wmaraci reklam

Aykuru Hosting Nasıl ?

44 Mesajlar 4.325 Okunma
smmexpress

leomaster leomaster Wmaracı Sevdalısı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 715
  • Beğeniler 212 / 129
  • Ticaret 66, (%100)

melankolia adlı üyeden alıntı

Hocam site burası.Girdiğinizde siteye logo yeşilbeyaz ise sorunsuz giriyor demektir ama elyazılı bir logo ise taşımadan önceki logodur.

Elyazılı bir logo çıktı bende. Tavsiyem hostinginizi değişmeniz. Ben alaystr taşıdım sorun düzeldi. Sanırım aykuru ile ilgili bir sorun. 2 tane sitemin hostingi de yıllık ama ne yapalım kader :)

Ek Olarak: 2 gün önce bu konu için açtığım ticket cevaplanmadan kapatılmış 2 gün sonra

wmaraci
reklam

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

leomaster adlı üyeden alıntı

Elyazılı bir logo çıktı bende. Tavsiyem hostinginizi değişmeniz. Ben alaystr taşıdım sorun düzeldi. Sanırım aykuru ile ilgili bir sorun. 2 tane sitemin hostingi de yıllık ama ne yapalım kader :)

Evet hocam + taşıdıktan sonra yazı ekleme yerindeki bazı araçlar açılmıyor.Firmaya bildirdim eğer düzeltmezlerse 2 güne taşıyacağım tekrar.Çok kötü bir durum hani çerezlerden olsa belki siz verdiğim siteye şimdiye kadar girmemişssinizdir ne çerezi olacak.Konuyu ekliyorum bazı ziyaretçiler sorunsuz görüyor yarım saat sonra mesaj geliyor haberi neden kaldırdın diye.Verecekleri cevabı bekliyorum merakla.

• Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 715
  • Beğeniler 212 / 129
  • Ticaret 66, (%100)

Evet hocam + taşıdıktan sonra yazı ekleme yerindeki bazı araçlar açılmıyor.Firmaya bildirdim eğer düzeltmezlerse 2 güne taşıyacağım tekrar.Çok kötü bir durum hani çerezlerden olsa belki siz verdiğim siteye şimdiye kadar girmemişssinizdir ne çerezi olacak.Konuyu ekliyorum bazı ziyaretçiler sorunsuz görüyor yarım saat sonra mesaj geliyor haberi neden kaldırdın diye.Verecekleri cevabı bekliyorum merakla.

Verdikleri cevap çerezler. Fakat 0 yeni aldığım telefon bile eski haliyle gördü. Tamamen onlarla alakalı bir sorun. Şahsen ben taşıdıktan 1 gün sonra bu sorunla daha hiç karşılaşmadım

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

Hocam site burası.Girdiğinizde siteye logo yeşilbeyaz ise sorunsuz giriyor demektir ama elyazılı bir logo ise taşımadan önceki logodur.

Tanımlamış oldugun nameserver adresinden kaynaklanıyor .

ns1.firmaismi.com
ns2.firmaismi.com

gibi ns verdilermi sana ? Eğer varsa böyle bir adres alan adını buna göre düzenleyip dene . (Daha önce çalıştıgın firma neydi bu arada ?)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Verdikleri cevap çerezler. Fakat 0 yeni aldığım telefon bile eski haliyle gördü. Tamamen onlarla alakalı bir sorun. Şahsen ben taşıdıktan 1 gün sonra bu sorunla daha hiç karşılaşmadım

Peki hocam siz firmanın kendi nslerimi kullanıyordunuz yoksa size verilen ip adresi ile özel ns mi kullanıyordunuz ben özel ns yaptım verdikleri 1 tane ip adresi ile o şekilde kullanıyorum bundan kaynaklı olma ihtimali varmı.

• Üyelik 29.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad G** T**
  • Mesajlar 715
  • Beğeniler 212 / 129
  • Ticaret 66, (%100)

Peki hocam siz firmanın kendi nslerimi kullanıyordunuz yoksa size verilen ip adresi ile özel ns mi kullanıyordunuz ben özel ns yaptım verdikleri 1 tane ip adresi ile o şekilde kullanıyorum bundan kaynaklı olma ihtimali varmı.

Firma ns adreslerini kullanıyordum pek sanmıyorum açıkçası.

• Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

Firma ns adreslerini kullanıyordum pek sanmıyorum açıkçası.

http://hizliresim.com/MyyLvQ

Kontrol ettim sıkıntı ns'den. Firmayla görüşün firmanın nameserver i veya firmanın hizmet aldıgı saglayıcının ns adresini girdiğinizde siteleriniz sorunsuz çalışmalı . Düzenleme yaptıktan sonra kontrol edebilirim tekrar.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

Deniz ÖZTÜRK adlı üyeden alıntı

Tanımlamış oldugun nameserver adresinden kaynaklanıyor .

ns1.firmaismi.com
ns2.firmaismi.com

gibi ns verdilermi sana ? Eğer varsa böyle bir adres alan adını buna göre düzenleyip dene . (Daha önce çalıştıgın firma neydi bu arada ?)

Hocam ns1.aykuru.com ve ns2.aykuru.com un yanında bir tane ip adresi verilip bunuda kullanabilirsiniz dedi özel olarak bende domain panelinden ns1.trapindir.com be ns2.tapindir.com olarak açtım 2 sinede aynı ip adresini girdim.

• Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

Hocam ns1.aykuru.com ve ns2.aykuru.com un yanında bir tane ip adresi verilip bunuda kullanabilirsiniz dedi özel olarak bende domain panelinden ns1.trapindir.com be ns2.tapindir.com olarak açtım 2 sinede aynı ip adresini girdim.

Nameserver tanımlamanız için 2 ip adresiniz olmalı .

ns1.siteadi.com [192.168.1.1]
ns2.siteadi.com [192.168.1.2]

Bunun gibi domain panelinizden gerçekleştirebilirsiniz bu işlemi .

-----

Ancak bence hiç gerek yok önce firmanın kendi varsayılan ns adresini kullanmayı deneyin , dogrusu olmuyorsa firmadan vazgeçmek bence en iyisi olacaktır.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1012
  • Ticaret 3, (%100)

http://hizliresim.com/MyyLvQ

Kontrol ettim sıkıntı ns'den. Firmayla görüşün firmanın nameserver i veya firmanın hizmet aldıgı saglayıcının ns adresini girdiğinizde siteleriniz sorunsuz çalışmalı . Düzenleme yaptıktan sonra kontrol edebilirim tekrar.

Hocam ben ozaman domain ayarlarından firmanın kendi ns lerini girip bakayım.

Ek Olarak:

Nameserver tanımlamanız için 2 ip adresiniz olmalı .

ns1.siteadi.com [192.168.1.1]
ns2.siteadi.com [192.168.1.2]

Bunun gibi domain panelinizden gerçekleştirebilirsiniz bu işlemi .

-----

Ancak bence hiç gerek yok önce firmanın kendi varsayılan ns adresini kullanmayı deneyin , dogrusu olmuyorsa firmadan vazgeçmek bence en iyisi olacaktır.

Hocam şimdi değiştirmeden önce resellere bir site daha eklemiştim.O sitenin ns leri ise ns1.aykuru.com ve ns2.aykuru.com idi şimdi aklıma intodns sitesi geldi oradan bakayım dedim oradada aynı bana verilen ip adresi var iki ns dede ve nedense intodns konrol sayfasında eski host firmasına ait ns lerde gözüküyor.
DenizOZTURK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al