wmaraci reklam

Notebook Ekranıma Kolonya Kaçtı

17 Mesajlar 3.012 Okunma
wmaraci reklam

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Pirince yatırdım sabah şimdi ofisteyim bakalım akşama ne olacak ben de merak ediyorum :D Gelişmeleri yazacağım...

wmaraci
reklam

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
Pirincin suyu sıvı şeyleri çekerde . Alemsiniz hocam :D
NavarinTR

kişi bu mesajı beğendi.

StrCod StrCod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Z** D**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 10, (%90)
kolanya yüzde yüz alkolden oluşmamakta yani %100 uçuculuk göstermez hiç bir zaman yakıldığında bile bir miktar su kalır kapta çok yanlış bir uygulama yapmıssın keşke, static bi sprey alıp temizleseydin.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

StrCod adlı üyeden alıntı

kolanya yüzde yüz alkolden oluşmamakta yani %100 uçuculuk göstermez hiç bir zaman yakıldığında bile bir miktar su kalır kapta çok yanlış bir uygulama yapmıssın keşke, static bi sprey alıp temizleseydin.

Bunu söyleyecektim.

Dediğiniz gibi kolonya tamamen uçucu değil bir kısım alkol bir kısım sudan oluşur. Bir de tamamen saf bir yapıda değildir mutlaka tortu vardır ve iz kalacaktır.

İnş fazla kalıp rahatsız etmez. :)

Sonucu bende merak ediyorum geçmiş olsun.

wmaraci
wmaraci

StrCod StrCod WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Z** D**
  • Mesajlar 83
  • Beğeniler 4 / 10
  • Ticaret 10, (%90)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bunu söyleyecektim.

Dediğiniz gibi kolonya tamamen uçucu değil bir kısım alkol bir kısım sudan oluşur. Bir de tamamen saf bir yapıda değildir mutlaka tortu vardır ve iz kalacaktır.

İnş fazla kalıp rahatsız etmez. :)

Sonucu bende merak ediyorum geçmiş olsun.

Böyle sorunlarda hepinizin aklında bulunsun iletken olmayan spreyler vardır 10 15 tlye alıp , klavye vb. ürünlerin temizliğinde kullanabilirsiniz, yapışma gibi sorunları çözerken devlere kaçsa bile ucuculuk ve iletken olmama özelliğiyle hem güvenli hemde sorunsuz bi temizlik yapabilirsiniz.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

StrCod adlı üyeden alıntı

Böyle sorunlarda hepinizin aklında bulunsun iletken olmayan spreyler vardır 10 15 tlye alıp , klavye vb. ürünlerin temizliğinde kullanabilirsiniz, yapışma gibi sorunları çözerken devlere kaçsa bile ucuculuk ve iletken olmama özelliğiyle hem güvenli hemde sorunsuz bi temizlik yapabilirsiniz.

Ekranın içine kaçtığında aynı sorunu yaşatmazmıydı ?

Ben genelde hava tutup kolonyalı mendille falan siliyorum üstüne mutfak havlusuyla kuruluyorum ekranda da bu yöntemi kullanıyorum.

NavarinTR NavarinTR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Görsel Tasarım Uzmanı ve Sanat Yönetmeni
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 77 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Kullandığım kolonya aslında bildiğimiz limon kokulu olanlardan değil %95 alkol oranlı ferahlatıcı bir temizliklik ürünüydü. Demiş olduğunuz statik spreylerden kullandım kolonyo uygulamasından önce. Fakat klavyedeki yapışkanlığı tam almadı.

Ben de bu %95 alkol oranlı kolonyayı klavyeye döküp ekranı kapatıp ters çevirdim nasıl olsa uçar gider diye. Keşke klavyeyi söküp yapsaymışım ama o an aklına gelmiyor insanın.

Benim anlamadığım ekranın içine sıvı sızması... Bilgisayarımın üzerine bir kova su dökülse devrelere ulaşmıyor fakat ekranın içine birkaç damla sıvı sızabiliyormuş :D

Şimdi pirincin içerisinden çıkardım ekranda sıvı kalmamış, yani köşesinde çok az bir miktar kalmış o da kurur sanırım. Fakat kuruyan yerlerin kenarında izler kalmış, onlar leke mi yoksa hala nemden kaynaklı bir görüntü mü bilmiyorum.

Birkaç gün daha bekleyeceğim. İzler kalırsa ekranın çerçevesini söküp kristallerle camın arasını saf alkolle temizlemeyi düşünüyorum.

Böylece pek inanmadığım pirinç efsanesini denemiş oldum :D Gerçekten işe yarıyor gibi, öneririm :D

Ek Olarak:

YasinErgul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al