wmaraci reklam
lidertakipci

Futbol.com Domaini Godaddy Firması Tarafından Satıldı

5 Mesajlar 640 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

DmNBRoKeR DmNBRoKeR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisligi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

Godaddy Futbol.com domainini Sattı. Yapılan satış işleminde kesin bir rakam belirtilmesede, satış tutarının Milyon Dolarlar olduğu speküle edilmekte.

Merhaba Arkadaşlar,

Bundan yalaşık 3 ay öncesinde sizlere bildirdiğim "Marchex Domain Portföyünü Godaddy'e Sattı" adlı makalemizde; Godaddy'nin almış olduğu 200.000 den fazla domainden birisi olan Futbol.com domaini Milyon Dolarlara Satıldı.

Sizlere haberini duyuramasamda aynı portföy içerisinden Beijing.com domainide Godaddy tarafından 6-7 Milyon Dolar arasında satıldığı speküle edilmişti. Yapılan bu satışın Marchex Domain Portföyünden Satılan en yüksek 2. domain satışı olduğunu belirtmek isterim.

Kim bilir, belki de Futbol.com domainin satışı Beijing.com domainin satış rakamını geçmiştir ancak net rakamlar verilmediği için şu anda sadece rakamları tahmin edebiliyoruz.

Sadece 2 domain satışından elde edilen gelirin, yatırım rakamı düşünüldüğünde (28,1 Milyon Dolar) minimum yarısının 2 domain satışından çıkarılması, yaptığımız işte rakamlar ne kadar büyük olsada doğru bir strateji ve pazarlama ağı ile birlikte kazanca dönüştürülebileceğinin bir kanıtı olarak karşımıza çıkmakta.

Ne diyelim daha bu portföyden çok satış haberi duyururuz nede olsa 200.000+ dan sadece 2 eksildi ��

Futbol.com domaini whois sorgusuna bakıldığında 25 Temmuz 2015 de bilgilerin güncellendiğini ve whois korumasına girdiğini görüyoruz. Bu nedenle yatırım yapan kişi yada kurumun bilgilerine erişemiyoruz ancak ilerleyen günlerde bu konuda bir gelişme olduğunda takipçisi olduğumuzu ve buradan sizlere bildireceğimizi belirtmek isterim.

Futbol.com domaini üzerinde şu anda makalemizin başında bulunan logo yer almakta.

Godaddy firmasından Paul Nicks satış işleminin gerçekleştiğini onaylasa da satış tutarını açıklamayı reddetti.

Aynı zamanda yeni uzantılardan .Futbol uzantısının sahibi Rightside Registry Şirketi sahip olduğu uzantıdan yaklaşık 4600 yeni domain kaydetti ve kayda açık olan play.futbol domaini için 60.000 Dolar kayıt/yenileme ücreti istemekte.

Bu satış aynı zamanda Türkçe anlamlı domainler baz alındığında gerçekleşen en yüksek rakamlı satış olarakda kayıtlara girecek gözüküyor. Ancak bu tamamiyle anlam benzerliğinden kaynaklanmakta her ne kadar İngilizce ve Amerika'da bu terim kullanılmasada bir çok dilde eş anlamlı ve yazımda kullanılmakta.

Projeyi yakında görürüz dileğim bu gibi örneklerin artarak Türkçe anlamlı domainlerde de piyasanın hareketlenmesi yönünde.

Saygılarımla.
İyi Günler, Bol Kazançlı Domainler.

Konu: Bilgedomain'den alıntı yapılmıştır.

İlgileneceğinizi düşündüğüm bir haber olduğu için bilgilendirmek istedim.

Lütfen gereksiz yere yok bloğunun reklamını yapıyor falan demeyin çünkü amacım reklam değil bilinçlenmeyi arttırmak.

Saygılarımla.

wmaraci
reklam

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Okunsa güzel bir bilgilendirme olabilirdi ama okunmuyor :) Görsel olarak değil de, metin şeklinde yazsaydınız keşke.

Metin olarak girseydiniz yazıyı, ayrıca sitenizi de kesinlikle incelerdim ama şu an giresim hiç gelmedi :)

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
En yüksek çözünürlükte yayınladım açıkcası kolayıma geldiği için böyle yapmıştım. Birazdan düzelteyim

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Okunsa güzel bir bilgilendirme olabilirdi ama okunmuyor :) Görsel olarak değil de, metin şeklinde yazsaydınız keşke.

Metin olarak girseydiniz yazıyı, ayrıca sitenizi de kesinlikle incelerdim ama şu an giresim hiç gelmedi :)

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Bencede yazilar biraz zor okunuyor benim tahminim şu lig tv satin alan katarlilar domaini almis olabilir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Düzeltildi.

isagold adlı üyeden alıntı

Bencede yazilar biraz zor okunuyor benim tahminim şu lig tv satin alan katarlilar domaini almis olabilir.

Bakalım daha net bir açıklama yok. Satıcısı belli alıcı Gizli Durumunda :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al