lostyazilim

Türkçe öğretmenliği hk.

11 Mesajlar 1.018 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

president president WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)
Bu bölüm bir zamanların en iyi çıkış yapan bölümlerinden birisiydi, şimdi ise yök kurumunun kontenjanları genişleterek bol bol ve niteliksiz öğrenci aldığı bölümdür.
Siz büyük hayallerle girersiniz bölüme ama yabancılara Türkçe Öğretimi dersi haricinde hiç size katkı yapan bir ders yoktur.
İşin en garip yönü ise daha Türkçe'yi doğru dürüst kullanamayan zavallılar sizin telaffuzunuzu eleştirir.
Bazen fakültede bölümün niteliğini eleştiren hocalar " Bu bölüm eskiden iki yıllıktı, kalitenin düşük olması normaldir." gibisinden alay eden bir çok söylemleriyle karşılaşırsınız.

Kısacası bu bölümü okuyacaksınız adını duyurmuş ya da Trakya, Ege, Marmara ve Akdeniz ve Kısmen İç anadolu bölgesindeki şehirleri tercih edin. Yoksa daha Türkçe'yi adam akıllı konuşamayan, insan olmayı becerememiş zavallılarla uğraşırsınız.

wmaraci
reklam

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
biri sizi ateşlemiş hocam insanlara bakmayın boşverin

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

biri sizi ateşlemiş hocam insanlara bakmayın boşverin

Maalesef, bu bölüme ben çok değer vermiştim.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

president adlı üyeden alıntı

Maalesef, bu bölüme ben çok değer vermiştim.

Bu yılmı kazandınızda bu saatten sonra öğretmenlik okunmaz o eskisi gibi saygı yok hani öğretmen diyince millet ayağı kalkardı önünde şapka çıkarılırdı vs.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Bu yılmı kazandınızda bu saatten sonra öğretmenlik okunmaz o eskisi gibi saygı yok hani öğretmen diyince millet ayağı kalkardı önünde şapka çıkarılırdı vs.

Size %100 katılıyorum, yok daha önce kazanmıştım. Ama illa eğitim fakültesi isteyen arkadaşlar varsa pdr okuyun, ya da ingilizce öğretmenliği.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

Size %100 katılıyorum, yok daha önce kazanmıştım. Ama illa eğitim fakültesi isteyen arkadaşlar varsa pdr okuyun, ya da ingilizce öğretmenliği.

Hocam ben ilk okuldayken çok severdim türkçe derslerini tabi o zaman ne anlarsın öğretmen nasıl olunuyor falan :D hep derdim öğretmen olacam falan işte büyünce anlıyorsun gerçekleri

Ölmeyecek belli başlı meslekler mühendisliğin tamamı tıpın tamamı mimarlığın tamamı hukuk vs

diğerleride ölmez ama zor iş bulunacak şimdi bulan 10 yıl sonra ö bölümde bulması zor olacak ama millet köfetyi çakıyorPDR SOSYAL HİZMET OKEY şimdi güzelde 10 yıl sonra iş bulamayn olacak şuan bulurlarlar

Ek Olarak: Öğretmensiniz allah yardımcınız olsun :D küçükken öğretmen diyince bir tuhaf olurdum hatta hani ailede öğretmen olacak oo havasıda var onun düşünsene o zamanlar abim öğretmen falan yani işte şimdi öğretmen diyince net cevap ataması zor

Mühendislik diyince ooo deniniyor eskiden mühendis yoktu yani :D ben görmedim fazla yoktu anlamında diyorum

yerinizde olsam öğretmenlik okurken ön lisans okur hukuka geçerdim EMİN olun dgs daha kolay allah yar ve yardımcınız olur

2 yıl çat diye biter dgs kazanırsınız 2 yıl okumak koymaz istanbulda falan okurusnuz (eviniz nerdeyse anlamında diyorum )

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam ben ilk okuldayken çok severdim türkçe derslerini tabi o zaman ne anlarsın öğretmen nasıl olunuyor falan :D hep derdim öğretmen olacam falan işte büyünce anlıyorsun gerçekleri

Ölmeyecek belli başlı meslekler mühendisliğin tamamı tıpın tamamı mimarlığın tamamı hukuk vs

diğerleride ölmez ama zor iş bulunacak şimdi bulan 10 yıl sonra ö bölümde bulması zor olacak ama millet köfetyi çakıyorPDR SOSYAL HİZMET OKEY şimdi güzelde 10 yıl sonra iş bulamayn olacak şuan bulurlarlar

Dediğinizde haklısınız, şimdi öğretmenin sosyal statüsüde düştü. Yani bir bayan öğretmen artık öyle eskisi gibi kendi meslektaşıyla evlilik düşünmüyor, hani eskiden öyle bir yargı vardı, şimdi o yargıya sadık kalan meslek grubu olarak polis-hemşire evliliklerine şahit olmaktayız. Düşünsenize artık anaokulu öğretmeni bile evlenmek için mimar-doktor arıyor.

Hele öğrencilerin gözünde öğretmenlerin değerini anlatmaya gerek yok.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

Dediğinizde haklısınız, şimdi öğretmenin sosyal statüsüde düştü. Yani bir bayan öğretmen artık öyle eskisi gibi kendi meslektaşıyla evlilik düşünmüyor, hani eskiden öyle bir yargı vardı, şimdi o yargıya sadık kalan meslek grubu olarak polis-hemşire evliliklerine şahit olmaktayız. Düşünsenize artık anaokulu öğretmeni bile evlenmek için mimar-doktor arıyor.

Hele öğrencilerin gözünde öğretmenlerin değerini anlatmaya gerek yok.

Hocam abim mühendislik okuyor (çoğunluk erkek hatta %85-95) diyelim geçen diyorki iktisat iibf ler hep yani mühendisliklerden ayarlamaya çalışıyor şimdi siz mimar olsaydınız şu açık ver gerçek "size bakmaz dediğiniz kız"" bile bakar gerçekten artık adam öğretmen oldu veya hemşire oldu gidiyor mimar mühendis avukat arıyor

Ama siz önemli tavsiyede bulunmak istiyorum yani açıktan 2 yıllık okuyun + dgs girin bulundugunuz yeri kazanının hem okuyun hem çalışın sizin için daha iyi olacak

• Üyelik 14.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 54 / 36
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam abim mühendislik okuyor (çoğunluk erkek hatta %85-95) diyelim geçen diyorki iktisat iibf ler hep yani mühendisliklerden ayarlamaya çalışıyor şimdi siz mimar olsaydınız şu açık ver gerçek "size bakmaz dediğiniz kız"" bile bakar gerçekten artık adam öğretmen oldu veya hemşire oldu gidiyor mimar mühendis avukat arıyor

Ama siz önemli tavsiyede bulunmak istiyorum yani açıktan 2 yıllık okuyun + dgs girin bulundugunuz yeri kazanının hem okuyun hem çalışın sizin için daha iyi olacak

Dostum bu birazda bulunulan yere bağlı, yani "sonradan görme" diye tabir edebileceğimiz kızlarla adamakıllı, uslu kızları ayırt etmek gerekiyor. Birde dediğim gibi bölgeye göre farklılık arz ediyor. Bizim bir tanıdık Marmara dolaylarından bir bayanla evlendi ve kafası rahat, yani bölge çok önemli.

• Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

Dostum bu birazda bulunulan yere bağlı, yani "sonradan görme" diye tabir edebileceğimiz kızlarla adamakıllı, uslu kızları ayırt etmek gerekiyor. Birde dediğim gibi bölgeye göre farklılık arz ediyor. Bizim bir tanıdık Marmara dolaylarından bir bayanla evlendi ve kafası rahat, yani bölge çok önemli.

ALLAH hayırlısını nasipt etsin hangi ünisi. kaçıncı sınıf abi

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al