S.A. Arkadaşlar hepinize merhaba. Aranıza yeni katıldım. Çok usta bir Seo cu değilim, ancak kendi çapımda uğraşıyorum. Benim bir sorunum var. 10 Günlük bir sitem var "nakliyee.com" uzantılı. Sınırsız Subdomain hakkım mevcut.. Şimdi ben bir çok sub domain yaptım tasarladığım her bir sub domain için tek bir sayfa oluşturdum. Örneğin : iran.nakliyee.com subdomain sitesinin tek bir sahifesi var özgün ve kısa bilgiler yer alıyor.. Bu sub domain index sayfasını aynı zamanda kopyalayarak ana sitenin içine ekledim. Yani şu şekilde: "nakliyee.com/iran-nakliye.htm" olarak.. Google dizine eklediği sub domain sitesi dizinden çıktı ve sadece nakliyee.com/iran.nakliye.htm olarak google indexe eklendi. Bunu diğer oluşturduğum yaklaşık 10 adet farklı sub domainlere de uyguladım. Bazı sub domainler google indexinde duruyor fakat bazıları indeksten çıktı. Google yönetim panelinden engelleme ve mauel işlemlere baktım ikisinde de olumsuz bir durum yok. Google yönetimden her bir sub domaini ayrı bir sayfa olarak ekledim ve her birine site haritası çıkartıp ekledim. Sizce neden sub domain olarak oluşturduğum sitelerin bazılarını google indeksten çıkarttı? Yarısı duruyor yarısı önce indekse eklendi sonra indeksten çıkarıldı? Yardım ederseniz çok sevinirim. Selamlar