wmaraci reklam

Alıntı Site mi? Özgün site mi? Hangisi başarıya ulaşır?

6 Mesajlar 664 Okunma
wmaraci reklam

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Arkadaşlar, geçen hafta itibariyle bir alıntı site açtım bir de özgün site açtım alıntı siteye günde 10 tane alıntı içerik 200-300 kelime özgün siteye günde 500 kelimelik tek makale ekliyorum. Tasarımları sektörleri her şeyi aynı.

Sizce hangisini daha çabuk başarıya ulaştırırım:? Böyle çoğu soruya örnek bir cevabım olmuş olur.

wmaraci
reklam

Ariass Ariass WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 14 / 58
  • Ticaret 10, (%100)
Az olsun özgün olsun. Yeterli mi bu cevap?

thanks god

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
özgün site.. veya araya karışık. alıntı yapılacaksa seo da şart.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Özgün sitenin farkını gözlerinizle görürken alıntı sitenin yerle bir olduğunu da yine gözlerinizle göreceksiniz diye düşünüyorum.

Tabiki özgün site diye cevap vermek istedim.

wmaraci
wmaraci

Karakurt Karakurt www.cemkarakurt.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 694
  • Beğeniler 45 / 109
  • Ticaret 21, (%95)
Kısa vadede belki alıntı öne geçebilir ama uzun vadede özgün tabiki.

kişisel blog - https://www.cemkarakurt.com.tr - HOSTING FİRMASI ÖNERİLERİM : https://goo.gl/67KMKp

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Merhaba hocam 9-10 ay önce bir sağlık sitesi açtım. Sürekli kendim 300-400 kelimelik sağlık makaleleri yazıp siteye ekliyordum. İlk 3 ay tam bir hüsrandı siteye günde 300 kişi bile girmiyordu. Daha sonra kimi zaman kimi zamanda ücretli makale yazarlarının yardımıyla siteye özgün makaleler eklemeye devam ettim. Bir süre sonra çeşitli seo çalışmaları (bütün seo çalışmalarını kendim yaptım.) yapmaya devam ederek sitenin hitlerinin yavaş yavaş yükseltmeye başladım. 6. aydan sonra günde 4k tekil ziyaretçi seviyesine ulaştı. 7.ay sitemden ayda 300 lira kazanmaya başlamıştım. Adsense tıklama oranı %1 seviyesindeydi. Daha sonra wmaracidan bir arkadaşın tavsiyesiyle (Allah kendisinden razı olsun) adsense reklam yerleşiminde değişiklik yapıp tıklama oranını %2 seviyesine yükselttim. Şuan 2-3 aydır aylık 600 lira civarında kazanıyorum günlük 6k tekil hitim bulunuyor. Bundan sonra her ay aldığım 600 liranın 150-200 lirasıyla yeni makaleler yazdırıp siteye eklemeye devam edeceğim. Bu arada da farklı siteler kurmaya devam ediyorum. O siteleri de oturtmayı başarırsam inşallah herşey çok iyi olacak.

Yani kısaca demek istediğimi özetleyecek olursak, özgün içerik yazmak veya yazdırmak gerçekten çok zor ve masraflıdır. Ayrıca sitenin oturması çok sabır istiyor ve bazen insanı bıktıracak seviyeye getiriyor. Fakat uzun vadede kesinlikle özgün içeriğin daha kazançlı olduğunu düşünüyorum.

Bu güne kadar hiç alıntı site kurmadım çünkü özgün sitelerimden istediğim parayı kazanabiliyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al