LikeSend adlı üyeden alıntı

Neye göre ilk 3 :) e ticaret olacaksa reklamla çalışmak daha mantıklı zaten böyle bir sektörde ilk 3 rüyada bile görülemez ... ( kadın ayakkabası )

Mobile yönelik düşünceler üretmeye çalışın, internet korkunç bir hızla mobile kayıyor bir kaç yıla evde pcden nete giren bile kalmaz belki. Başka bir ülke olsak kitap işi mantıklıydı da Türkiye'de kitap okuyan yok hedef kelimeler belirleyip potansiyele baktınız mı , rakip var mı olan siteler ne durumda gibi gibi

Film işinde böyle siteler çok diye biliyorum http://www.filimadami.com/ burayı sürekli kullanıyorum canım sıkılınca girer etiketler arasında havama uygun film bakınırım bulunca da netten arar izlerim .

Mobil uygulamalar için google playde dolanmak bakınmak daha eğlenceli hem vakit öldürüyor insanlar hem de yeni şeyleri yakalamış oluyorlar, rekabette olan bir konu teknoloji içerikli her site bu işi yapıyor zaten, sizi neden tercih etsinler ? extra yenilikler bile sunsanız yine büyük bir rekabetin içinde nasıl kendinize yer edineceksiniz tanıtım yapacaksınız ?

Öncelik olarak pazar potansiyellerine bakın hangi kelimeler üzerinden yürürüm hangisinde ne hit var, bu hit ne kazandırır ne sattırır gibi gibi

Sonra o pazara giriş yaparsanız rakipleriniz kimler olur ne durumdalar rekabet edebilirmiyim ? bu durumu analiz edin

Düşüncelerden önce bu verileri değerlendirin somut olarak hedefler netleşsin sonra ikilemde kalınca öneri alın bence.

5-6 bin lira iyi para yani 50 lirayla girmiştim ben, hazır site almak yerine sıfırdan değer yaratmak her zaman daha mantıklıdır kendi dizdiğiniz raf gibi neresinde ne var hakim olursunuz

hocam zaman zaman kelime analizi yapıyorum. film sitesi ile ilgili bir domain de aldım. google da aylık arama hacmi 200 bin civarı. eniyifilmler.link bildiğim kadarıyla film siteleri çok ziyaretçi çekiyor. sizce bu alan adıyla bişeyler yapılabilirmi. hocam son olarak bi şey daha sormak istiyorum. şu an yayında olan bir sitem daha var http://www.altinzen.com/ yaklaşık iki yıldır yayında ama beklentilerimin çok altında. bu site ile ilgilide fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim. yani devam edip etmeme konusunda kararsızım sizce ileride bi yerlere gelebilirmi bu site

Ek Olarak:

donmezhasan adlı üyeden alıntı

En çok sevdiğin sektöre gir, bilmediğin sektöre girme derim.
Yalnız bana göre önemli bir noktayı es geçiyorsun. Site açmak en fazla 1 haftanı alır. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Önemli olan açtığın siteyi anahtar kelimelerde ilk 3'e sokabilmen. İlk 3'e girdikten sonra zaten iş kendiliğinden gelecektir. Daha önceki projelerinin tutmamasının sebebi bence bu. Öncelikle SEO bilgini belirle. Bir siteyi ilk 3 e sokabiliyor musun, yoksa bunun için SEO firmaları ile çalışman gerekir. Bu da büyük risk, ya sürekli onlara bağımlı kalırsın ya da kendi bilgin ile ilk 3 te kalmaya çalışırsın.
Tavsiyem; kolay.mobi bence tutar. Ama anahtar kelimelerde ilk 3'e girersen.

hocam seo için tavsiye edebileceğiniz bir kaynak var mı acaba. yani seo ile ilgili bir kitap kurs video vs.