wmaraci reklam

10K Dizi Sitesini DMCA ve İhbarnameler yüzünden kapatmak istiyorum sizin fikriniz nedir?

8 Mesajlar 965 Okunma
wmaraci reklam

OmrDemirel OmrDemirel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 1 / 18
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar Merhaba,
Günlük 10 - 15K Bazen daha fazla hit aldığım yerli ve yabancı dizi sitemi KANALD, FOX gibi kanallardan gelen ihbarname vsler yüzünden artık kapatmak istiyorum, yazın gelmesiyle bikaç bişey yapıyım dedim yeni dizilerde kafada çıkmaya başladım o günden beri hiç durmamaya başladı ihbarnameler :) Sizce ne yapmalıyım? DMCA dan link kısıtlaması vs olduğu için 3 haftadır hit yarı yarıya düştü..

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Sadece dmca olsa iyi, bu sektörde avukatlar da aktif rol alıyor. Dizi yapimcilarinin ve medya avukatları da iş başında. Özellikle KanalD, StarTV bunlar telif gonderiyorlar.

Ben bu yüzden 2 sitemi tamamen silmek zorunda kaldım aksi takdirde tazminat ile karşı karşıya gelecektim. İçerisinde video, bölüm, fragman yayinlamama rağmen telif geldi :)

Dizi sektöründe para var, hit 10k 20k olunca adsense tavan yapıyor :) ama telif ile an ve an karşılaşmak durumunda kalıyorsun. Onca emek veriyorsun sonra siliniyor gidiyor. Telif hakkı olan dizilerden bir tanesini örnek göstereyim " poyraz karayel " hiç bir fan sitesini görebiliyor musunuz ? En son sevdiğim bir kardeşimin sitesi olan poyrazkarayel.gen.tr vardı onca emek verdi gelir getirmeye başladı ki avukat telif yolladı :)

Demek istediğim bu sektör risk taşıyor. Kazancı bol ama riskli bir sektör size şunu yapin diyemem bence siz en iyisini biliyorsunuz iyi çalışmalar :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Karakurt Karakurt www.cemkarakurt.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 45 / 109
  • Ticaret 21, (%95)
Hocam risk almanızı önermem . Bence videoları kaldırın. Dizi inceleme sitesine dönüştürün .

kişisel blog - https://www.cemkarakurt.com.tr - HOSTING FİRMASI ÖNERİLERİM : https://goo.gl/67KMKp

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 1 / 18
  • Ticaret 4, (%100)

Serkan ALAZ adlı üyeden alıntı

Sadece dmca olsa iyi, bu sektörde avukatlar da aktif rol alıyor. Dizi yapimcilarinin ve medya avukatları da iş başında. Özellikle KanalD, StarTV bunlar telif gonderiyorlar.

Ben bu yüzden 2 sitemi tamamen silmek zorunda kaldım aksi takdirde tazminat ile karşı karşıya gelecektim. İçerisinde video, bölüm, fragman yayinlamama rağmen telif geldi :)

Dizi sektöründe para var, hit 10k 20k olunca adsense tavan yapıyor :) ama telif ile an ve an karşılaşmak durumunda kalıyorsun. Onca emek veriyorsun sonra siliniyor gidiyor. Telif hakkı olan dizilerden bir tanesini örnek göstereyim " poyraz karayel " hiç bir fan sitesini görebiliyor musunuz ? En son sevdiğim bir kardeşimin sitesi olan poyrazkarayel.gen.tr vardı onca emek verdi gelir getirmeye başladı ki avukat telif yolladı :)

Demek istediğim bu sektör risk taşıyor. Kazancı bol ama riskli bir sektör size şunu yapin diyemem bence siz en iyisini biliyorsunuz iyi çalışmalar :)

Özellikle KANALD adamlar hiç durmadan gönderiyorlar bir saat önce ilk defa FOX dan geldi canımı çok sıkmaya başladı kapatmak istiyorum ama o kadar hiti değerlendirmeden direk çöpe göndermek istemiyorum..

Karakurt adlı üyeden alıntı

Hocam risk almanızı önermem . Bence videoları kaldırın. Dizi inceleme sitesine dönüştürün .

Evet olabilir aslında az önce aklımdan geçti not olarak alıyorum :)

wmaraci
wmaraci

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Zamanın da filmonerileri nokta net sitem vardı, film önerisi ve fragman yayınlıyordum ki bu durumdayken bile bana telif geldiyse gerisini siz düşünün komple sildim her şeyi, domaini sattım başkasına elimi ayağımı çektim bu sektörden. Kolay gelsin.

Kuva-i Kafsinkaf

nbrknk22 nbrknk22 SEO UZMANI Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 2770
  • Beğeniler 1194 / 724
  • Ticaret 129, (%100)
yapan nasıl yapıyor hocam keşke yurt dışı lokasyon hosting ve domain ile bu işi yürütürdünüz.

https://www.dopinger.com/tr

YasinErgul YasinErgul www.yasinergul.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci/Çalışan
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 1030
  • Beğeniler 157 / 226
  • Ticaret 43, (%100)
Tabi ki kapatma hocam videoları silebilirsin, yerine yorum, özet vs vs koyarsın.
Ayrıca Kanal D dizileri resmi sitede yayınlıyor ilgili dizinin ilgili bölümüne nofolllow link çıkışı yaparsın ziyaretçi de istediğini bulmuş olur sende 10 K hit az değil. Bunları yaptığında düşüş yaşayabilirsin belki ama kapatmandan iyidir.

Adsense Yerleşim ile Kazancını Arttır PM
https://goo.gl/KJ2g4V

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek IT Manager
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 1 / 18
  • Ticaret 4, (%100)

Yasin Ergül adlı üyeden alıntı

Tabi ki kapatma hocam videoları silebilirsin, yerine yorum, özet vs vs koyarsın.
Ayrıca Kanal D dizileri resmi sitede yayınlıyor ilgili dizinin ilgili bölümüne nofolllow link çıkışı yaparsın ziyaretçi de istediğini bulmuş olur sende 10 K hit az değil. Bunları yaptığında düşüş yaşayabilirsin belki ama kapatmandan iyidir.

Hepsini fragman olarak değiştiriyim dediğin gibi bölümede nofollow link veriyim daha mantıklı, @karakurt hocamın dediği gibi eğer hiti biraz daha artarsa tamamen dizi tanıtıma değiştirebilirim..

Fragman vs yayınlasam sıkıntı oluyor mu acaba? KANALD ihbarnamenin birisinde fragman, afiş, özet vs. yayınlayamazsınız diye eklemişti.

İnsanın zoruna gidiyor kapatmak :) Değerlendirmek daha iyi olacak tabi birazcık zaman alıcak ama legal olursa daha iyi olur bakalım..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al