wmaraci reklam
lidertakipci

Ücretsiz olarak SEO sorularınızı yanıtlıyoruz! - Cryptosam

114 Mesajlar 13.878 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

masalsi masalsi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 7 / 2
  • Ticaret 5, (%100)

kendoka adlı üyeden alıntı

Ustam cevaplar için teşekürler. Siteni de takipteyiz. Bir soru soracağım. Şimdi sitemizde sabit bölümler var. Header sidebar footer gibi bölümlerde linklemeler metinler falan oluyor. Sitemize ne kadar özgün içerik girsek de sayfada hazır bulunan metinler hep aynı. Bildiğim kadarı ile google siteleri url üzerinden değerlendirip not veriyor.

Mesela
www.urlmiz/1
www.urlmiz/2

ikisinde de 200 kelimelik %100 özgün makaleler var. Fakat sidebar ve footerda aynı yazılar bulunuyor. Bu benzerlik de url leri kalitesiz gösteriyor galiba.

Bu söyeldiklerimden yola çıkarak site içerisinde bu tarz benzerliklerin ne kadar çok oldugunu tahmin edebilirsiniz.

Teşekürler.

hocam diyorki arkadaş benim websitemdeki tüm makaleler özgün ama footer de siteyi anlatan bir yazı var, ayrıca sidebarda da farklı bir yazı var. atıyorum footerdeki yazı 130 kelimelik bir site ile ilgili açıklama uyarı vs gibi birşey. Yine sidebarda da bir uyarı yazısı var 150 kelimelik.

her ne kadar siteye eklediğim konular özgün olsa da bu footerdeki ve sidebardaki yazılar her konunun içinde var gibi görünüyor mu? ya da görünüyor. bu durum sanırım benzersiz içerik kriterine göre olumsuzluk arzediyor sen ne diyorsun?

wmaraci
reklam

GuncelMakalee GuncelMakalee WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / K
  • Meslek Web Sitesi Editörlüğü
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 4 / 2
  • Ticaret 3, (%100)
Henüz yeni bir sitem var yaklaşık 2 haftalık ne yaptım ettiysem index alamıyorum google gibi getiri sürekli kullanıyorum ama işe yaramıyor. Blog kullanıyorum acaba sorun nereden kaynaklı olabilir?

www.guncelmakale.net

eren42 eren42 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek boş
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Tanıtım yazılarının bir faydasını görmüyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum. Yazıyı yayınladıktan sonra aşağısına kaynak olarak belirtiyorum. Google'de yayınladığım sitedeki yazı çıkarken benim yazım hiç çıkmıyor.

Birisi demiş ki forumlarda tanıtım yazısı yazmanın hiç önemi kalmadı acaba doğru mu?

BombaHaber BombaHaber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad V** C**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 7 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
mrb...
Ben yazı paylaşımlarımın içine kendi sitemin linklerini bazı kelimelere veriyorum "no follow" olarak..
Her paylaşımımda 2-3 tane kelimeye sitemin linkini veriyorum no follow şeklinde...
şimdi bu nofollow linkeri gittikçe çoğaldı.
her konu da var...
bunun herhangi bir zararı olur mu yoksa eklemeye devam mı etmeliyim..?

wmaraci
wmaraci

fulltimeonline fulltimeonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 49 / 45
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba sizi ev almak için blogunuzda açtığınız konunun ilk zamanlarında takip ediyordum. Şimdi tekrar karşılaşmak sevindirici. Yazılarınızın hepsini ilgiyle okudum hepsi çok bilgilendirici oldu. Emekleriniz için teşekkür ederim. Size bir sorum var eğer iyi makale yazabiliyor olsaydınız hangi konuda bir web sitesi açardınız. İyi bir makale yazarıyım fakat konu bulmakta zorlanıyorum :)

black50 black50 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 57 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam, türkiyede sitemiz/videomuz için özgün makale yazıp içine link verebileceğimiz forumların listesini nereden buluruz?

http://ipekkarayazgan.com

Uzmann Uzmann WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek ..........
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 515
  • Beğeniler 268 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
Bir sitenin değerini artırmak için ne yapmalıyız örneğin hürriyet ne paylaşsa saniyesinde indexlenip ilk üçe giriyor siteyi böyle otoriter yapmak için ne yapmak gerekiyor ?

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

La Motta adlı üyeden alıntı

Samet hocam
webmaster tools aracında bulunan "içerik anahtar kelimeleri" hakkında düşünceleriniz nedir?
sitenin bazı kelimelerde yükselmesi için "içerik anahtar kelime" oranlarını düzenlemek gerekir mi, seo ile nasıl bağlantısı var?

Bir de varyasyon var. İnternette bazı bilgiler varyasyonun azaltılmasının seoya olumlu etkisi olduğu söyleniyor.
sizin düşüncelerinizi merak ettim.
şimdiden teşekkürler.

Selam. İçerik anahtar kelimelerinde ara ara tıklayınız, devamı için tıklayınız gibi temada tekrar eden kısımlarda çıkabiliyor. xxx kere izlendi vs gibi gibi. Yani bence o alanlara takılmadan içerik girilmeli. Ha sitemiz elma hakkındadır. Elmacı, elamcılar vs gibi çok varyasyon varsa doğru yoldayız demektir.

masalsi adlı üyeden alıntı

hocam diyorki arkadaş benim websitemdeki tüm makaleler özgün ama footer de siteyi anlatan bir yazı var, ayrıca sidebarda da farklı bir yazı var. atıyorum footerdeki yazı 130 kelimelik bir site ile ilgili açıklama uyarı vs gibi birşey. Yine sidebarda da bir uyarı yazısı var 150 kelimelik.

her ne kadar siteye eklediğim konular özgün olsa da bu footerdeki ve sidebardaki yazılar her konunun içinde var gibi görünüyor mu? ya da görünüyor. bu durum sanırım benzersiz içerik kriterine göre olumsuzluk arzediyor sen ne diyorsun?

Devamlı tekrar ettiği için botlar bunu algılayacaktır. O yazı illahaki tüm sayfalarda tekrar edecekse bir alternatif olarak resim yapılabilir. Yani temada bir şablon gibi görecektir botlar onu uzun vadede. Her sayfada olduğunu görecek içerik kısmında farklı metinler olduğunu görecek özgünlükte değerlendirmeye almayacaktır diye düşünüyorum. Ha böyle riske gerek var mı? Yok. Onları resim olarak girin gitsin ya da sadece ana sayfada gösterin vs vs.

Güncel Makale adlı üyeden alıntı

Henüz yeni bir sitem var yaklaşık 2 haftalık ne yaptım ettiysem index alamıyorum google gibi getiri sürekli kullanıyorum ama işe yaramıyor. Blog kullanıyorum acaba sorun nereden kaynaklı olabilir?

Kaynak kodlarda noindex vs varmı bir bakın. Bir de robots.txt yi kontrol edin. Bol bol içerik girin indexleyecektir. Baktınız yine almıyorsa deindex olmuştur domain. Wm toolsta vs uyarı vardır. Oradan yeni aldığınızı belirtir bir bildirim gönderin çözülecektir.

eren42 adlı üyeden alıntı

Tanıtım yazılarının bir faydasını görmüyorum. Acaba nerede yanlış yapıyorum. Yazıyı yayınladıktan sonra aşağısına kaynak olarak belirtiyorum. Google'de yayınladığım sitedeki yazı çıkarken benim yazım hiç çıkmıyor.

Birisi demiş ki forumlarda tanıtım yazısı yazmanın hiç önemi kalmadı acaba doğru mu?

Forum tanıtımı etkin ve doğru kullanarak güzel kelimelerde çıkışlar yaşadım. Doğru kullanım bilgilerini http://www.cryptosam.com/2015-yili-icin-seo/ bu yazımda anlattım.

BombaHaber adlı üyeden alıntı

mrb...
Ben yazı paylaşımlarımın içine kendi sitemin linklerini bazı kelimelere veriyorum "no follow" olarak..
Her paylaşımımda 2-3 tane kelimeye sitemin linkini veriyorum no follow şeklinde...
şimdi bu nofollow linkeri gittikçe çoğaldı.
her konu da var...
bunun herhangi bir zararı olur mu yoksa eklemeye devam mı etmeliyim..?
Kendi sitenizi kendi içinde linklerken nofollow yapmayın. Dıştan tanıtım vs tarzı alım yapıyorsanız sitenizi yükseltme oranı çok düşük olacaktır nofollow linklerin.

fulltimeonline adlı üyeden alıntı

Merhaba sizi ev almak için blogunuzda açtığınız konunun ilk zamanlarında takip ediyordum. Şimdi tekrar karşılaşmak sevindirici. Yazılarınızın hepsini ilgiyle okudum hepsi çok bilgilendirici oldu. Emekleriniz için teşekkür ederim. Size bir sorum var eğer iyi makale yazabiliyor olsaydınız hangi konuda bir web sitesi açardınız. İyi bir makale yazarıyım fakat konu bulmakta zorlanıyorum :)

Merhaba. Görüşler için teşekkürler. Ben seo konusunu seviyorum ve severek yazıyorum. Yerinde olsaydım en sevdiğim konuda Türkiye' de en iyi içerikleri üretirdim. Gerçekten insanlara fayda sağlamayı hedeflerdim. Gerisi zaten gelirdi.

black50 adlı üyeden alıntı

Hocam, türkiyede sitemiz/videomuz için özgün makale yazıp içine link verebileceğimiz forumların listesini nereden buluruz?

Şuradan free olanlara ulaşırsınız. http://www.seocry.com/forumlar/link-depom.33/page-2 Türkçe liste verilmişti. Kendimde bir liste vermiştim kurcalarsanız bulursunuz.

Uzmann adlı üyeden alıntı

Bir sitenin değerini artırmak için ne yapmalıyız örneğin hürriyet ne paylaşsa saniyesinde indexlenip ilk üçe giriyor siteyi böyle otoriter yapmak için ne yapmak gerekiyor ?

Markalaşmak gerekli. Ya markalaşacaksın ya da botların gözünde markalaşmış bir izlenim çizeceksin. İlki daha basittir. Kısaca bir şekilde öyle bir site açacak ve içerik üreteceksin ki insanların aklına kazınacak. a.com wwwacom sadece a vs gibi gibi marka değeri içeren aramalar ile sitene ziyaretçiyi su gibi alacaksın. Forumlarda hakkında tartışılacak, doğal linkler alacak ya da almış gibi yapacaksın. ... Gerisi hayal gücüne kalmış. ... alanını tamamlayabilirsin.

Uzun sorularınızı sitemden sorarsanız sevinirim. Daha kapsamlı yanıtlar alabilirsiniz.
GuncelMakalee

kişi bu mesajı beğendi.

evdecorium evdecorium WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 6 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
www.ceyizyurdu.com sizce sitemin durumu nasıl

cryptosam cryptosam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo ve web tasarım üzerine çal
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 2 / 37
  • Ticaret 1, (%100)

evdecorium adlı üyeden alıntı

sizce sitemin durumu nasıl

Url yapıları seo uyumlu değil ilk gözüme çarpan. İlk mesajda da belirtmiştik. Diğer kullanıcılara bir şey katmayacağı için site analizi gibi bireysel sorulara yanıt vermiyoruz.

Sorunuzda site adresi vermemelisiniz. Şu sitemde SEO hatalarım neler? gibi sorulara yanıt vermiyoruz. Örneğin şöyle bir soru sorabilirsiniz; Bir adet kitap tanıtımı sitemde şu şu şu işlemleri yaptım. Sonuç olarak bu oldu. Neden oldu? Nerde hata yaptım gibi gibi. Ama kalkıp site şu analiz edin gibi diğer kullanıcılara bir şey vermeyecek soruları sormayın.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al