wmaraci reklam

Uyarı: PayPal Alım-Satım işiyle uğraşanlar

31 Mesajlar 5.468 Okunma
smmexpress

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Bu tarz konular bir kaç gündür çok fazla paylaşılmaya başlandı, insanları bu işlerden uzaklaştırmak için mi yapılıyor acaba :)

Kimsenin kazancı, işi ve geliri beni ilgilendirmez. Başımızdan geçen olayı anlatarak forum üyelerini bilgilendirmek istedim. Kimseye vergisiz ticaret yapmayın demiyoruz. Ticaret yapacaksanız farklı banka hesaplarını kullanarak yapın, yapın ki ilerde başınız ağrımasın diye konu açıyoruz.

ntka adlı üyeden alıntı

İnsanlara zorla vergi ödeyin diyorlar burda bence :)

Sadece burada değil, Her yerde öyle diyorlar.
Siz konuya farklı yerden giriş yaptınız :)

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.
wmaraci
reklam

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)
Şimdi benim anlamadığım bu vergi işi sadece adsense ve paypal bozum işlemlerindemi oluyor?
Mesela ben lise öğrencisiyim kimi zaman banka hesabıma 1 tl geliyor, kimi zaman 10, kimi zamanda 50 tl. Bunların vergisini vermek zorundamıyım?

Makale yazımı, Konu açımı gibi yapılan ufak çaplı işlerdede vergi uygulanıyormu?

23.000 TL olarak okudum 2015 için. Ben yılda 10.000TL civarı kazanıyorsam vergi vermeme gerek yokmu?

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

AZRaeLeM adlı üyeden alıntı

Şimdi benim anlamadığım bu vergi işi sadece adsense ve paypal bozum işlemlerindemi oluyor?
Mesela ben lise öğrencisiyim kimi zaman banka hesabıma 1 tl geliyor, kimi zaman 10, kimi zamanda 50 tl. Bunların vergisini vermek zorundamıyım?

Makale yazımı, Konu açımı gibi yapılan ufak çaplı işlerdede vergi uygulanıyormu?

23.000 TL olarak okudum 2015 için. Ben yılda 10.000TL civarı kazanıyorsam vergi vermeme gerek yokmu?

Kazanç elde ettiğin her şeyde vergi olur. Devlete göre vergisiz kazanç olmaz, ama bu vergiyi nasıl vericeksin sorun orda, kazandığın 300 liranın vergisini vermeye kalksan şahıs firması kurup vermen gerek , e şahıs firması kurduğun zaman da bağkurdu vergilerdi derken 300 liradan sana kalmaz daha fazladır belki firmanın giderleri. Vergi vermek için devlete çalışmış olursun. Sistem bu kadar saçma işte. O dediğin 23.000 Tl arızi kazanç limiti, yani tek seferlik kazançlarda geçerli.

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelik göze batmayacak para giriş çıkışları yapmanız gerekiyor yani tüm mesele aslında yine kişi de bitiyor. Yüklü ödeme alacaksanız 2-3 farklı hesaplara paylaştırmanız yararlı limit 23 bin tl fakat yeri geldiğinde 5 bin tl nin bile hesabını sorabiliyorlar maliyenin işlerine belli olmaz. Zaten ciddi miktarlar kazanan site sahipleri vergilerini ödüyor. Normalde 1 tl bile kazanıyorsak bunun vergisini vermek zorundayız fakat maliye küçük meblağlarla ilgilenmediği için herhangi bir işleme tabi tutulmuyoruz

Skype ; eneskaya07
wmaraci
wmaraci

AZRaeLeM AZRaeLeM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 516
  • Beğeniler 124 / 120
  • Ticaret 11, (%100)

suskun009 adlı üyeden alıntı

Kazanç elde ettiğin her şeyde vergi olur. Devlete göre vergisiz kazanç olmaz, ama bu vergiyi nasıl vericeksin sorun orda, kazandığın 300 liranın vergisini vermeye kalksan şahıs firması kurup vermen gerek , e şahıs firması kurduğun zaman da bağkurdu vergilerdi derken 300 liradan sana kalmaz daha fazladır belki firmanın giderleri. Vergi vermek için devlete çalışmış olursun. Sistem bu kadar saçma işte. O dediğin 23.000 Tl arızi kazanç limiti, yani tek seferlik kazançlarda geçerli.

EnesKaya adlı üyeden alıntı

Öncelik göze batmayacak para giriş çıkışları yapmanız gerekiyor yani tüm mesele aslında yine kişi de bitiyor. Yüklü ödeme alacaksanız 2-3 farklı hesaplara paylaştırmanız yararlı limit 23 bin tl fakat yeri geldiğinde 5 bin tl nin bile hesabını sorabiliyorlar maliyenin işlerine belli olmaz. Zaten ciddi miktarlar kazanan site sahipleri vergilerini ödüyor. Normalde 1 tl bile kazanıyorsak bunun vergisini vermek zorundayız fakat maliye küçük meblağlarla ilgilenmediği için herhangi bir işleme tabi tutulmuyoruz

Yüklü ödeme almıyorum. En fazla 100 tl alıyorum. Genelde 20-50 Tl ödeme alıyorum. Yıldada 10.000tl anca olur.
Ne yapmamı önerirsiniz? Çalışmayı bırakmalımıyım?

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)

PcDelisi adlı üyeden alıntı

Kimsenin kazancı, işi ve geliri beni ilgilendirmez. Başımızdan geçen olayı anlatarak forum üyelerini bilgilendirmek istedim. Kimseye vergisiz ticaret yapmayın demiyoruz. Ticaret yapacaksanız farklı banka hesaplarını kullanarak yapın, yapın ki ilerde başınız ağrımasın diye konu açıyoruz.

Lafım size değildi.

Havale ve EFT olarak sadece 6 ayda bu miktarın çok üstüne çıkmışım. Herhangi bir soruşturma açıldığından haberim yok. Böyle birşey olduğunu da sanmıyorum.
Ayrıca kullandığım banka(Enpara) ile görüştüm böyle bir durum söz konusu değil dediler. Bu durum sadece tek seferde 20.000TL üzeri alışveriş olursa olabileceğini belirtti.

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

Yüklü ödeme almıyorum. En fazla 100 tl alıyorum. Genelde 20-50 Tl ödeme alıyorum. Yıldada 10.000tl anca olur.

Maliyenin işine belli olmaz fakat korkmanızı endişelendirecek bir durum söz konusu değil bana göre çünkü yıllık kazancınızı aya bölersek asgari ücreti bile tutmuyor maliye bunun araştırmasını yapmaz.
AZRaeLeM

kişi bu mesajı beğendi.

Skype ; eneskaya07

suskun009 suskun009 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Şuan işsiz...
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad Y** Y**
  • Mesajlar 699
  • Beğeniler 127 / 85
  • Ticaret 17, (%88)

Bu kadar paralarla ilgilenmezler sanırım, zaten internet üzerinden kazançlara bi düzenleme gelicek merakla bekliyorum ben de :)
AZRaeLeM

kişi bu mesajı beğendi.

MelihAtasever MelihAtasever ☆☆ Atasever Media ☆☆ Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci-Webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 853
  • Beğeniler 239 / 239
  • Ticaret 140, (%100)
mert hocama katılıyorum , sonuçta öğrenciyiz bi çalıştığımız yok ettiğimiz yok 10 ordan gelir 100 ordan 250 adsense vsvs. Öyle olacaksa etten sütten kesilelim o zaman biz :) Ne anlamı kalıyorki.

prodoviz.com

PcDelisi PcDelisi Kısa bir ara Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 705
  • Beğeniler 227 / 226
  • Ticaret 387, (%100)

MertBalci adlı üyeden alıntı

Lafım size değildi.

Havale ve EFT olarak sadece 6 ayda bu miktarın çok üstüne çıkmışım. Herhangi bir soruşturma açıldığından haberim yok. Böyle birşey olduğunu da sanmıyorum.
Ayrıca kullandığım banka(Enpara) ile görüştüm böyle bir durum söz konusu değil dediler. Bu durum sadece tek seferde 20.000TL üzeri alışveriş olursa olabileceğini belirtti.

hocam kusura bakmayın o zaman 2-3 ay önce beni de garanti bankası genel merkezden aramışlardı hesaba sürekli para gelip gidiyordu. bu şekilde kullanımınızı tavsiye etmiyoruz acilen kurumsal hesaba geçmeniz gerekiyor diye uyarıda bulunmuşlardı tüm hesaplarımı enparaya devrettim herhangi bir sorun yaşamadım inşallah da kimse yaşamaz

WebMoney hesabıma ödeme yapmadan önce mutlaka adresin güncel olduğuna dair bilgi isteyin.
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al