lostyazilim

şu 2-3 aydır çok unutuyorum önerileriniz (detaylar.)

9 Mesajlar 1.085 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)
Merhaba arkadaşlar c# öğrenmeye başladım fakat 1 dersi izledim bir gün sonra o izlediğim dersteki kodların %50 si aklımda kalıyor yazılıma çok hevesliyim bu sorunu dert ettiğim için içimden izlemek gelmiyor dersleri
tek bunda da değil televizyonu kapatıp bilgisayara gelince televizyonu kapattımmı kapatmadımmı diye ikileme düşüyorum önerileriniz tavsiyeleriniz var mı
ve çok düşünüyorum şu böyle şu şöyle olsaydı vs vs o yüzden haberlerden uzak duruyorum

wmaraci
reklam

armoniy armoniy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mimarlık Adayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 975
  • Beğeniler 227 / 270
  • Ticaret 2, (%50)
mexev9 Uzman kadar bilgisi vardır PDR okuyor o size yardımcı olur

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Hocam onum C# ile ilgisi yok ki 
1) Derslerin hepsinin aklınızda kalması zaten imkansız. Hele 1 kere izledikten sonra o kadar hatırlıyorsanız iyi bence.

2) 2. meseleye gelince. İnançlı biri misiniz gerçekten bilmiyorum. Ama buna vesvese deniliyor. Yani şeytan sizinle dalga geçiyor. Şunu yaptın mı yapmadın mi gibi şeyler aklınıza geliyorsa boşverin gitsin. Televizyonu kapattım ben diyin kendi kendinize. Şeytan genelde iyi kalpli insanlara dadanir böyle. Bana da oluyordu bir aralar aynı sizde olanlar (iyi kalpliyim demek için demiyorum :) ). Gerçek söylüyorum takmayın bunları. Ceviz yiyin, kesinlikle temiz gezin ve o tarz varlıklar hakkında pek konuşmayın. O şüphe dediğiniz şey bilgisayarla alakali değil yani. Dedigim tavsiyeleri dinleyin bence ;)

Not: ceviz hafızayı güçlendirir.

Pisiprens Pisiprens xyz Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret-Ürün Yönetim-Fotoğra
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 195
  • Beğeniler 20 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Kod öğrenmek dil öğrenmek gibidir. Dilde öğrenemek zordur. Dil nankördür. İhmal etmeyeceksik. ihmal edersen oda seni eder. Sürekli tekrar edceksin. Bol bol kullanacaksın. Ara vereceksin kafayı dinlendirip yine devam edeceksin.1 ay çalış 1 hafta ara var sonra geriye dön tekrar et sonra yine devam hataları sonradan öğreniyorsun. Ben programlama dili bilmiyorum konuştuklarım web için. Ama mantık sonuçta hepsinde aynı. Ben öğrenirken bu şekilde daha rahat olduğunu keşfetmiştim. En önemli şeyde sabır.
tomysawyer

kişi bu mesajı beğendi.

www.mevsimbahar.com
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam onum C# ile ilgisi yok ki 
1) Derslerin hepsinin aklınızda kalması zaten imkansız. Hele 1 kere izledikten sonra o kadar hatırlıyorsanız iyi bence.

2) 2. meseleye gelince. İnançlı biri misiniz gerçekten bilmiyorum. Ama buna vesvese deniliyor. Yani şeytan sizinle dalga geçiyor. Şunu yaptın mı yapmadın mi gibi şeyler aklınıza geliyorsa boşverin gitsin. Televizyonu kapattım ben diyin kendi kendinize. Şeytan genelde iyi kalpli insanlara dadanir böyle. Bana da oluyordu bir aralar aynı sizde olanlar (iyi kalpliyim demek için demiyorum :) ). Gerçek söylüyorum takmayın bunları. Ceviz yiyin, kesinlikle temiz gezin ve o tarz varlıklar hakkında pek konuşmayın. O şüphe dediğiniz şey bilgisayarla alakali değil yani. Dedigim tavsiyeleri dinleyin bence ;)

Not: ceviz hafızayı güçlendirir.

c# ye takılmayın :D şimdi bile bu mesajı alıntı yapınca mesajın başında ne yazdım diye unuttum geri döndüm baktım
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)
Her insan izlediği bir şeyin %100'ünü aklına tutamaz.. Tutarsa zaten o kişide bir sorun vardır :D
Bir şeyi kalıcı olarak öğrenmek istiyorsanız not alarak, tekrar yaparak yapabilirsiniz.
Ayrıca kapattım mı kapatmadım mı ikilemine düşmeniz bir, yaptığınız şeyden emin olmama durumu psikolojide OKB başlangıcı. Kısacası takıntı rahatsızlığı. Bu ilerleyen evrelerde daha kötü sonuçlara kadar varabiliyor. Günlük yaşantınızı etkileyebilecek durumlara kadar geliyor. Bundan kurtulmak için çeşitli ilaçlar vs. olsa da en kesin çözüm beyninizde bitirmektir. Mesela ben bunu kapattım diyeceksiniz bir daha geri dönüp kontrol etmeyeceksiniz. Beyniniz size ha bire acaba kapamadım mı diyecek fakat siz onu kaale almayan.. Bir süre sonra normale dönersiniz.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Her insan izlediği bir şeyin %100'ünü aklına tutamaz.. Tutarsa zaten o kişide bir sorun vardır :D
Bir şeyi kalıcı olarak öğrenmek istiyorsanız not alarak, tekrar yaparak yapabilirsiniz.
Ayrıca kapattım mı kapatmadım mı ikilemine düşmeniz bir, yaptığınız şeyden emin olmama durumu psikolojide OKB başlangıcı. Kısacası takıntı rahatsızlığı. Bu ilerleyen evrelerde daha kötü sonuçlara kadar varabiliyor. Günlük yaşantınızı etkileyebilecek durumlara kadar geliyor. Bundan kurtulmak için çeşitli ilaçlar vs. olsa da en kesin çözüm beyninizde bitirmektir. Mesela ben bunu kapattım diyeceksiniz bir daha geri dönüp kontrol etmeyeceksiniz. Beyniniz size ha bire acaba kapamadım mı diyecek fakat siz onu kaale almayan.. Bir süre sonra normale dönersiniz.

denicem bakalım umarım işe yarar :confused:
ama ocağı kapatıp kapatmadımmı diye düşünürsem 1 kez tekrar bakarım :D

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

Çok doğru hocam. Kapattım televizyonu de geç. Çünkü gidip kapattım mı kapatmadim mi diye bakarsa bu ilerler yani.

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

tomysawyer adlı üyeden alıntı

denicem bakalım umarım işe yarar :confused:
ama ocağı kapatıp kapatmadımmı diye düşünürsem 1 kez tekrar bakarım :D

Hocam OKB'nin daha başlarındasınız. Biran önce kurtulmaya bakın... Bunun ilerleyen evrelerinde bu kadar kolay kurtulamazsınız. Bunun sonu çok kötü sonuçlara varıyor. Bir şeyi yaptığınızdan emin olun, gidip tekrar kontrol etmeyin...

Ek Olarak:

anonymated adlı üyeden alıntı

Çok doğru hocam. Kapattım televizyonu de geç. Çünkü gidip kapattım mı kapatmadim mi diye bakarsa bu ilerler yani.

Aynen hocam.. Kapattım deyip geçeceksin... Sonra bunun sonu hiç iyi değil.. Ciddi sorunlara yol açıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al