasyonun fazlasının (günde 3-4) zararlı olduğunu biliyordum fakat bu açıklama gayet de güzel oldu. Özellikle genç arkadaşlar (bakir kişiler) henüz bir cinsel tecrübe yaşayamadıkları için buna daha çok yöneliyor. Ben de bu işe alet olmak istemiyorum. Projeyi kafamda sildim. Size teşekkür ederim. Bu mesajı yazdıktan sonra PM ile ilettiklerinizi de okuyacağım. İyi forumlar.

wmaraci
wmaraci

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

PLobcyX adlı üyeden alıntı

Öncelikle beni kırmayıp, üşenmeyip yazdığınız için çok teşekkür ederim. Burada benim amacım biraz yanlış anlaşıldı sanırım. Ben tartışma, polemik yaratmak istemiyorum. Sadece merak ettim, bilgilenmek istedim o yüzden sizden rica ettim. Lütfen arkasında bir art niyet aramayınız.
Mastürbasyonun fazlasının (günde 3-4) zararlı olduğunu biliyordum fakat bu açıklama gayet de güzel oldu. Özellikle genç arkadaşlar (bakir kişiler) henüz bir cinsel tecrübe yaşayamadıkları için buna daha çok yöneliyor. Ben de bu işe alet olmak istemiyorum. Projeyi kafamda sildim. Size teşekkür ederim. Bu mesajı yazdıktan sonra PM ile ilettiklerinizi de okuyacağım. İyi forumlar.

Sizin amacınız değil, başkalarının amacı yanlış olabiliyor hocam :) O gün kandil akşamında ben wmaraci'dan konuyu tartışma çıkmadan silmesini beklerdim çünkü bu konular 1 sene önce affedilmiyor direk siliniyordu. Benim beklentim direk silinsin gitsin idi, fakat madem kalıyor bir kaç şey yazayım dedim bu dediklerimin zıttını tuhaf bir şekilde savunanlara.

Yazdım da fakat amacıma ulaştım denilir mi eh işte, yazmam ve silinmesi arasındaki okuyanlar okudu o kadar. He işin İslami boyutunu da yazarım çok istenirse, o konuda yazacaklarım birilerine daha sivri gelecek haliyle. Bana da sivri geliyor merak etmeyin ben de insanım, bunu da belirteyim :)
YasinErgul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al