freelance iş ilanları

Üniversite Tercihlerim

6 Mesajlar 796 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba Herkese;

Üniversite tercihleri yaklaşıyor bende bugün bir göz gezdiriyim dedim bölümlere kafam bulandı. Aşağıdaki bölümlerden hangilerini tavsiye edersiniz?

1. Ekonomi

2. İşletme-Ekonomi

3. İşletme

4. İşletme Enformatiği

wmaraci
reklam

NovaMan NovaMan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 45 / 123
  • Ticaret 6, (%100)
Hocam bu ilk seneniz ise tercih yapmayın seneye tekrar dan girin.
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

Batarya Batarya SEO & Wordpress Bronz Üye
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1115
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Dostum ben de bu sene girdim. 2. girişim. Makine veya Endüstri Müh. düşünüyorum. TM'den girmişsin sanırım. Eğer bu bölümleri gerçekten istiyorsan git fakat ilerde ne olur bilemem. Ama 1 sene daha şansını deneyip hukuk tutturabilirsen o zaman çok çok daha iyi olur senin için.

Addison123 Addison123 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 356
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 1, (%100)

NovaMan adlı üyeden alıntı

Hocam bu ilk seneniz ise tercih yapmayın seneye tekrar dan girin.

İlk senem ama sene başından beri bu bölümleri istiyordum zaten seneye girsem yine aynı yerleri yazarım. Hem psikolojik açıdan bir sene daha kaldıramam gibi geliyor dershanelerde olmayınca boşluğa kapılıp hiç ders çalışmama ihtimalimde var.

Batarya adlı üyeden alıntı

Dostum ben de bu sene girdim. 2. girişim. Makine veya Endüstri Müh. düşünüyorum. TM'den girmişsin sanırım. Eğer bu bölümleri gerçekten istiyorsan git fakat ilerde ne olur bilemem. Ama 1 sene daha şansını deneyip hukuk tutturabilirsen o zaman çok çok daha iyi olur senin için.

Hukuk konusunu şöyle düşünüyorum gitmek istediğim üniversitelerle konuştum Çift Anadal imkanı veriyolar eğer gerekli şartları sağlarsam. Hukuk tutan yerlerde var fakat bana biraz boş geliyor hukuk aylarca süren mahkemeler, hangi parti başa gelirse onun isteklerine göre şekillenmesi vs. Ama çift anadal ile Hukukta okuyabilirsem o fırsatı geri tepmem.

wmaraci
wmaraci

Eksi35 Eksi35 İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 27.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Expert.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 21
  • Ticaret 14, (%100)
Hepsi iyi ama genel anlamda sana bir öneri verebilirim. Örneğin, işletme yazacaksan Almanca İşletme veya tamamen İngilizce İşletme yazabilirsin. Şahsen, bu tarz bölümleri Türkçe okumanı tavsiye etmem.

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)
Eksi35'in belirttiği gibi illa İşletme okuyacaksan yabancı dilde okumanı öneririm. Rakamlarla aran iyiyse Ekonomi bence daha ideal. Mezun olduktan sonra ne yapmayı istiyorsan ona göre iyice düşün. Belki yan dal olarak İşletme ile ilgilenebilirsiniz. İster akademik, ister özel, ister devlet kurumu... Fark yok: İşletme mezunu gırla. Aşırı derecede kendini geliştirmedikten sonra (her bölüm için geçerli tabi aslında bu) İşletme'nin bir yararını ha deyince göremeyebilirsin.
Şimdiden hayırlısı olsun ayrıca...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al