Cafe Petshop Düşüncemiz

12 Mesajlar 1.244 Okunma
smmexpress

Tevfik Tevfik tevfik.org Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Satış Pazarlama
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 3623
  • Beğeniler 1125 / 1128
  • Ticaret 73, (%100)
Merhabalar, aklımızda bir proje var. Fakat biraz maliyetli ve tutabileceğini düşünmekteyiz.

Başlıktanda anlayacağınız gibi Cafe Petshop açmayı düşünüyoruz 2 arkadaş. Açacağımız şehir ise Ankara'yı hedef almak istiyoruz. İnsanlar hayvanları ile gelsin, hayvan dostlarına ait bir yer oluşturulacak ve ücretsiz maması sağlanacak. Diğer tarafta müşterimiz yiyecek-içecek ve kitap ihtiyacını karşılarken, öteki tarafta ise hayvan dostları ücretsiz mamanın tadını çıkartacak (kendilerine ayrılan bölümde)

Bir çok kişi hayvan dostu ile girememekten şikayetçi mekanlara, dün kaba taslak düşündük ve bana mantıklı geldi. Sizlerinde değerli yorumlarınızı almak isterim.

Saygı ve sevgilerimle
Tevfik AKTUNÇ
TakaharaShujin

kişi bu mesajı beğendi.

kişisel bloğ • tevfik.org
wmaraci
reklam

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Güzel bir düşünce 7 yaşında golden ret. cinsi bir köpek sahibi olarak bunu söyliyebilirim.Ancak şunları da göz önünde bulundurmanız gerekecektir.Her pet uysal olmayabilir, fazla pet olduğunda birbirlerini kıskanabilirler,erkek köpekler gövde gösterisi için kavga edebilir,bu nedenle çok gürültülü bir ortam olabilir ve öyle bir ortamda kimse kitap okumak istemez. Sonrasında ben köpeğim ile gelsem kitap okurken ya da cafe de oturacaksam, kızımın yanında durmasını isterim ki birde zaten sizin projeniz onlara yönelik dolayısıyla gelen pet ve sahiplerini ayırmak hiç iyi bir fikir değil o zaman sıradan cafeden pek farkınız olmaz hatta hem hayvan dostu hemde köpekleri başka bir yere götürüyorlar diye tepki de olmanız mümkün olur. Çok hassas bir konu herkesi memnun edilmesi zor bir kategori iyi düşünmenizi öneririm. Köpekler ile birlikte masada durulsa o zamanda diğer köpekler oynamak isterse yine gürültü ve tartışma ortamı doğabilir.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
HOCAM % 100 ama bence istanbulda açmanızı önermekteyim

istanbul avcılarda bir sokak var ses yapmak yasak sokakta tüm cafeler kitap okumak için çok sessiz bi yer yani herkes kitap okuyor cafelerde hepsi bu amaçla açılmış cafeler

sizinkide ayrı bir güzel kesin tutar ama

+200 bin tl üstü çıkar işlek caddede olmasa amnacı yok

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Düşünce çok güzel, bunun web üzerinden reklamı da yapılabilirse oldukça popüler bir yer haline gelecektir diye düşünüyorum.

Ayrıca yeterince iyi bir iş çıkarabilirseniz tam haberlik bir proje. Medya haberleri doldurmak için bir boşluğunda bunu kullanabilir ve böylece reklam olursunuz.

Facebook, twitter gibi sosyal mecralardan Ankara'yı ve hayvanlarla ilgilenen insanları hedef alarak reklamlar verilebilir.

Mekan yeterince büyük olursa ve kişilere hayvanlarıyla birlikte rahat edebilecekleri yeterli alan yaratılırsa çok büyük bir noktaya gelebilir.

Aynı zamanda hayvan barınakları için vs. bağışlarda bulunabilirseniz hem insanlar bunu yaptığınızı gördükleri için sizi tercih ederler hem siz kazanmış olursunuz hemde bir hayvan sever olarak söylemek isterim ki çok güzel bir şeye destek olmuş olursunuz.

Başlangıcı yapmadan önce şuralara odaklanmanızı tavsiye ederim;

Hayvanlarla ilgili tüm Facebook sayfalarına ulaşıp bir liste çıkartın. Mekanı açtığınız zaman buralardan reklamlarınızı gönderin. Çok büyük ücretler alacaklarını sanmıyorum. 100 sayfa bulabilirseniz ve kitle genel olarak Ankara'ya yönelik olursa hemen tanınmaya başlayabilirsiniz.

Twitter üzerinden yine aynı şekilde bu tarz hesapları bulup yoğunlaşabilirsiniz. Bulmak için tek yapmanız gereken doğru keywordler ile aramalar yapmak. Search tekniğiniz ne kadar sağlam olursa o kadar çok kitle bulabilirsiniz kendinize.

Cafe'nin adı Cafe Hayvan Sever tarzı bir şey olmalı ve bunun üzerine bir Facebook sayfası açılmalı. Facebook sayfasında ve reklam alanlarında Cafe'nin hayvan barınaklarına, kimsesiz hayvanlara ve sokak hayvanlarına destek olduğu kesinlikle belirtilmelidir.

İnsanların inanmama durumuna karşılık olarak daha inandırıcı olsun diye masaların ortalarına hayvan sever destek kutuları koyabilirsiniz ve buraya atılan bozuk paraları cafenin ortasında bir havuza dökebilirsiniz. Böylece havuz her dolduğunda bunu resimleyerek panolara asar ve ödeme kanıtlarını yine panolarda kanıt olarak sunarsınız.

Burada amacın para olmadığını, iyi bir işe imza atmak olduğunu ve doğru bir yolda ilerlendiğini gösterirseniz çok kaliteli bir müşteri takımınız olacaktır. Düzenli olarak alacağınız müşteriler sayesinde hem kazanç sürekli artacaktır hemde belirli rakam karının altına düşmeyeceksiniz.

Bu şekilde çoğaltılabilir birçok şey var. Getirilen her hayvan için kafes yapabilirsiniz mesela, insanlar geldiklerinde hayvanlarını kafese koyarlar ve sizde o hayvanlara ücretsiz mama sunarsınız falan filan.

Yeterince zaman ayırıp üzerine yeterince düşünülürse ve gerekli yerlerle konuşulursa, sokak hayvanları ile ilgili mecralar gibi, size sponsor olurlar, sizde bağışlarınızdan miktarlar ayırırsınız böyle yerlere. Çokta güzel olur diye düşünüyorum. O tür yerlerde bulunan insanlar muhtemelen sürekli cafenizi kullanmak isteyecektir.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

wmaraci
wmaraci

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Sokak hayvanlarına tasma takıp gelen çok olur. Bu kötü bir şey değil tabi ama suistimale açık bir durum. Birde hayvanların anlaşma durumu olacak. Koca rot varken ben cocker cinsi köpeğimle giremem diye düşünüyorum oraya :)

Teoride güzel ama pratikte çok engel çıkar gibi geliyor bana :)

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

shateiel adlı üyeden alıntı

Sokak hayvanlarına tasma takıp gelen çok olur. Bu kötü bir şey değil tabi ama suistimale açık bir durum. Birde hayvanların anlaşma durumu olacak. Koca rot varken ben cocker cinsi köpeğimle giremem diye düşünüyorum oraya :)

Teoride güzel ama pratikte çok engel çıkar diye düşünüyorum karşınıza :)

Getirilen hayvanlar direk uygun boyuttaki kafeslere koyulursa sahibi tarafından, kesinlikle bir sorun çıkmayacaktır ve bunu uygulamaya koyan bir yer daha bilmiyorum ben.

Kafese koymayanda içeri giremez olay bu kadar basit aslında : )

Ses ve aşırı gürültü içinde cam yeterince iş görür diye düşünüyorum. Hem insanlar bu hayvanları izlemekten keyif bile alırlar.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Getirilen hayvanlar direk uygun boyuttaki kafeslere koyulursa sahibi tarafından, kesinlikle bir sorun çıkmayacaktır ve bunu uygulamaya koyan bir yer daha bilmiyorum ben.

Kafese koymayanda içeri giremez olay bu kadar basit aslında : )

Kafeste de havlama ağlama olayları görülebilir bu da gürültü yaratır :) Hele bide sahibini uzaktan uzaktan görürse :):)

• Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

Kafeste de havlama ağlama olayları görülebilir bu da gürültü yaratır :) Hele bide sahibini uzaktan uzaktan görürse :):)

Siz alıntı yaptığınız anda bende mesajımı düzenliyordum : )
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)

ama şöyle düşünün her masanın yanına sahibi ve köpeyi olursa köpeğe uygun alan ayrı ayrı bölümler falan

AtagunBaltacioglu AtagunBaltacioglu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yaşam Koçu
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 25 / 31
  • Ticaret 3, (%100)
Kafeste durması nedir ?
Basit bir örnek: 7 yıldır benden bir parça olan dişi bir golden cinsi köpeğim ile bir yere gideceğim, onlar kafese koyacak ! Ben kafese girmesin diye özel taksiler tutup il dışı seyahatlerimi yaptığım kızımla, rahatlamak için oturacağım bir cafede kafeste durması gibi bir durum söz konusu dahi olamaz.%80 oranında hiçbir pet sahibi de kafes gibi bir uygulamayı kabul etmez. Pratikte güzel bir düşünce fakat çok engel çıkar kolay birşey değil.Köpeklerini göstermek isteyen gövde gösterisi yapmaya meyilli pitbull,dogo cinsi, üst düzey dominant erkek doberman ile gelenleri nasıl sakinleştirecekler ? Yani o kadar kolay değil.Sokaktan bir kedi geçtiğinde nasıl olacak ? Hayvan dostu bir yerde, sahipleri keyif yaparken peti kafeste duruyor ve sahibi de keyifle kitap okuyor.Benim mantığıma dahi uymuyor hiç kusura bakmayınız.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al