Dizin Sorunu veya Webmaster de

5 Mesajlar 821 Okunma
smmexpress

mfinal mfinal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Nakliyeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
S.A. Arkadaşlar hepinize merhaba. Aranıza yeni katıldım. Çok usta bir Seo cu değilim, ancak kendi çapımda uğraşıyorum. Benim bir sorunum var. 10 Günlük bir sitem var "nakliyee.com" uzantılı. Sınırsız Subdomain hakkım mevcut.. Şimdi ben bir çok sub domain yaptım tasarladığım her bir sub domain için tek bir sayfa oluşturdum. Örneğin : iran.nakliyee.com subdomain sitesinin tek bir sahifesi var özgün ve kısa bilgiler yer alıyor.. Bu sub domain index sayfasını aynı zamanda kopyalayarak ana sitenin içine ekledim. Yani şu şekilde: "nakliyee.com/iran-nakliye.htm" olarak.. Google dizine eklediği sub domain sitesi dizinden çıktı ve sadece nakliyee.com/iran.nakliye.htm olarak google indexe eklendi. Bunu diğer oluşturduğum yaklaşık 10 adet farklı sub domainlere de uyguladım. Bazı sub domainler google indexinde duruyor fakat bazıları indeksten çıktı. Google yönetim panelinden engelleme ve mauel işlemlere baktım ikisinde de olumsuz bir durum yok. Google yönetimden her bir sub domaini ayrı bir sayfa olarak ekledim ve her birine site haritası çıkartıp ekledim. Sizce neden sub domain olarak oluşturduğum sitelerin bazılarını google indeksten çıkarttı? Yarısı duruyor yarısı önce indekse eklendi sonra indeksten çıkarıldı? Yardım ederseniz çok sevinirim. Selamlar

Mfinal
wmaraci
reklam

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
10 günlük site olduğu için böyle, zamanla diğer subdomainlerin google indexinde yer alacak
google her subdomaine başka bir siteymiş gibi bakar, bence yol yakınken tüm subdomainlerini sitede kategori olacak şekilde ayarla, böyle daha çok kazanırsın

• Üyelik 01.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Nakliyeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler kardeşim. Tüm sub domainleri web yöneticisi aracından tek tek ekledim site haritalarını çıkarttım. Hemen aynı gün google de indekslendi ancak iki gün sonra dizinden çıktı. Yani dizine eklenemedi. Bunu anlayamadım

Mfinal

arifcinarr arifcinarr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 33 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
açtıgın subdomain hemen indexlerini almaz belli aralıklarla robotları yollayıp sitedeki hareketleri inceler o şekilde index'e düşür yaptıkların

sosyopat.pe.hu
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Nakliyeci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** I**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Her bir sub domain sitesi tek bir index sayfasından oluşuyor. Sayfa yapıları aynı ancak her birinin içeriği farklı. Hatta kendim tek tek yazdım içeriklerini kopya olmasın diye.. Bu şekilde her bir sub domain tek bir sahifeden oluştuğu için indeksleme de sıkıntı olmaz değil mi? Sub domainlerdeki indeks sayfalarını ayrıca ana site içerisine içerik olarak ekledim. Örneğin: iran.nakliyee.com sub domain sayfasını : nakliyee.com/iran-nakliye.htm olarak da ekledim. Bu ikisi çakışıyor olabilir mi? Google bundan dolayı sub domain sitesini dizinden çıkartmış olabilir mi sizce

Mfinal
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al