wmaraci reklam
lidertakipci

yerleşimde değişiklik yok ancak to 2 gündür yerlerde

8 Mesajlar 805 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Sitelerimde hiç bir şey değişiklik yapmama rağmen 1,30 oranında olan to değerim 2 gündür 0,10 lara kadar düştü ayrıca tbmler 0,12-0,15 Tl'lerden 0,01 Tl'lere kadar düştü gelirler yerlerde sürünüyor sizlerde de durum aynı mı arkadaşlar ?

Ek Olarak: Sanırım bu sorun yanlızca bende var

wmaraci
reklam

fevzib fevzib WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 396 / 113
  • Ticaret 78, (%100)
Hocam son 1 aydır birçok adsense yayıncısının tıklama oranları ve tbm oranları yarı yarıya düştü bende o kişilerden biriyim. *** adsense kategorisinde bu konu çok tartışıldı, Google tıklamaları saymıyor diyende var, yayıncılar reklam yayınlamıyor diyende sorunun tam olarak sebebi belli değil ama umarım düzelir.

Benimde hitlerimde ve reklam yerleşiminde değişiklik olmamasına rağmen tıklama oranı %2'den %1,4 lere düştü. Tbm ise 0,15 den 0,09'a düştü.

zekoliko zekoliko WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek eczacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** L**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
sayfa to %1,5 civarlarından %0,6'lara kadar düştü
tbmler sabit gibi

ama kazançlar %70'e yakın düştü
tıklamaları saymıyor google.Ve reklamlar hemen görüntülenmiyor boş alanlar çıkıyor

political political ... Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 9 / 105
  • Ticaret 38, (%100)
Ben de sorun yok. Türkiye üzerinden gelen tıklamalarda 0,15-0,25 bandında gidiyoruz. To'da %2,5tan aşağı düşmüyor. Bazı günler %6lara kadar çıkıyor hatta. Yalnız ben duyarlı kategorilerin hepsini engelledim. Şu sahte ürün satanların da direk adwords hesaplarını engelliyorum hergün kontrol edip

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)

fevzib adlı üyeden alıntı

Hocam son 1 aydır birçok adsense yayıncısının tıklama oranları ve tbm oranları yarı yarıya düştü bende o kişilerden biriyim. *** adsense kategorisinde bu konu çok tartışıldı, Google tıklamaları saymıyor diyende var, yayıncılar reklam yayınlamıyor diyende sorunun tam olarak sebebi belli değil ama umarım düzelir.

Benimde hitlerimde ve reklam yerleşiminde değişiklik olmamasına rağmen tıklama oranı %2'den %1,4 lere düştü. Tbm ise 0,15 den 0,09'a düştü.

anladım en azından sadece bende olmaması ve neredeyse tüm yayıncılarda bu durumun yaşanması teselli oldu benim için, ancak ben *** üyesi değilim de neden bu konular hiç wmaracinda paylaşılmaz tartışılmaz anlamadım konuyu ben açmasam bir çoğunun haberi bile olmayacak sanırım :)

Ek Olarak:

zekoliko adlı üyeden alıntı

sayfa to %1,5 civarlarından %0,6'lara kadar düştü
tbmler sabit gibi

ama kazançlar %70'e yakın düştü
tıklamaları saymıyor google.Ve reklamlar hemen görüntülenmiyor boş alanlar çıkıyor

evet site kategorilerimiz ne olursa olsun sanırım hepiöiz aynı durumu yaşıyoruz bu aralar , geçenlerde bir yerde okumuştum eylül ayı yani okulların açılmasıyla tbmler zirve yapar diyordu gerekirse 1 ay hep beraber bekleyeceğiz

Ek Olarak:

political adlı üyeden alıntı

Ben de sorun yok. Türkiye üzerinden gelen tıklamalarda 0,15-0,25 bandında gidiyoruz. To'da %2,5tan aşağı düşmüyor. Bazı günler %6lara kadar çıkıyor hatta. Yalnız ben duyarlı kategorilerin hepsini engelledim. Şu sahte ürün satanların da direk adwords hesaplarını engelliyorum hergün kontrol edip

aslında bu çöp sitelerle ilgili forumun sabit konusundan aldığım siteleri ve kendi tespit ettiğim 100e yakın düşük kazandıran zayıflamaymış bağırsak reklamlarıymış artık ne varsa kendimce engellemiştim , ama bende ve yukarıdaki diğer arkadaşlarda ciddi bir düşüş var , belki otel,turizm , gezilecek yerler vs. gibi yaz kategorisine sahip sitelerde düşüş olmayıp aksine yüksek kazanç elde etme fırsatı da olabilir bu aylar.Bu konuyu cidden merak ediyorum bizlerde neden böyle düşüşler yaşandı acaba bundan önceki yıllarda da bu aylarda bu sorunlar yaşanıyor muydu?
Ben 2014 aralıktan beri kullandığımdan ilk kez tecrübe ediyorum

zoradam zoradam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek bilgisayar
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad F** G**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun sadece sizde değil tüm adsense yayıncılarında var, malesef gelirler ortalama %60 %70 oranında düştü..

Karargaht Karargaht WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** U**
  • Mesajlar 428
  • Beğeniler 31 / 127
  • Ticaret 0, (%0)
Adsense gelirleri enflasyon gibi.

Her gün yeni sitelerle birlikte iyice şişip büyüyor. Buna karşın yayıncılarda artıyor ancak reklam veren/yayıncı oranı sürekli dalgalı bir şekilde değiştiği için, kimi zaman yüksek kimi zaman yok denecek kadar az gelir veriyor adsense.

• Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)

zoradam adlı üyeden alıntı

Sorun sadece sizde değil tüm adsense yayıncılarında var, malesef gelirler ortalama %60 %70 oranında düştü..

Evet sanırım öyle, ama çok can sıkıcı bir durum bu, hepimiz emek veriyoruz ancak nedenini bilmediğimiz veya tam anlamlandıramadığımız bir hesaplama yüzünden çok çok az kazanıyoruz

Ek Olarak:

Karargaht adlı üyeden alıntı

Adsense gelirleri enflasyon gibi.

Her gün yeni sitelerle birlikte iyice şişip büyüyor. Buna karşın yayıncılarda artıyor ancak reklam veren/yayıncı oranı sürekli dalgalı bir şekilde değiştiği için, kimi zaman yüksek kimi zaman yok denecek kadar az gelir veriyor adsense.

Bir yerde okumuştum karşılıksız kuponlarla google adwords'a reklam verenlerin iyice şişmesi nedeniyle yayıncıların tıklanan reklamlarını bile saymıyorlar diye

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al