freelance iş ilanları

Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 15.650 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AaRAdyOcU AaRAdyOcU WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İnşaat Teknisyeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad L** Ö**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 337 / 110
  • Ticaret 24, (%100)
Rıfkı'sız olmaz.

wmaraci
reklam

kramper kramper <?php echo "hi world!" ?> Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım &amp; SEO
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1197
  • Beğeniler 56 / 168
  • Ticaret 37, (%100)
Evet bence en mantıklısı o paraya network kurmak.

Bir soru daha sorayım son olsun :)

bir siteden kendi sitemize 3-4-5-10 tanıtım yani aynı siteden birçok tanıtım yazısı almak faydalı mı yoksa etkisi az mı olur yada ne gibi durumda spama kaçar?

kendoka kendoka Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geleneksel Tedavi Usulleri Uzmanı
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 1393
  • Beğeniler 257 / 275
  • Ticaret 25, (%100)
Ustam cevaplar için teşekürler. Siteni de takipteyiz. Bir soru soracağım. Şimdi sitemizde sabit bölümler var. Header sidebar footer gibi bölümlerde linklemeler metinler falan oluyor. Sitemize ne kadar özgün içerik girsek de sayfada hazır bulunan metinler hep aynı. Bildiğim kadarı ile google siteleri url üzerinden değerlendirip not veriyor.

Mesela
www.urlmiz/1
www.urlmiz/2

ikisinde de 200 kelimelik %100 özgün makaleler var. Fakat sidebar ve footerda aynı yazılar bulunuyor. Bu benzerlik de url leri kalitesiz gösteriyor galiba.

Bu söyeldiklerimden yola çıkarak site içerisinde bu tarz benzerliklerin ne kadar çok oldugunu tahmin edebilirsiniz.

Teşekürler.

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

La Motta adlı üyeden alıntı

Yerel bir sitemiz var. Sitemiz 1 yaşında. domain süresimiz 2 yıl daha uzaltıldı. site açılış hızı yaklaşık: 0.70 sn. backlinkimiz :1 adet, tanıtım yazımız aynı sektördeki iyi bir siteden alındı: 1 adet. firmamız kombi servisi. konum olarak örneğin ataşehirde hizmet veriyoruz. "ataşehir kombi" diye aratınca 2. sırada çıkıyoruz. yaklaşık 6 aydır bu şekilde.

1. sıradaki site ise 3 yaşında. domaini 1 yıl daha uzatmışlar. sitelerinin açılış hızı yaklaşık: 0.15 sn. backlink: 1 adet, tanıtım yazıları olduğunu sanmıyorum. adamların sitelerinde sadece 2 sayfa var. temaları ücretsiz ve berbat. çok özentisiz bir site.

Ben sitemize 1 yıldır özeniyorum. meta tag description seoya uygun, uzun ve seo uyumlu makaleler mevcut. sürekli güncelliyorum. Adworsten reklam alıp site hitini artırıyorum ama yok. ne yaptımsa 1. sıraya çıkamadım.

bunu nasıl açıklarsınız.

Seonun azıda çoğuda zarar. Bence bilinçli olarak amatörlükler yapın ara ara. Bazen çok iyi seo yapan değil seo bilmeyen amatör de çıkabiliyor. Sosyal medyaya önem verin. ana sayfanıza 200-300 kelime yazı ekleyin sektörle alakalı, içeriklerde eski yazılarını linkleyin ve bence ufaktanda olsa backlink işlemlerini 2015 yılı için seo yazımda verdiğim gibi uygulayın.

bay okan adlı üyeden alıntı

Yani tüm eski konulara tek tek girip düzeltmeme pekte gerek yok diyorsun değil mi hocam?

Belirli periyod ile güncelle derim hemde siteyi güncel tutmuş olursun. Günde 5-10 adet vs.

masalsi adlı üyeden alıntı

diğer konuda sordum ama bu konu tam yeriymiş galiba. bir kere de burda sorayım hocam.

Üstad rica etsem benim yerime Rıfkı'ya bir sorum var iletebilir misin? cevaplarsa çok makbule geçecek.

soru şu : sıfır site açıyorum. özgün içerik giriyorum. içeriklerin bir kısmı 50 kelime bir kısmı 30 kelime bir kısmı 200 bazıları da 200+ kelime. sürekli içerik giriyorum. içerikler %100 özgün olmasına rağmen sanırım rıfkı ya da onun kankaları ben hızlı içerik girdiğim için siteyi kara listeye alıyorlar. sitenin hiti hızlı içerik girmeye başlamadan önce 500 tekil iken içerik girmeye başladığım gün hit 0 a düştü ve içerik girmeye devam da etsem içerik girmeyi bıraksam da bir türlü hit gelmez oldu. webmaster toolsdan baktığımda da aranan kelimelerde gerilemişim hatta aranan kelimem kalmamaya başlamış. kısacası koskoca google hızlı içerik giriyorum diye %100 özgün siteyi neden filtreye sokuyor. rıfkı bu konuya ne diyor acaba?

Not: bir tek site değil en az 10 sitede bunu denedim.özgün de olsa hızlı içerik girilmeye başlanırsa site filtreye giriyor.Neden böyle bir şey oluyor çözemedim.

bana gün içinde 5 10 içerik girin ya da içerikler arasında 1 saat olsun demeyin lütfen. benim merak ettiğim forumlarda da binlerce içerik aynı anda girilebiliyor onlara birşey olmuyor da benim wordpress bloklarımda neden böyle bir şey oluyor bunu merak ediyorum.

Her içeriğin belirli oturma süresi var. Bence paylaşımları 30 kelime 50 kelime yapmayın. Benzerleri birleştirin. Googlenin haber sitelerine mesela önerisi aynı haber ile ilgili fakrlı gelişmeleri aynı başlık altında verin şeklinde. Sen bir anda abanınca muhtemelen spam damgası yiyorsun. Yani bu gün 30 yarın 1 ertesi gün 200 içerik gibi değilde belirli bir sistem ile git. İllahakide bu şekilde gideceksen sitende fakrlı farklı yazarlar aç. Her kategoriyi bir yazar yazıyor gibi yap ve yazar profil sayfaları vsyi sitende geliştir indexe aç. Yani ya 300 + adam gibi yazı gir ya da farklı yazarlar girmiş gibi yap.

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Daha önce sitemde soru cevap bölümü yapmak istemiştim,soru ve cevapları yazı şeklinde yaptım hepsi farklı yazı farklı url'ye sahip, sonradan aklım başıma geldi, yazılar ortalama 40 -50 kelimelik ve güçsüz,

şimdi ben bu yazıları birleştirmek istiyorum yani aynı sayfada örneğin "kolay yemek yapmak için 50 yöntem" gibi bu elli soruyu buraya aktarmak istiyorum.şimdi sorularım şunlar
1-benim bu yazıları birleştirmemin bir zararı olur mu?
2-yazılar site içerisinde indexlenmiş ben yazıları farklı bir urlde birleştirirsem önceki urlleri ne yapmam gerekiyor
3- bu şekilde yaptığım zaman dublicate content olur mu?

1- Olmaz. Ama 30 soruyu bir sayfaya toplayacaksan 30 soruyuda htaccess ile yeni yazıya 301le.
2- 1. maddede verdim.
3- 1. maddedeki gibi yaparsan olmaz.

:D

kramper adlı üyeden alıntı

Evet bence en mantıklısı o paraya network kurmak.

Bir soru daha sorayım son olsun :)

bir siteden kendi sitemize 3-4-5-10 tanıtım yani aynı siteden birçok tanıtım yazısı almak faydalı mı yoksa etkisi az mı olur yada ne gibi durumda spama kaçar?
Elli adet alıma gerek yok bence. Bir kaç adet okey fakat blogspotta 10 civarı yazıdan arka arkaya aynı yere düşünce spam yiyor ve blog kapanıyordu. Benzer şekilde seodada sürekli aynı siteye çıkış faydadan çok zarar bence.

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam cevaplar için teşekürler. Siteni de takipteyiz. Bir soru soracağım. Şimdi sitemizde sabit bölümler var. Header sidebar footer gibi bölümlerde linklemeler metinler falan oluyor. Sitemize ne kadar özgün içerik girsek de sayfada hazır bulunan metinler hep aynı. Bildiğim kadarı ile google siteleri url üzerinden değerlendirip not veriyor.

Mesela
www.urlmiz/1
www.urlmiz/2

ikisinde de 200 kelimelik %100 özgün makaleler var. Fakat sidebar ve footerda aynı yazılar bulunuyor. Bu benzerlik de url leri kalitesiz gösteriyor galiba.

Bu söyeldiklerimden yola çıkarak site içerisinde bu tarz benzerliklerin ne kadar çok oldugunu tahmin edebilirsiniz.

Teşekürler.

Soruyu anlamadım :D

Arkadaşlar evet hayır ve kısa yanıtlar gerektiren sorular dışındaki soruları, özellikle madde madde listelenenleri blogum üstünden sorarsanız çok sevinirim. Buradan tek tek arayıp alıntılamak çok güç oluyor.
AaRAdyOcU

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Fatihdilaver Fatihdilaver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest çalışan
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
yaklaşık 4 ay önce kurduğum bölgesel bir haber sitem var sitem 3 gün önce google newse girdi ancak hiç bir faydasını görmüyorum.nedenini araştırdığımda sitem çok zayıfmış birileri diyorki tanıtım yazısı ver backlink satın al birisi diyorki yok onlar bir işe yaramıyor boşuna paranı çöpe atma ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim eskiden sadece sosyal paylaşımlarla hit alıyordum newse girdim diye sosyal medyayı ihmal ettim eski hitlerimde gitti ne yapacağım lütfen yardım

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

Fatihdilaver adlı üyeden alıntı

yaklaşık 4 ay önce kurduğum bölgesel bir haber sitem var sitem 3 gün önce google newse girdi ancak hiç bir faydasını görmüyorum.nedenini araştırdığımda sitem çok zayıfmış birileri diyorki tanıtım yazısı ver backlink satın al birisi diyorki yok onlar bir işe yaramıyor boşuna paranı çöpe atma ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim eskiden sadece sosyal paylaşımlarla hit alıyordum newse girdim diye sosyal medyayı ihmal ettim eski hitlerimde gitti ne yapacağım lütfen yardım

Newse girememişsin gibi devam et. Tek önerim bu :) Girdim spam yapayım dersen sıkıntı. Millete kulak asma. İllahakide seo yapacaksan sosyal medyana önem ver ilk onla yap. İçeriğine eskiden ne derece önem veriyorsan aynı şekilde önem ver. Seo olarakta önerim: http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ şuradan kendine bir yol haritası çiz.

• Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest çalışan
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

cryptosam adlı üyeden alıntı

Newse girememişsin gibi devam et. Tek önerim bu :) Girdim spam yapayım dersen sıkıntı. Millete kulak asma. İllahakide seo yapacaksan sosyal medyana önem ver ilk onla yap. İçeriğine eskiden ne derece önem veriyorsan aynı şekilde önem ver. Seo olarakta önerim: http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ şuradan kendine bir yol haritası çiz.

teşekkür ederim facebook sayfam var yerel olduğu için 1500 beğenili oradan haberlerimi paylaşıyorum bunun haricinde büyük facebook sayfalarından parayla paylaşım yapayım mı önerirmisiniz

• Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

Fatihdilaver adlı üyeden alıntı

teşekkür ederim facebook sayfam var yerel olduğu için 1500 beğenili oradan haberlerimi paylaşıyorum bunun haricinde büyük facebook sayfalarından parayla paylaşım yapayım mı önerirmisiniz

Bence gereksiz. Ha varsa sağlam tanıdığın etkili sayfa olabilir ama dandik sayfalarsa hiç para harcama.

• Üyelik 10.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest çalışan
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad F** D**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

cryptosam adlı üyeden alıntı

Bence gereksiz. Ha varsa sağlam tanıdığın etkili sayfa olabilir ama dandik sayfalarsa hiç para harcama.

teşekkür ederim

La_Motta La_Motta . Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek seo ve adwords
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 48 / 83
  • Ticaret 14, (%100)
Samet hocam
webmaster tools aracında bulunan "içerik anahtar kelimeleri" hakkında düşünceleriniz nedir?
sitenin bazı kelimelerde yükselmesi için "içerik anahtar kelime" oranlarını düzenlemek gerekir mi, seo ile nasıl bağlantısı var?

Bir de varyasyon var. İnternette bazı bilgiler varyasyonun azaltılmasının seoya olumlu etkisi olduğu söyleniyor.
sizin düşüncelerinizi merak ettim.
şimdiden teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al