Komik duruma falan düşmedim kardeşim. Evet kapatılma kararı siyasi ve sonuna kadar saçma, mantıksız ve haksız bir karardı. Red kararı ise siyasî de olsa başka bir şey de olsa doğru karar. Bu ülkede eğitim sorunsuz, 12 yıl ingilizce gören şakır şakır konuşuyor, okullarda yaşlı ve öğrenciyi umursamayan öğretmen yok, sınavlar kolay, devlet okulu yayınları kaliteli ve okullar yeterli ona rağmen dershanelerin kapatılmaması adalet değil. Bunu diyen kişiden daha komik durumda kimse olamazdı. Koleje gidemeyen dershaneye gidiyor. Dershaneler de siyasi üs falan değil. 3 yıl dershaneye gittim hocaların ağzından bir tane siyasetçi ismi duymadım. Bir kere vatanın kötülüğü için kurulan cümle duymadım. Aksine derste siyasî konu konuşan öğrencilere müsade edilmedi. Hocalar parasını almadiklari saatlerde bile ders verdiler. Kendi hocamdan biliyorum. Tek kuruş almadığı saat için eşinden ailesinden fedakârlık edip ders veriyordu. Kendi parasıyla yiyecek içecek eğlence her türlü şeyden ikram ederdi. Bir günde 100'lerce soru çözerdik. Bir soruyu 5 kere sorsan da anlatırdı. Şimdi çıkıp kimse dershanelerin kapatılmasını savunmasın. Ne zaman bu ülkede devlet okulları adam gibi eğitim verir. Ne zaman eğitimin kalitesi artar o zaman kapanmasında bir sorun yok. Gereksiz cümle kurmaktan kaçının. Komik duruma düşmeyin.

Not: bütün bunları devlet okuluna da, dershaneye de koleje de gitmiş biri olarak söylüyorum.