wmaraci reklam

Uzaktan Öğretim Bilgisayar Programcılığı Okuyan Var Mı ?

7 Mesajlar 4.066 Okunma
smmexpress

kizilperi kizilperi Hayallerinin peşinde.. Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Asistan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 486 / 152
  • Ticaret 74, (%100)
Uzaktan Öğretim Bilgisayar Programcılığı olarak Edirne Trakya Üniversitesi Tunca MYO 'yu kazandım fakat uzaktan öğretim zor oluyor mu nasıl bir sistem işliyor ?
Diploma örgün eğitimle aynı mı ? Okuyan varsa yorumlarını alabilirmiyim?
ThorThor

kişi bu mesajı beğendi.

Geçmişten geleceğe yazıyor...
wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Açıkcası tam diplomada ne yazıyor bilemem ama şöyle bir açıklama gördüm.
"Yükseköğretim Kurumu, ilgili mevzuat gereği Uzaktan Eğitim diploma ve belgelerine örgün eğitim programları için denklik vermektedir. Örneğin, Uzaktan Eğitim önlisans programını bitiren bir öğrenci DGS sınavına girerek fakültelerin ilgili bölümlerine dikey geçiş yapabilir ya da tezli yüksek lisans eğitimini Uzaktan Eğitim kapsamında bitiren bir öğrenci doktora sınavlarına başvurabilir."

Vizeleri online oldugu ıcın arkadaslarınızdan yardım alabiliyorsunuz :)
Ama finaller normal sınav gibi.
Eğitimi sanal sınıflarda vs vs. Gerçi eğitimin nerde oldugu onemlı degıl iş sizde bitiyor.
kizilperi

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Asistan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 486 / 152
  • Ticaret 74, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Açıkcası tam diplomada ne yazıyor bilemem ama şöyle bir açıklama gördüm.
"Yükseköğretim Kurumu, ilgili mevzuat gereği Uzaktan Eğitim diploma ve belgelerine örgün eğitim programları için denklik vermektedir. Örneğin, Uzaktan Eğitim önlisans programını bitiren bir öğrenci DGS sınavına girerek fakültelerin ilgili bölümlerine dikey geçiş yapabilir ya da tezli yüksek lisans eğitimini Uzaktan Eğitim kapsamında bitiren bir öğrenci doktora sınavlarına başvurabilir."

Vizeleri online oldugu ıcın arkadaslarınızdan yardım alabiliyorsunuz :)
Ama finaller normal sınav gibi.
Eğitimi sanal sınıflarda vs vs. Gerçi eğitimin nerde oldugu onemlı degıl iş sizde bitiyor.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam peki programla için hangi dilden başlamamı önerirsiniz bir yerden başlangıç yapmış olayım
Hatta bu konuda önerebileceğiniz kitaplar varsa çok sevinirim.

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)
Ben 2011 Sakarya Üniversiteyi Bilg. Programcılığı Uzaktan eğitim mezunuyum kardeşim 2 yıl normal eğitim alacağına uzaktan oku hiç pişman olmazsın. Diplomanda Uzaktan Eğitim yazmıyor bir kere. Diğer konu ise vizeler PC başında evinde oluyor rahat rahat, finaller ise 2 gün boyunca üniversitede oluyor.

Açıkçası böyle bir eğitim sisteminde 2 yılın normal okuyarak boşa gidiyor. Ha, 4 yıllık mühendislik kazanmış olsan tamam git oku derim ama 2 yıl için uzaktan eğitim bulunulmaz fırsat. Ben 2010 yılında Düzce'de normal okuyordum arkadaşlarım uzaktan okuyordu. Normal eğitimin hiçbir artısı yok ayrıca uzaktan eğitimde hocalar harika anlatıyor ve video olduğu için her şeyi tek tek not edebiliyorsun. Canlı derslerde ise istediğini sorabiliyorsun.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / K
  • Meslek Asistan
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** S**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 486 / 152
  • Ticaret 74, (%100)

VNOkyanus adlı üyeden alıntı

Ben 2011 Sakarya Üniversiteyi Bilg. Programcılığı Uzaktan eğitim mezunuyum kardeşim 2 yıl normal eğitim alacağına uzaktan oku hiç pişman olmazsın. Diplomanda Uzaktan Eğitim yazmıyor bir kere. Diğer konu ise vizeler PC başında evinde oluyor rahat rahat, finaller ise 2 gün boyunca üniversitede oluyor.

Açıkçası böyle bir eğitim sisteminde 2 yılın normal okuyarak boşa gidiyor. Ha, 4 yıllık mühendislik kazanmış olsan tamam git oku derim ama 2 yıl için uzaktan eğitim bulunulmaz fırsat. Ben 2010 yılında Düzce'de normal okuyordum arkadaşlarım uzaktan okuyordu. Normal eğitimin hiçbir artısı yok ayrıca uzaktan eğitimde hocalar harika anlatıyor ve video olduğu için her şeyi tek tek not edebiliyorsun. Canlı derslerde ise istediğini sorabiliyorsun.

Bende örgün eğitim yazmadığım için içimde birçok soru işareti kalmıştı sizin bu yazınızı okuyunca rahatladım şimdi çok teşekkürler
Dersleri internetten canlı video olarak mı izliyoruz ?

VNOkyanus VNOkyanus Research Analyzer Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Research Analyzer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 64 / 58
  • Ticaret 8, (%100)

kizilperi adlı üyeden alıntı

Bende örgün eğitim yazmadığım için içimde birçok soru işareti kalmıştı sizin bu yazınızı okuyunca rahatladım şimdi çok teşekkürler
Dersleri internetten canlı video olarak mı izliyoruz ?

Evet belli günler var atıyorum her hafta Pazartesi Çarşamba Cuma şeklinde akşam oluyor genelde. Diyelim ki canlı dersi kaçırdınız, hocalar çektikleri dersi soru soran kişilerle birlikte kaydediyorlar siz geldiğinizde ise tekrar girip izleyebiliyorsunuz :rolleyes:

ThorThor ThorThor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba.
Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Bilgisayar Programcılığı Bölümünü tercih ettim.
Ve başladım.
Uzaktan Eğitim Sistemi ile eğitim veren bu Üniversitede okumak benim açımdan tam bir hayal kırıklığı oldu.
Derslerin bazılarının eğitim videoları çalışmamakta ya da sorunlu çalışmakta. Ses geliyor görüntü gelmiyor.
Bilgisayar Programcılığı bölümü eğitimleri için kullandıkları eğitim videoları programları eski ve sıkıntılı.
Daha da kötüsü Yazılım Konusunda uzman öğretim görevlisi hocalar eğitim vermekte ancak kendi programlarını ve video görsellerini bile kendileri kodlayıp yapmamışlar.
Okuldan aldığım bilgiye göre dışarıdan bir firmaya yaptırıyorlar.
Neden cevabı bilinmiyor!
Bu duruma şaşırdım ve üzüldüm başka bir açıdan.
Eğitim merci yerin uzman olduğu konuda kendi uzmanlık alanı işini kendisi yapamayıp dışarıya yaptırması o okulun duruşu ve kalitesi açısından hiç iyi durmuyor.
Diğer bir konu ise bu video izleyememe ve başka bir iki tane daha sorunu iletmeme rağmen ilgili öğretim görevlisinin cevap vermemesi.
Defalarca yazmama rağmen en başta sorununuz çözüldü diye bir cevap aldım ama çözülmedi. Bunu belirtmeme rağmen ve tekrar tekrar yazmama aramama rağmen telle ne ulaşabildim ne de cevap alabildim e postalarıma.
Sınava da o videoları izleyemeden girdim açıkçası.
En sonunda şikayet edin dediler.
Kısacası bu Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü kalitesi ve standardı ile benim için tam bir hayal kırıklığı oldu ve okulu bıraktım.
Yeniden sınava girip başka bir üniversitenin aynı bölümü için sınava girdim.
İçi boş ve kaliteli eğitim vermeyen bir yerde okumaktansa biraz daha sıkı çalışıp iyi bir yerde okumak en doğrusu.
Bu okulda bugünkü yapısı ile okumak için uğraşmayın derim.
Hem zaman kaybı hem iyi bir eğitim konusunda sıkıntı yasayacaksınız.
Yani bu üniversitenin bölümünü yazıp boşuna ne para harcayın ne de zaman.
Ayrıca araştırdığınız da diğer üniversitelerin ilgili bölüm ders içeriklerinin daha dolu olduğunu göreceksiniz.
Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al