Dershane savunucusu değilim ama "Dershane" bir eksiklik karşısında ortaya çıkan çözümdü. Dershane'yi bitirmek istiyorsan ona olan ihtiyacı ortadan kaldır. Önce bunu yap, sonra bu kararı al ki biz de destekleyelim sonuna kadar.
Okulların hali ortada, öğrencinin hali ortada. Sen başka iş yokmuş gibi dershaneleri kaldırıyorum dedin. Helal AYM diyorum sadece!

Adalet kelimesinin anlamını yitireli çok oldu bu ülke. O yüzden adaletli bir karar veya adaletsiz bir karar demek saçma geliyor bana. :)

Düşünmeden, alt yapısız, sadece kendi amaçları uğruna alınan "Dershaneler kapatılsın" kararının uygulanamamasına sevindim sadece. Cemaat-akp savaşında, masum olan öğrencilere yazık olmasın.

eğitimle hallaç pamuğu gibi oynandı yıllardır, sonuç? Koca bir sıfır.
Ama bu kararı da kabulleneceğini zannetmiyorum sayın reis-i cumhur ve tayfasının.

Dipnot: Kendi güdümündeki medyaya "dershane taksidini ödeyemedi ihtihar etti" vs. haberler yaptırıp algı oluşturmakla olmuyor bu işler. Kredi kartı yüzünden kaç kişi canına kıymıştır. Çözüm bankaları kapatmaksa hadi kapat o zaman onları da.