wmaraci reklam
lidertakipci

Hepsiburada , paypal üzerinden kredi kartımı ve hesap kartını patlattılar

15 Mesajlar 2.518 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MuratAltun MuratAltun www.webmarkt.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek WEBMASTER/GRAFİKER
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
Dün işyerinde firmanın e-ticaret sitesine ürün yüklerken telefonuma sms geldi.

32132 tek kullanımlık sifreniz HEPSIBURADA:COM Tarih 04.08.2015 16:16 tutar 1134,97 TL.Sifrenizi Bankamız çalışanı dahil kimseyle paylaşmayınız.

Yukardaki sms mesajı ulaştığında şok oldum çünkü ben böyle bir alışveriş yapmadım 3d güvenlik şifresi neden geliyor diye bankayı aradım biz böyle bir mesaj göndermedik dedi.Hepsiburada'yı aradım böyle bir alışverişiniz gözükmüyor diyorlar.Kafayı yedim direk bankaya gittim hesabımda kalan tüm parayı çekip kartları kapatıp yeniden açtırmak için.Hesap kartım hesabımdaki paranın tamamını vermedi.Hemen bireysele uğradım.Kartımla Paypal aracılığıyla yurtdışı kaynaklı harcama yapmışlar.20 TL 30 TL 192 TL lik.Alışverişe devam ederken banka bloke koymuş.240 küsür lira harcama yapmışlar.

Harcama itiraz dilekçesi verdim parayı bana geri ödeyeceklermiş ama kim bilir ne zaman.

Siz siz olun ne paypal nede başka bir siteden kartınızla ödeme gerçekleştirmeyin.Bugüne kadar güvenilir olmayan hiçbiryerden alışveriş yapmadım.Sanalkart yada benzeri işlemler ile alışveriş yapın.

Tamda il dışına çıkacakken hazırparamdan oldum. :(

GrafiMarkt,Webmarkt,HostingBurda
wmaraci
reklam

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)
Şimdi hocam bunca zamandir paypal kullananların basina gelmedi de sizin basiniza geldiyse bence dönüp kendinize bir bakin derim ben. Paypaldan alisveris etmeyin diyorsun ama burada ki ticaret akisinin geçtiği yer paypal. Bence siz farkli bir yerde bilgilerinizi kullandiniz. Gecmis olsun

Kuva-i Kafsinkaf

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
Kimsenin başına gelmemesi gelmeyeceği anlamına gelmiyor ki gelmesinde zaten.Bu zamana kadar benimde başıma gelmedi.Yıllardır her işimi internetten hallederim, ilk kez başıma bu denli bir olay geldi.

GokhanGok GokhanGok Karşıyakalı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar donanım uzmanı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1232
  • Beğeniler 304 / 306
  • Ticaret 7, (%100)

grafimood adlı üyeden alıntı

Kimsenin başına gelmemesi gelmeyeceği anlamına gelmiyor ki gelmesinde zaten.Bu zamana kadar benimde başıma gelmedi.Yıllardır her işimi internetten hallederim, ilk kez başıma bu denli bir olay geldi.

Benim demek istedigim şu, paypaldan alisveris yaptiginiz zaman bilgilerinizr bir başkasının ulasmasi imkansiz, nasil ulasir anca keyloger yersin bilgilerin baskasina gider yahut baska bir sitede kullanirsin bilgilerin gider ama paypalda imkansiz hocam. Bunu demek istiyorum.

Kuva-i Kafsinkaf
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
Doğrudur paypal güvenli bir kuruluştur ki herkezin tercih sebebi budur.Benim mesajımdada belirttiğim paypal üzerinden alışveriş yapılmış.Yani benim kendi paypal hesabım üzerinden değil bunu düzelteyim önce.

Bugüne kadar gittigidiyor,hepsiburada,teknosa,ve paypal da dahil sadece bu yerlerden alışveriş/ödeme yaptım.

Benimki sadece uyarı dikkate alınması gerektiğini düşündüğüm.

Fatma Fatma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / K
  • Meslek Anne
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 1499
  • Beğeniler 413 / 412
  • Ticaret 12, (%100)
paypalımda para olmadığı için ödeme yaptığım zaman direk kredi kartımdan çekiyor nasıl iptal edebilirim acaba?

ZenginAnil ZenginAnil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 185 / 274
  • Ticaret 20, (%95)
Geçmiş olsun öncelikle, daha önce PayPal'a eklediğim banka hesabım yüzünden durduk yere sebepsiz 600 TL çekildi hesabımdan. Hala itiraz sürem devam ediyor. 45 gün dendi, 8 ay geçti. Avukatımı yönlendirdim banka müşteri hizmetlerine bekliyoruz..
MuratAltun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 687
  • Beğeniler 277 / 189
  • Ticaret 0, (%0)
paypal ı ben çok sık kullanmıyorum iki kere alışveriş yaptım bir themeforest üzerinden bir yıl önce tema alırken birde 3 gün önce burda gümüş üyelik alırken kullandım.Savcılığa başvurmayı düşünüyorum.

Ayrıca hepsiburada.com üzerindede güvenlik problemleri bulunmakta.İş bankası bireysel bölümündeki bayan hepsiburada.com ile ilgili çok şikayet geldiğini belirtti.Ayrıca hepsiburada.com a şikayet ilettim biraz önce telefonla döndüler bana telefondaki bayana dedim ki işbankası temsilcisinin bana söylediği şu hepsiburada.com ile ilgili çok şikayet geldiğini söylediğini ilettim ve güvenlikle ilgili problemleriniz mi var dediğimde arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor dedi.

yani dikkatli olun arkadaşlar.o sistemleri yazanlarda insanlar o sistemleri yine kıracak olanlarda insanlar.siz kendinizi emniyete alın.

Maharaja Maharaja WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** T**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 13 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
*** da konu acılmıstı. hepsiburada.com bir çok kişinin kredı kartından para çekti. benim kartımdan da geçtiğimiz hafta 2 adet 1700 liralık ödeme çekildi fakat bankadan iptal edildi hemen ödemeler. Uzun lafın kısası hepsiburada dan bundan sonra alışveriş yapmayın. Yaptıysanız hemen kayıp calıntı bıldırımı yapın ve kartınızı yenıleyın. Kendım oyle yaptım.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Virüs yemiş Pc de veya şifrelerin anımsandığı bir bilgisayara girmişlerdir. Paypaldan kaynaklanan bir sıkıntı değil. Kimse sizin onayınız veya şifreniz olmadan alışveriş yapamaz. Buradaki suçlu sizsiniz bence. Paypal son derece güvenli bir platformdur.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al