wmaraci reklam

Freely - Bağımsız arama motoru

71 Mesajlar 8.223 Okunma
wmaraci reklam

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)
anlamadığım nokta bu arama motoru neden sadece site adına göre arama yapıyor?

wmaraci
reklam

UmutcanTC UmutcanTC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

anlamadığım nokta bu arama motoru neden sadece site adına göre arama yapıyor?

Site adına göre derken ne demek istediğinizi biraz açarsanız yardımcı olmak isteriz.

hydm hydm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

TC Umutcan adlı üyeden alıntı

Google'a rakiplik ve 100-150 mühendis konusunu tam anlamamışsınız galiba buyrun şu link ten bakabilirsiniz.

Bu arada farkındaysanız burası bizim konumuz Google'ın değil Google hakkında bilgilerinizi Google'ın kendi kategorisi var zaten forumda orda paylaşabilirsiniz bizim tek anlamadığımız nerden geliyor bu google fanatikliği hayır size maaş felan bağladıysa söyleyin diğer webmaster arkadaşlarda bundan mahrum kalmasın.

Sürekli yabancı bir arama motorunu onlar şöyleydi siz böylesiniz onlar zamanında bunu yaptı siz bu zamanda bunu yapıyorsunuz diyerek yerden yere vurup eleştirecek tek millet zaten bizim milletimizdir birazcıkda olsa şu ülkenin projelerine sahip çıksaydınız şimdi o yabancı arama motorlarından bahsediyor olmazdınız.

Herneyse biz burda arama motoru lansmanında konumuzu tanıtıyorsak ve buna WM Aracı moderatörleri ve yetkilileri izin veriyorsa sizin bizim nasıl bir tanıtım yaptığımız alakadar ve rahatsız etmez edemez aksi bir durumda zaten yönetim konuyu kaldırır veya gerekli cevabı yazardı diye düşünüyorum.

Bu arada biz 2 ay değil 2 hafta bile olmadı orda 2 ay diye örnek verirken sizin 2 yıl örneklendirmenizden dolayıdır ve birde bizim 2 hafta, 2 ay herneyse ne kadar site indexlendiği projenin nasıl geliştiği kimlerin bu projede yer aldığı sizi neden bu kadar yakından ilgi ve alakadar ediyor orasını tam anlamadık yapıcılıktan ve samimiyetten bahsetmişsiniz tam anlamıyla tek amacınız konuyu baltalamak ve içten içe laf sokmak vs. vs.

Ek olarak: Sizden o resimleri niye gösterdiğiniz istenmedi demek istediğinizi anladıkda biz sayaçları sormuştuk ama siz anlamak istediğiniz gibi anlamışsınız galiba.

Herneyse daha fazla tartışmaya yol açmadan uzatmadan başka konularla ilgilenirseniz seviniriz mühendis konusuna gelince daha önceki cevapları okursanız mühendisler konusunda bir sayfa hazırlayacağız.

Konuyu okumadan cevapları okumadan geliyorsunuz burda tek amacınız insanlarla uğraşmak konuyu baltalamak başka birşey değil.

Ek Olarak:

Tabii ki olmuş veya olmamış bu herkezin görüşüne göre değişir yarım saatte yapabilirseniz buyrun yapın. Mühendisler konusunda açıklama yapmıştık cevapları okumadan yorum yapmayalım lütfen.

Bağış konusundada açıklamamız mevcut.

Domain sonu ve Global projeyede cevap yazmıştık.

Kusura bakma arkadaşım ama sizin yaptığınız "Amerika'yı yeniden keşfetmek" girişimi. Ama zaten eleştiri noktası bu değil.

Forumda birçok kişi size olumlu ve ya olumsuz yorumda bulunmuş fakat siz olumsuz yorum bulunanlara gereksiz şekilde sert tavır takınmışsınız. Öncelikle şunu bilmelisin ki, olumsuz eleştirilere katlanamıyorsan burada böyle bir konuyu niye açıyorsun ? Ne yani herkesin ortaya sanki yeni bir şey çıkartmışsınız ya da mevcut olanın daha iyisini ortaya koymuşsunuz gibi pohpohlamasını, yorumlarıyla göğüsünü kabartmalarını mı bekliyordun ?

Birkaç kişinin değindiği gibi adamlar daha garaj safhasındayken ve o günün teknolojisiyle sizin şu an bu süreç içerisinde ortaya koyduğunuzun daha fazlasını ortaya dökmüşlerdi. Sizi bugünün Google'ı ile değil, 'o' günün Google'ı ile kıyasladıklarını da belirtmişler zaten. Gerek 2 ayda alınan indeks, gerek arama sonuçlarında alakasız sonuçlar çıkması ve gerekse arama motoru değil de daha çok dizin sitesi mantığıyla çalışan bir sistemin ortaya konması bunca olumsuz eleştiriyi de haklı çıkartıyor. Alanadı uzantısı ve mevcut kullanılan dile değinmiyorum bile. Türk arama motoru edasıyla ortaya çıkıp İngilizce yayın yapılması oldukça yanlış. Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili İngilizce olarak değiştirildi de ben duymadıysam bilemeyeceğim. Gerçi o bile mümkün ülkenin bu gidişatıyla. Neyse.

Sözü, şu alıntıyla bitirmek istiyorum.

Ya hiç yapılmamış olanı yap, mevcut olanın en iyisini yap !

yakupqqq yakupqqq Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 963
  • Beğeniler 33 / 285
  • Ticaret 11, (%100)

Site adına göre derken ne demek istediğinizi biraz açarsanız yardımcı olmak isteriz.

sizin arama motorunuz x kelimesini sadece site başlığında arama yapıyor. site içeriğinde arama yapmıyor.

http://www.freely.com.tc/apps/search?q=7+milyon+kay%C4%B1t+i%C3%A7eren+yakla%C5%9F%C4%B1k

bunu yazdığım zaman https://wmaraci.com/mysql bu sayfaya ulaşması gerek.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

hydm adlı üyeden alıntı

Kusura bakma arkadaşım ama sizin yaptığınız "Amerika'yı yeniden keşfetmek" girişimi. Ama zaten eleştiri noktası bu değil.

Forumda birçok kişi size olumlu ve ya olumsuz yorumda bulunmuş fakat siz olumsuz yorum bulunanlara gereksiz şekilde sert tavır takınmışsınız. Öncelikle şunu bilmelisin ki, olumsuz eleştirilere katlanamıyorsan burada böyle bir konuyu niye açıyorsun ? Ne yani herkesin ortaya sanki yeni bir şey çıkartmışsınız ya da mevcut olanın daha iyisini ortaya koymuşsunuz gibi pohpohlamasını, yorumlarıyla göğüsünü kabartmalarını mı bekliyordun ?

Birkaç kişinin değindiği gibi adamlar daha garaj safhasındayken ve o günün teknolojisiyle sizin şu an bu süreç içerisinde ortaya koyduğunuzun daha fazlasını ortaya dökmüşlerdi. Sizi bugünün Google'ı ile değil, 'o' günün Google'ı ile kıyasladıklarını da belirtmişler zaten. Gerek 2 ayda alınan indeks, gerek arama sonuçlarında alakasız sonuçlar çıkması ve gerekse arama motoru değil de daha çok dizin sitesi mantığıyla çalışan bir sistemin ortaya konması bunca olumsuz eleştiriyi de haklı çıkartıyor. Alanadı uzantısı ve mevcut kullanılan dile değinmiyorum bile. Türk arama motoru edasıyla ortaya çıkıp İngilizce yayın yapılması oldukça yanlış. Türkiye Cumhuriyeti'nin resmi dili İngilizce olarak değiştirildi de ben duymadıysam bilemeyeceğim. Gerçi o bile mümkün ülkenin bu gidişatıyla. Neyse.

Sözü, şu alıntıyla bitirmek istiyorum.

Kim nasıl yorum yaptıysa ne kadar sert tavır takındıysa bizde ona göre cevaplar yazdık yorumları ve cevapları tekrar okumanızı tavsiye ederiz. Birde bırakın artık şu yeni arama motorlarını Google ile kıyaslamayı bahsettiğiniz arama motoru zaten başarısını ispatlamış şüphesiz dünyanın en büyük arama motoru sen tutupda ferrari ile tofaşı kıyaslayamazsınki sizin bu yaptığınız eleştiriler ve kıyaslamalar tıpkı örnekte verdiğim gibi ferrari tofaş kıyaslaması ona bakarsan ferrarininde kuruluşunu araştır ilk araçları 2015 model tofaş yokta olduğunu varsaysan ondan daha iyidir.

Alakasız sonuç çıkması normal henüz beta ve geliştirilmekte olan proje bu hata çoğu arama motorundada oldu Google'ın ilk yıllarındada oldu herşey biranda olacak diye birşey yok zamanla herşey rayına oturacaktır.

Demişsiniz ki eleştirileri kaldıramıyorsanız konu açmayın pardonda siz WM Aracı'nın kurucusumusunuz ? moderatörümüsünüz ? sizemi soracağız nerde konu açacağımızı ne yapacağımızı ? burası özgür bir webmaster forumu ve istediğimiz gibi konu açabiliriz. Olumsuz yorumların olabilir bu gayet doğaldır ancak olumsuz yorum diyede ortada emek verilmiş bir proje yerden yere vurulup rencide edilemez.

Takılmışsın bir Türk arama motoru edasına sitenin İngilizce olmasına ya kardeşim daha önceki cevapları hiçmi okumadın senin gibi kaç kişi aynı şeyi sordu ve biz artık cevaplamaktan bıktık git bir konuyu başından sonuna kadar oku sonra gel buraya cevap yaz. Biz bu konuyu zaten açıkladık.

Son alıntınıza gelecek olursak gönül isterdiki en iyi arama motorunu yapmayı ancak imkanlar kısıtlı olunca önümüzde aşılmaz engeller olunca bazı şeyleri planlamak ve proje üzerinde hayata geçirmek ya imkansız kılınıyor ya çok zaman alıyor artı biz bu işi prim için para içinde yapmıyoruz bağışlarla geliştireceğimiz bir projenin konusunu açtık buraya asıl siz gereksiz şekilde sert eleştiriler yapıyorsunuz.

Ek Olarak:

yakupqqq adlı üyeden alıntı

sizin arama motorunuz x kelimesini sadece site başlığında arama yapıyor. site içeriğinde arama yapmıyor.

http://www.freely.com.tc/apps/search?q=7+milyon+kay%C4%B1t+i%C3%A7eren+yakla%C5%9F%C4%B1k

bunu yazdığım zaman https://wmaraci.com/mysql bu sayfaya ulaşması gerek.

Freely arama algoritması Title,Description ve Keywords olarak 3 dalda arama yapar site içeriğinde değil yani doğru girilen bir site açıklaması ve anahtar kelimeler ile hiçbir problem olmaz.

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Kim nasıl yorum yaptıysa ne kadar sert tavır takındıysa bizde ona göre cevaplar yazdık yorumları ve cevapları tekrar okumanızı tavsiye ederiz. Birde bırakın artık şu yeni arama motorlarını Google ile kıyaslamayı bahsettiğiniz arama motoru zaten başarısını ispatlamış şüphesiz dünyanın en büyük arama motoru sen tutupda ferrari ile tofaşı kıyaslayamazsınki sizin bu yaptığınız eleştiriler ve kıyaslamalar tıpkı örnekte verdiğim gibi ferrari tofaş kıyaslaması ona bakarsan ferrarininde kuruluşunu araştır ilk araçları 2015 model tofaş yokta olduğunu varsaysan ondan daha iyidir.

Alakasız sonuç çıkması normal henüz beta ve geliştirilmekte olan proje bu hata çoğu arama motorundada oldu Google'ın ilk yıllarındada oldu herşey biranda olacak diye birşey yok zamanla herşey rayına oturacaktır.

Demişsiniz ki eleştirileri kaldıramıyorsanız konu açmayın pardonda siz WM Aracı'nın kurucusumusunuz ? moderatörümüsünüz ? sizemi soracağız nerde konu açacağımızı ne yapacağımızı ? burası özgür bir webmaster forumu ve istediğimiz gibi konu açabiliriz. Olumsuz yorumların olabilir bu gayet doğaldır ancak olumsuz yorum diyede ortada emek verilmiş bir proje yerden yere vurulup rencide edilemez.

Takılmışsın bir Türk arama motoru edasına sitenin İngilizce olmasına ya kardeşim daha önceki cevapları hiçmi okumadın senin gibi kaç kişi aynı şeyi sordu ve biz artık cevaplamaktan bıktık git bir konuyu başından sonuna kadar oku sonra gel buraya cevap yaz. Biz bu konuyu zaten açıkladık.

Son alıntınıza gelecek olursak gönül isterdiki en iyi arama motorunu yapmayı ancak imkanlar kısıtlı olunca önümüzde aşılmaz engeller olunca bazı şeyleri planlamak ve proje üzerinde hayata geçirmek ya imkansız kılınıyor ya çok zaman alıyor artı biz bu işi prim için para içinde yapmıyoruz bağışlarla geliştireceğimiz bir projenin konusunu açtık buraya asıl siz gereksiz şekilde sert eleştiriler yapıyorsunuz.

Değerli arkadaşım,

Birincisi, ben sana forumda konu açma demiyorum. Ben dahil bir çok kişiye diyorsun fakat sende anlamadan etmeden yorum yazıyorsun. Eğer olumsuz yorumlardan rahatsızlık duyuyor ve çekemiyorsan o zaman açma ki rahatsızlık duyma diyorum. Her ikisi farklı şeyler.

İkincisi, Yandex, Bing vb. diğer arama motorlarının kullanılma hacmi bile ortadayken ve onlar bile Google'ın gölgesinde kalıyorken (genel oranda) sen ve o meşhur 150-200 kişilik mühendis ekibiniz ile ortaya koyduğunuz sistemin mevcut hali de ortadayken daha ne diyeyim ben sana.

Üçüncüsü, daha kendinle çelişiyorsun arkadaşım. Yanlış hatırlamıyorsam bağış beklemiyoruz diyorsun ama alıntıda koyu olarak belirttiğim kısımda bağışlarla geliştireceğimiz bir projenin konusunu açtık diyorsun. Kusura bakma ama gerçekten bu davranışınızı samimi bulmuyorum. Çünkü hem sistemin hazır değil, hem Beta sürecindeyiz deyip ve burada bu konuyu açıyorsan belli ki bağış beklentin olduğu için.

Dördüncüsü, forumlarda bu tarz konu açıyorsanız olumsuz eleştiri de gerekirse yerden yere vurulup rencide edilir. Sisteminin eksikleri varsa gerek hafif gerek sert bir dille üstüne gelinebilir ama senin tavır takınıp agresifleşmendense tüm bu yorumları göz önünde bulundurup eksikliklerini gidermek için zaman kaybetmeden çalışman gerekir. Ayrıca bu 3-4 arama motorunun geçmişine de bak ve hiçbiri 2-3 hafta uğraşılıpta ardından forumlarda haklarında konuları açılıpta bugünlere gelmedi. O nedenle keşke en basit haliyle sisteminizi oturttuğunuz vakit böyle bir girişimde bulunsaydınız. Bunu diyorum çünkü hiçbir olumsuz yönde ki yoruma tahammül edemiyorsunuz.

Ek olarak, bugüne kadar çok net bir şekilde öğrendiğim bir şey var ise; o da insanların alışkanlıklarını değiştirmenin zor olduğudur. Yani insanların Google'ı bırakıp freely.com.tc yi kullanmaya yönelik bir geçiş yapacağına inancım çok ama çok az. Üstüne birde sistemsel zayıflıkları da ekleyecek olursak bunca eleştirinin gelmesi de bu yüzden. (Ayrıca Google sanki daha fazla akılda kalıcı :))

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

hydm adlı üyeden alıntı

Değerli arkadaşım,

Birincisi, ben sana forumda konu açma demiyorum. Ben dahil bir çok kişiye diyorsun fakat sende anlamadan etmeden yorum yazıyorsun. Eğer olumsuz yorumlardan rahatsızlık duyuyor ve çekemiyorsan o zaman açma ki rahatsızlık duyma diyorum. Her ikisi farklı şeyler.

İkincisi, Yandex, Bing vb. diğer arama motorlarının kullanılma hacmi bile ortadayken ve onlar bile Google'ın gölgesinde kalıyorken (genel oranda) sen ve o meşhur 150-200 kişilik mühendis ekibiniz ile ortaya koyduğunuz sistemin mevcut hali de ortadayken daha ne diyeyim ben sana.

Üçüncüsü, daha kendinle çelişiyorsun arkadaşım. Yanlış hatırlamıyorsam bağış beklemiyoruz diyorsun ama alıntıda koyu olarak belirttiğim kısımda bağışlarla geliştireceğimiz bir projenin konusunu açtık diyorsun. Kusura bakma ama gerçekten bu davranışınızı samimi bulmuyorum. Çünkü hem sistemin hazır değil, hem Beta sürecindeyiz deyip ve burada bu konuyu açıyorsan belli ki bağış beklentin olduğu için.

Dördüncüsü, forumlarda bu tarz konu açıyorsanız olumsuz eleştiri de gerekirse yerden yere vurulup rencide edilir. Sisteminin eksikleri varsa gerek hafif gerek sert bir dille üstüne gelinebilir ama senin tavır takınıp agresifleşmendense tüm bu yorumları göz önünde bulundurup eksikliklerini gidermek için zaman kaybetmeden çalışman gerekir. Ayrıca bu 3-4 arama motorunun geçmişine de bak ve hiçbiri 2-3 hafta uğraşılıpta ardından forumlarda haklarında konuları açılıpta bugünlere gelmedi. O nedenle keşke en basit haliyle sisteminizi oturttuğunuz vakit böyle bir girişimde bulunsaydınız. Bunu diyorum çünkü hiçbir olumsuz yönde ki yoruma tahammül edemiyorsunuz.

Güzel yorumunuz için teşekkürler teker teker sorularınızı yanıtlayalım.

Birincisi sorunuz doğru olabilir insanlık hali siz farklı bir pencereden konuya bakmış olabilirsiniz ben daha farklı bir pencereden cevaplamış olabilirim fikir uyuşmazlığı vs. olmuş olabilir.

İkinci sorunuz evet diğer arama motorlarının kullanılma hacminin farkındayız bu gibi yorumlar daha öncede geldi bizde zaten bunu cevapladık dedikki bizim dünya devi olma gibi bir lüksümüz yok bizde pastadan payımızı alalım devletimize destek olalım uluslararası alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil edelim.

Üçüncüsü kesinlikle çelişme yok konuyu en başından okursanız (1) ''Diğer arama motorlarından tamamen farklı bir felsefeye sahip Freely bağımsızlığını korumak için hiçbir şirket, devlet ve politik partiden bağış ya da sponsorluk kabul etmeden, sadece sizin gibi bireylerin desteği ile çalışmalarını sürdürecektir.'' (2) ''Tamamen Türk Mühendisler tarafından geliştirilen bu proje henüz sizlere daha doğru düzgün bir arama hizmeti bile sunamazken sizden bağış talep edemezdi bu nedenle bağış sayfamızdan veya herhangi bir yerden projemize bağış yapılamamaktadır.'' (3) ''İlerde belki yabancı arama motorlarına karşı alternatif bir arama motoru ortaya çıkarabilirsek ki umutluyuz, azimliyiz ve gece gündüz demeden çalışıyoruz çıkaracağımızada inanıyoruz işte o zaman bağışlar kabul edilmeye başlanacaktır.''

Dördüncüsü bu tarz forumlarda vs. konu paylaşımında bulunmadık sadece WM Aracı'nda 1 konumuz var yetkililerimiz tarafından diğer forumlarda veya herhangi bir platformda sosyal ağ vs. hiçbir yerde paylaşım yapmadık WM Aracın'da konuyu paylaşmamız ve projeyi beta olarak sunmamızın sebebide site kayıtlarını almamız yavaş yavaş siteleri indexlerken hataları giderip sizi en doğru sonuca en hızlı biçimde ulaştırabilmek içindir. Diğer bir konuya gelirsek bizim 100-150 mühendisimiz yok o konuda link vermiştik ve başka bir arama motorundan bahsediyorduk. Son olarak 2-3 arama motorunun geçmişine deniceğim evet hiç biri 2 haftada şuanki seviyelerine gelmedi burda bizim anlatmak istediğimizde bizde 2 haftada belli bir yerlere gelemeyiz bu yüzden bunu göz önünde bulundurunda yorum yaparken ona göre yapın bizimde önümüzde bir süreç var bizde zamanla diğer arama motorlarının hızına yetişmeye çalışacağız demek istiyoruz.

İyi çalışmalar dileriz.

Ek Olarak: Ek yorumunuzuda yanıtlayalım farklı felsefemiz ve farklı bakış açımız bile şimdiden çok çok azda olsa birkaç kullanıcıyı kazandık bile bu ilerde onlarca yüzlerce binlerce hatta birgün milyonlarca kullanıcıyı kazanmayacağımız anlamına gelmez.

İsimden bahsetmişken bir matematik terimi yerine Türkçe adı bkz: (Özgürce) bizce daha çok anlamlı eleştiriler gelebilir bu gayet doğaldır ancak burdada ortada bir emek var bir çalışma var tamam yerden yere vurulurda bir yerdede tutulacak bir yeri vardır orasıda hatırlatılır bu düşmanlık nedir sonuçta bizimde bir sabrımız var hepimiz insanız hepimizin farklı farklı görüşleri ve düşünceleri var.

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Üçüncü maddenize değinecek olursak eksik - yanlış okumuş ve ya gözden kaçırmış olabilirim. Haklısınız. Affola.

Dördüncü maddenize değinecek olursak, benim oradaki söylemim genel bir tabir idi. Yani size gidip tüm forumlarda konu açtınız demedim, forumlarda konu açmakla (özellikle şu anki mevcut haliyle) bu iş olmuyor demeye getirdim. Sonuç olarak çok sayıda olumsuz görüş alabilirsiniz ki almışsınızda. Bu sadece sinirinizi tahrip eder ve istemeden bile olsa sert bir üslupla karşı tarafa kırıcı söylemlerde bulunabilir veyahut hakaret boyutlarına varan söylemlerde bulunabilirsiniz. (Dikkat çekmek istiyorum, bulundunuz demiyorum Sizinle konuşurken bazı şeyleri ekstradan belirtmek gerekiyor anladığım kadarıyla :)) Benim en baştan beri karşı çıktığımda bu tutumunuzdu zaten. 100-150 mühendis olayıda yukarıda en başta değindiğim kategoriye girmiş olabilir; doğaldır, yorgunluktandır.

Son olarak, sadece fikir vermek amaçlı söylüyorum. Sizin yerinizde olsaydım şayet daha henüz böyle bir konu açmazdım. Bu forumdan belli bir kitlenin ve çevresinin dizine ekleyeceği siteler ile zaman kaybedeceğime (ki onunda katılım boyutu tartışılır), başka türlü bir yol takip ederek işi sistemsel olarak otomatiğe bağlardım başlangıç olarak.

İyi çalışmalar.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 0 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

hydm adlı üyeden alıntı

Üçüncü maddenize değinecek olursak eksik - yanlış okumuş ve ya gözden kaçırmış olabilirim. Haklısınız. Affola.

Dördüncü maddenize değinecek olursak, benim oradaki söylemim genel bir tabir idi. Yani size gidip tüm forumlarda konu açtınız demedim, forumlarda konu açmakla (özellikle şu anki mevcut haliyle) bu iş olmuyor demeye getirdim. Sonuç olarak çok sayıda olumsuz görüş alabilirsiniz ki almışsınızda. Bu sadece sinirinizi tahrip eder ve istemeden bile olsa sert bir üslupla karşı tarafa kırıcı söylemlerde bulunabilir veyahut hakaret boyutlarına varan söylemlerde bulunabilirsiniz. (Dikkat çekmek istiyorum, bulundunuz demiyorum Sizinle konuşurken bazı şeyleri ekstradan belirtmek gerekiyor anladığım kadarıyla :)) Benim en baştan beri karşı çıktığımda bu tutumunuzdu zaten. 100-150 mühendis olayıda yukarıda en başta değindiğim kategoriye girmiş olabilir; doğaldır, yorgunluktandır.

Son olarak, sadece fikir vermek amaçlı söylüyorum. Sizin yerinizde olsaydım şayet daha henüz böyle bir konu açmazdım. Bu forumdan belli bir kitlenin ve çevresinin dizine ekleyeceği siteler ile zaman kaybedeceğime (ki onunda katılım boyutu tartışılır), başka türlü bir yol takip ederek işi sistemsel olarak otomatiğe bağlardım başlangıç olarak.

İyi çalışmalar.

Rica ederiz ne demek bazı şeyler insanlar tarafından yanlış algılanabilir.

Cevaplayabileceğim pek birşey kalmamış bu yorumda siz beni çok iyi anlamışsınız son yorumunuzu yanıtlayacağım işimiz zaten sistemsel şuan sadece sistemi deniyoruz.

Yani daha basit şekilde şöyle söyleyelim mesela şuanki alt yapımıza en fazla kaç index sığdırabiliriz bu indexler sonuç sayfasına ulaşmayı yavaşlatırmı insanlar sonuç sayfasını en hızlı nasıl gidebilir sonuç sayfasındaki sıralamada hataları nasıl giderebiliriz bazı internet siteleri alakasız keyword ler giriyor bu nedenle bazen aradığınız kelimelerden farklı sonuçlarda çıkabiliyor vs. vs. derken burda sistemi anlatmaya kalkışsam bir kitap felan olur heralde yani sizin anlayacağınız o kadar çok işimiz varki ancak iş işte bir yere kadar yani bizde insanız neticede belli bir süreden sonra kafa dağıtmaya ihtiyacımız oluyor hazır öyle bir boşluk yakalamışkende forumda konumuza yazılan cevapları yanıtlıyoruz.

• Üyelik 19.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Sisteminize girip öyle ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatım olmadı vakitsizlikten ötürü. Fakat eğer kullanmıyorsanız günümüz teknolojilerinden oldukça faydalanın derim. (Angular, Backbone vs.)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al