Merhaba hocam 9-10 ay önce bir sağlık sitesi açtım. Sürekli kendim 300-400 kelimelik sağlık makaleleri yazıp siteye ekliyordum. İlk 3 ay tam bir hüsrandı siteye günde 300 kişi bile girmiyordu. Daha sonra kimi zaman kimi zamanda ücretli makale yazarlarının yardımıyla siteye özgün makaleler eklemeye devam ettim. Bir süre sonra çeşitli seo çalışmaları (bütün seo çalışmalarını kendim yaptım.) yapmaya devam ederek sitenin hitlerinin yavaş yavaş yükseltmeye başladım. 6. aydan sonra günde 4k tekil ziyaretçi seviyesine ulaştı. 7.ay sitemden ayda 300 lira kazanmaya başlamıştım. Adsense tıklama oranı %1 seviyesindeydi. Daha sonra wmaracidan bir arkadaşın tavsiyesiyle (Allah kendisinden razı olsun) adsense reklam yerleşiminde değişiklik yapıp tıklama oranını %2 seviyesine yükselttim. Şuan 2-3 aydır aylık 600 lira civarında kazanıyorum günlük 6k tekil hitim bulunuyor. Bundan sonra her ay aldığım 600 liranın 150-200 lirasıyla yeni makaleler yazdırıp siteye eklemeye devam edeceğim. Bu arada da farklı siteler kurmaya devam ediyorum. O siteleri de oturtmayı başarırsam inşallah herşey çok iyi olacak.

Yani kısaca demek istediğimi özetleyecek olursak, özgün içerik yazmak veya yazdırmak gerçekten çok zor ve masraflıdır. Ayrıca sitenin oturması çok sabır istiyor ve bazen insanı bıktıracak seviyeye getiriyor. Fakat uzun vadede kesinlikle özgün içeriğin daha kazançlı olduğunu düşünüyorum.

Bu güne kadar hiç alıntı site kurmadım çünkü özgün sitelerimden istediğim parayı kazanabiliyorum.