wmaraci reklam
lidertakipci

temada background tekrarı hakkındakı sorum

11 Mesajlar 951 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

pxjasius pxjasius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
merhaba bir temada background repeat özelliğini kullanarak arka planı full kaplayıp mı daha iyi olur yoksa bg image olarak sayfanın tamamını mı kaplatmak daha iyi olur ?

umarım anlatabilmişimdir

wmaraci
reklam

arifcinarr arifcinarr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
ikide farklı açılardan bakıldıgı zaman dogru tercihler olabiliyor. Eger tabi arkaplan sade bir resimden oluşan ve tekrarlarla bir background oluşturma imkanı varsa hatırladıgım kadarı ile repeat ettirmek daha iyi cünkü repeat'a sayfa tamamını hemen yüklemiyodu background olarak açılma hızın faydalı oluyodu diye biliyordum umarım dogru bilgiler olmuştur eksik bir nokta varsa sorulara açıgım

sosyopat.pe.hu

• Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

arifcinarr adlı üyeden alıntı

ikide farklı açılardan bakıldıgı zaman dogru tercihler olabiliyor. Eger tabi arkaplan sade bir resimden oluşan ve tekrarlarla bir background oluşturma imkanı varsa hatırladıgım kadarı ile repeat ettirmek daha iyi cünkü repeat'a sayfa tamamını hemen yüklemiyodu background olarak açılma hızın faydalı oluyodu diye biliyordum umarım dogru bilgiler olmuştur eksik bir nokta varsa sorulara açıgım

dediğiniz gibi olduğunu hatırladım şimdi repeat imkanı varsa onu yapmak daha mantıklı olduğunu zaten anlamıştımda repeat in gerçekten çok çok daha iyiyse bg yi ona göre ayarlamayı düşünüyordum sizce çok fazla bir farkı var mıdır ?

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

pxjasius adlı üyeden alıntı

dediğiniz gibi olduğunu hatırladım şimdi repeat imkanı varsa onu yapmak daha mantıklı olduğunu zaten anlamıştımda repeat in gerçekten çok çok daha iyiyse bg yi ona göre ayarlamayı düşünüyordum sizce çok fazla bir farkı var mıdır ?

hocam repeat söyledigim gibi site açılırken hız düşmesini önledigini biliyorum.Sebebi ise arkaplan küçük img tekrarından olacagı için sayfa tamamına etki etmesi için en yukarıdan en aşagıya kadar inilmesini gerekiyordu benim kulladıgım zaman ki öyledir halen bu yönden daha iyi

açıklamada bir eksik veya yanlış var belirtimesini rica ederim...

sosyopat.pe.hu
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

hocam repeat söyledigim gibi site açılırken hız düşmesini önledigini biliyorum.Sebebi ise arkaplan küçük img tekrarından olacagı için sayfa tamamına etki etmesi için en yukarıdan en aşagıya kadar inilmesini gerekiyordu benim kulladıgım zaman ki öyledir halen bu yönden daha iyi

açıklamada bir eksik veya yanlış var belirtimesini rica ederim...

hocam şimdi photshopta şuanda bir tema yapıyorum temanın backgroundunu bozup tekrar edebilen mi yapayım yoksa tekrar edebilen yapmayayım mı yani temamı bozmaya değer mi repeat olayı ?

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
hocam site tasarımda son hale geldiyseniz o zaman background ve içerikdeki resimleri optimize edin.Repeat işlemini yapmanız büyük bir şart değil.
Ben repeat yapacaksınız diye düşündüm ilk yorumda dedigim gibi 2 yolda kullanıma göre degişir tasarım iyi ise repeat yaparak temanızı bozmayın.
Eksik bir nokta varsa takipteyim
Kolay gelsin..
pxjasius

kişi bu mesajı beğendi.

sosyopat.pe.hu

• Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

hocam site tasarımda son hale geldiyseniz o zaman background ve içerikdeki resimleri optimize edin.Repeat işlemini yapmanız büyük bir şart değil.
Ben repeat yapacaksınız diye düşündüm ilk yorumda dedigim gibi 2 yolda kullanıma göre degişir tasarım iyi ise repeat yaparak temanızı bozmayın.
Eksik bir nokta varsa takipteyim
Kolay gelsin..

teşekkürler hocam temanın daha başındayım zaten bir bakacağım fazla değişiklik olursa bozmam heralde sorun olursa mesaj yazarım size
teşekkür ederim iyi forumlar

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

teşekkürler hocam temanın daha başındayım zaten bir bakacağım fazla değişiklik olursa bozmam heralde sorun olursa mesaj yazarım size
teşekkür ederim iyi forumlar

hocam benim fikrim temayı riske sokmayın başında bile olsanız resimleri iyi
optimize edin bu tarz sitelerden http://www.jpegmini.com/ optimize ederek temanızı oluşturunuz photoshop uzantılı optimize eden siteler vardır aklıma bu geldi ilk

sosyopat.pe.hu

• Üyelik 28.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek PHP Dev.
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad N** Ç**
  • Mesajlar 387
  • Beğeniler 57 / 53
  • Ticaret 7, (%86)

hocam benim fikrim temayı riske sokmayın başında bile olsanız resimleri iyi
optimize edin bu tarz sitelerden http://www.jpegmini.com/ optimize ederek temanızı oluşturunuz photoshop uzantılı optimize eden siteler vardır aklıma bu geldi ilk

tamam hocam dediğinize bakacağım o zaman hiç dokunmayayım devam edeyim ben optimize olayını ilk defa duydum dediğiniz siteye bakarım bir ara

• Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

tamam hocam dediğinize bakacağım o zaman hiç dokunmayayım devam edeyim ben optimize olayını ilk defa duydum dediğiniz siteye bakarım bir ara

bu site jpeg uzantılı resimleri optimize ediyo böyle siteler çok öyle yapın bi sorunuz yardımcı olmaya çalışırım elimden geldikçe..İyi çalışmalar

sosyopat.pe.hu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al