Ara Sonuçlarındaki Lokasyon Farkı

5 Mesajlar 530 Okunma
smmexpress

Eflaki Eflaki Ekşi Sözlük Kimlik Onayı
  • Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)
Arkadaşlar Merhaba,

Elimde bir site var. Ama site her lokasyonda farklı sıralamada. Türkiye geneli aramalarda normal sıralamada ama atıyorum Ankara'da farklı, izmir'de farklı oluyor.

Bunun için nasıl bir yol izlemek lazım yada farklı bir çalışma mı yürütmek gerekiyor?

wmaraci
reklam

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)
Bu dediğiniz olay pek olur şey gibi gelmedi.Türkiye içinde farklı lokasyonlardan arama yapılırken tarayıcı üzerinde Google Hesabının kapalı olmasına özen gösterin aynı ülke içerisinde farklı lokasyonlarda sıralama değişikliği olmaz.

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Bu dediğiniz olay pek olur şey gibi gelmedi.Türkiye içinde farklı lokasyonlardan arama yapılırken tarayıcı üzerinde Google Hesabının kapalı olmasına özen gösterin aynı ülke içerisinde farklı lokasyonlarda sıralama değişikliği olmaz.

Bende öyle düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var ki atıyorm müşteriler Ankara'da yaşayan insanlar ve Ankara'dan arama yapıyorlar. Ankara lokasyonunda sitemi nasıl yükseltebilirim? Onu çözemedim.

Tanıtım yazılarına Ankara "Anahtar Kelime" şeklinde link eklesem olur mu acaba?

Blacksheep Blacksheep .NET Developer Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 2074
  • Beğeniler 60 / 532
  • Ticaret 10, (%100)

Eflaki adlı üyeden alıntı

Bende öyle düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var ki atıyorm müşteriler Ankara'da yaşayan insanlar ve Ankara'dan arama yapıyorlar. Ankara lokasyonunda sitemi nasıl yükseltebilirim? Onu çözemedim.

Sıralamanızı belirli kısıtlamada yükseltemezsiniz sıralama genel olarak yükselir.Bunu ancak Google Adwords çevrimiçi reklamcılık ağı sayesinde coğrafi konum belirleyerek yapabilirsiniz ki buda ücretlidir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1310
  • Beğeniler 188 / 247
  • Ticaret 162, (%100)

Blacksheep adlı üyeden alıntı

Sıralamanızı belirli kısıtlamada yükseltemezsiniz sıralama genel olarak yükselir.Bunu ancak Google Adwords çevrimiçi reklamcılık ağı sayesinde coğrafi konum belirleyerek yapabilirsiniz ki buda ücretlidir.

Anladım. Ben de öyle düşünüyorum. Ama kafama takıldı. Yeni bir güncelleme mi var onu çözmeye çalışıyorum. Tuhaf geldi. Peki lokasyona göre sıralama hangi kritere göre yapılıyor?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al