wmaraci reklam
lidertakipci

Tek kullanımlık şifre ile website giriş ekranı oluşturma

6 Mesajlar 1.166 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar merhaba, bir iş teklifi aldım ve bazı opsiyonlu şeyler yapmam gerekiyor.

orneksite.com adresine girdiğimde bir input alanı olacak telefon numarası girmek için. Giriş ekranına telefon numarası yazıldıktan sonra cep telefonuna sms ile tek kullanımlık şifre gelecek.

Şifre ile giriş yaptıktan sonra sitenin asıl arayüzüne ulaşacak ve siteye giriş yapıldıktan sonraki bölüm google indexlerde yer almayacak. Yani tek şifre ile giriş dışında siteye giriş olmayacak.

İnternette biraz araştırdım ama pek birşey bulamadım. Bu tek şifre olayını nasıl halledeceğim veya nasıl bir yol izlemeliyim. Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Sms olayı için bir firmayla anlaşmanız gerekli.
Ama db yapısı soracak olursanız.
Kullanıcılar tablosunda teksifre status sütunları olmalı kullanıcı giriş yaptıgında o kullanıcıya urettıgınız kodu mesaj olarak gondermelı ve veritabannına teksifre sütununa yazmalısınız ve status 0 olmalı yanı kullanılmadı seklınde.
Daha sonra smsden gelen sıfreyı yazdıgında teksifre ve status kontrol edersınız giriş yaparsan status=1 olur 1 sonrakı denemede anlarsınız zaten kullanılıp kullanılmadıgını

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

FurkanKandemir adlı üyeden alıntı

Sms olayı için bir firmayla anlaşmanız gerekli.
Ama db yapısı soracak olursanız.
Kullanıcılar tablosunda teksifre status sütunları olmalı kullanıcı giriş yaptıgında o kullanıcıya urettıgınız kodu mesaj olarak gondermelı ve veritabannına teksifre sütununa yazmalısınız ve status 0 olmalı yanı kullanılmadı seklınde.
Daha sonra smsden gelen sıfreyı yazdıgında teksifre ve status kontrol edersınız giriş yaparsan status=1 olur 1 sonrakı denemede anlarsınız zaten kullanılıp kullanılmadıgını

Aklımda bulunsun takıldığım nokta olursa yardımcı olursunuz umarım :)

Evet bir firma ile görüşmem gerek ama nasıl arayıp ne şekilde o firmaya ulaşacağımı bilemedim. Tek şifre falan yazınca hep bankalar çıkıyor

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Vaktim olursa neden olmasın.
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mert50356 mert50356 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1104
  • Beğeniler 180 / 265
  • Ticaret 26, (%100)

miharbisukarak adlı üyeden alıntı

Aklımda bulunsun takıldığım nokta olursa yardımcı olursunuz umarım :)

Evet bir firma ile görüşmem gerek ama nasıl arayıp ne şekilde o firmaya ulaşacağımı bilemedim. Tek şifre falan yazınca hep bankalar çıkıyor

Api desteği veren bir firmadan toplu SMS paketi satın alman gerekiyor. Ben dnsbilisim.net ten toplu SMS lerimi alıyorum hem kaliteli hemde ucuz. Iletişim bölümündeki numaradan iletişime geçip sor bi api desteği varmı diye varsa ordan alabilirsin.

Wordpress Hizmetleri | Skype: mert50356

• Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

mert50356 adlı üyeden alıntı

Api desteği veren bir firmadan toplu SMS paketi satın alman gerekiyor. Ben dnsbilisim.net ten toplu SMS lerimi alıyorum hem kaliteli hemde ucuz. Iletişim bölümündeki numaradan iletişime geçip sor bi api desteği varmı diye varsa ordan alabilirsin.

Bir kaç firma inceledim, sanırım işime yarayacak. O kadar çok işe yaramaz firma varki, kalitelisini bulmak gerçekten zor. Canlı müşteri temsilcisi yazıyor buyrun nasıl yardımcı olabilirim. Kendimi ifade ediyorum. Fakat beni sitede ki api sayfasına yönlendirip oradan inceleyin diyor. :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al