wmaraci reklam
lidertakipci

Yandex Bozuldumu ??

35 Mesajlar 5.705 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)
1 günlük kopya haber siteme bile yandexten ziyaretçi geliyor neyi uyduruk neyi kalitesiz. Herhangi bir müdahalede de bulunmadım index alması için.

wmaraci
reklam

ekbilisimm ekbilisimm ek-bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek mühendislik öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad F** E**
  • Mesajlar 557
  • Beğeniler 137 / 114
  • Ticaret 8, (%100)
Ben şurdaki tezatı anlamadım. Hem uyduruk bir arama motoru diyorsunuz hemde Yandex sitemizi indexlesin diyorsunuz. Madem uyduruk niye indexlemesini istiyorsunuz.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

ekbilisimm adlı üyeden alıntı

Ben şurdaki tezatı anlamadım. Hem uyduruk bir arama motoru diyorsunuz hemde Yandex sitemizi indexlesin diyorsunuz. Madem uyduruk niye indexlemesini istiyorsunuz.

Bu soru mantıklı değil hocam. Uyduruk olabilir. Belirli bir kullanıcı kitlesi olduğu için indexlemesini istiyoruz bu kadar basit.

TuncerDemir TuncerDemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Front-end developer
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 18 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle 1-2 senelik bir tecrübem oldu bu arama motorları işi ile,
Bir örümcek scripti yazıp açmıştım bi tane. Sayfaları endeklemek zor iştir.

Benim arama motorumda yaşlaşık 100bin sayfa vardı ve bu sayfaları güncellemeye kalktığımda ek olarak 10-15GB yer alıyordu.

Yani şimdi Yandex kötü demek yanlış, Adamlar belli bir kalita oturtmuş ve belli bir günde endeklemeler yapıyorlar.
Google'un dünya genelinde bir milyondan fazla sunucusu olduğunu biliyoruz. Google'un bu kadar çabuk endekleme yapması buradan kaynaklanıyor.

Yandex'in bütçesi büyük ihtimal kısıtlı. Haftalık veya 2 haftalık endeklemeler yapıyorlar diye duymuştum.
Dedikleri süre zarfı aşabilir şöyle aşabilir toplu olarak siteler endeklendiğinde ve artı olarak diğer siteler güncelleme yapıldığında bu belli bir süredir hemen olmaz bunun için belki endeklemeler uzun süre almasından sitenize Yandexbotları gelmiyor olabilir(gelse bize endkleme bile yapamıyor olabilirler çünkü diğer siteler endeklenmekte) Çünkü Yandex, Google'a göre daha fazla sayfa endeksliyor. Yani google 200 sayfa endeklerse Yandex 600 sayfa endekliyor. Google yaptığını onlar tek seferde yapıyor.

Aslında gözlemlerime göre Yandex büyük ihtimalle bazı kitle siteleri ayrı bir endeksliyor mesela bunu nerden anlayabilirsiniz arama yaptığınızda sayfanın hangi gün veya ne zaman gönderildiği gibi bilgilendirmeler yapılıyor burdan anlayabilirsiniz. O kitle gruba girdiğinizde belkide sizin de siteniz devamlı güncellenecek.

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin.
― T. Peters
wmaraci
wmaraci

HbY HbY | hepSi Bir yaLan | Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilisim Sektoru
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad D** B**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 6 / 55
  • Ticaret 11, (%100)
yandex'in çalışan sevdiğim tek işlevi metrixa

https://kadinveaile.net
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al