wmaraci reklam
lidertakipci

Hangi dili öğrenmeliyim?

9 Mesajlar 1.126 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

daghanerdonmezz daghanerdonmezz daghanerdonmez.blogspot Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar ben Html'e veya bir kodlama diline girişmek istiyorum. Acaba hangisine girişmeliyim? Html'mi, bir kodlama dili mi (C# ve C++ arasında gidip geliyorum) yoksa ikisi birden mi? İkisini birden kaldırabilir miyim?

Deneyimim: Yok denebilecek kadar az Html ve 1 Haftalık C++ deneyimim var (1 hafta az gelmiş olabilir ama bütün gün youtube'dan ders izledim bu 1 haftada. Ama azıcık unuttum tabi) Ayrıca bu ikisiyle yapabilecelerimi yazarsanız sevinirim. Çünkü html le uğraşınca yazdığım kodları sadece tarayıcımda kendim görebiliyorum domain almayınca. Açıkçası amacım kayda değer bir şey yapabilmek.

Not: Bu konu Html-Css-Xml bölümünde de olacak...

wmaraci
reklam

selomany selomany WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 13 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
html ile başlamak sana yapıyı öğretecektir ve diğer dillere kıyasla çok çok basit bir dildir. Daha sonra css ve temel js öğrensen sana yeterli olacaktır başlangıç için. c# ile kendini geliştirmen sana kamuda çalışma fırsatı sunabilir, neredeyse bütün kamu kurumları c# ile çalışıyor. Piyasaya hitap etmek istiyorsan da herhangi bir framework ile php öğrenmen. Umarım cevabım faydalı olmuştur.

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
1 hafta C++, yok denecek kadar da html ve kayda değer bir şeyler yapmak :)

Alaylı öğreniyorsun anladığım en kötü 1,5-2 sene aktif öğrenip, kod yazmalısın başlangıç yada biraz iyiysen başlangıç-orta düzeyde object oriented kod yazabilmen için..

Yazım genel : Kod yazmak sanattır, çoğu kişi bunu basit bir iş olarak görüyor.. Onlar zaten sıradan yazılımcı demeyeceğim, hobby olarak yazılımla uğraşan kişiler oluyor.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Turgay Can adlı üyeden alıntı

1 hafta C++, yok denecek kadar da html ve kayda değer bir şeyler yapmak :)

Alaylı öğreniyorsun anladığım en kötü 1,5-2 sene aktif öğrenip, kod yazmalısın başlangıç yada biraz iyiysen başlangıç-orta düzeyde object oriented kod yazabilmen için..

Yazım genel : Kod yazmak sanattır, çoğu kişi bunu basit bir iş olarak görüyor.. Onlar zaten sıradan yazılımcı demeyeceğim, hobby olarak yazılımla uğraşan kişiler oluyor.

Hocam siz beni yanlış anladınız. Ben yazılımı kesinlikle çok ciddiye alıyorum şimdi bıraktım bu alışkanlığı ama eskiden öğrendiğim her şeyi bi deftere yazıp akşam uyumadan okuyodum :D Benim orda anlatmaya çalıştığım 1 haftalık bilgiyle kayda değer bir şey yapmak değil. Onu yazmamın sebebi hani hazır bilgin var şurdan devam et demeniz içindi.

Neyse muhtemelen herkesin görüşü aynı olduğu için html'e ordan da C#'a geçicem. Peki C# la C++ arasındaki fark nedir? Tek bildiğim C# için visual s. önerdikleri c++ içinse devC++. Tamam devC++'ta c# yazılmıyor fakat visualde ikisi de yazılıyor. O zaman neden c++'ı dev'de yazıyorlar? Visual'le yapılacaklar DevC++'Ta yapılacaklardan farklı mı?

wmaraci
wmaraci

YazilimMimari YazilimMimari Eski adi: Turgay Can Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Engineering Director
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** C**
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 2 / 260
  • Ticaret 0, (%0)
Dil öğrenmeyin yaklaşım öğrenin, prensip öğrenin.. Dil önermem , hepsi gözümde aynı +,- leri olabilir ama bunlarda kapatılabilir :)

OOP nedir, prensipleri nedir, niye bu prensipler var, bu prensipleri herhangi bir oop dil ile yazmaya çalışın, SOLID prensipleri nelerdir niye vardır..

Sonra ister java, scala, ruby, pyhton, php, c# yada java script vs ne istiyorsan yaz.. Zor şeyler değil sadece syntax öğrenirsin başka bir şey değil.

Geliştirme ortamları ihtiyaca yöneliktir. Visual Studio'nun saçma sapan gereksiz kurulumlarını kurmak istemeyen, sadece C, C++ yazmak isteyen adam için DevC++ oldukça iyi bir çözüm..

Visual studio üzerinde proje geliştireli 4-5 yıl oldu.. Oldukça hantaldı hala öylemi bilemem. Birde hiç programcı dostu değil, kısayolları filan pek yok.

https://www.linkedin.com/in/turgaycan/
Kaliteli kod yazılır.. (Günlük/Saatlik ücreti ile)

NodeJS NodeJS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 24 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Kardeşim türklerde iş yok ingilizce öğren ilk, sonra internette her dilden istemediğin kadar videolu dersler var.

Hangi dil diye soracak olursan ben webciyim yani ilk html öğren. sonra c de istersen öğrenirsin.

Hucukii Hucukii </ismailcaakir> Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad İ** Ç**
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 57 / 78
  • Ticaret 8, (%100)
Tavsiye sunamam size anca php ile yapıyı öğrenirsiniz java ile para kazanırsınız.Para kazanmak içinse 4-5 yılınızı feda etmeniz lazım :)

Develops everything always..

• Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

NodeJS adlı üyeden alıntı

Kardeşim türklerde iş yok ingilizce öğren ilk, sonra internette her dilden istemediğin kadar videolu dersler var.

Hangi dil diye soracak olursan ben webciyim yani ilk html öğren. sonra c de istersen öğrenirsin.

Hocam muhtemeln sizin öneriden gidicem. İngilizcem sağlam yılların oyuncusuyuz :D Tabi başka ingilizce eğitimlerim de var. Ben html'i codelearn.academy youtube kanalından öğreniyordum. Oradan devam mı ediyim yoksa başka öneri var mı?

ercell ercell Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Wordpress Uzmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 10 / 27
  • Ticaret 5, (%100)

daghanerdonmezz adlı üyeden alıntı

Hocam muhtemeln sizin öneriden gidicem. İngilizcem sağlam yılların oyuncusuyuz :D Tabi başka ingilizce eğitimlerim de var. Ben html'i codelearn.academy youtube kanalından öğreniyordum. Oradan devam mı ediyim yoksa başka öneri var mı?

Sana başlangıç olarak W3 Schools öneriyorum. Tamamen bir okul. Sertifika filan da veriyorlar galiba.
Orca35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al