freelance iş ilanları

Facebook Sayfa Beğenme Reklamı Vermek

5 Mesajlar 1.350 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ertugrul ertugrul webwebi.net Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İşletme yöneticisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)
Merhaba,bu konuyu Facebook sayfa beğeninizi arttıracak reklamları nasıl verebileceğinizden bahsetmek için açtım. Son zamanlarda forum da reklamlarla alakalı oldukça sorular dönüyor belki bir takım sorulara cevap olmuş olurum.
Öncelikli olarak yapmamız gereken şey fb.com/ads bağlantısını tıklama ve sağ üst tarafta bulunan “Bir Reklam Oluşturun” yeşil butonuna tıklamak.

Eğer facebook oturumunuz açık değilse açmanız istenecek ve sonrasında size ne tür reklam vermek istediğinizi seçebileceğiniz seçenekler listelenecek.

Burada “Sayfa Beğeni” reklamlarını tıklayınız. Şimdiye kadar olan bölümü ayrıca yöneticisi olduğunuz sayfayı açtığınızda her zaman sayfa beğeninizin yazdığı yerin altında beğenilerinizi arttırmak için reklam verin bağlantısını görürsünüz, buraya tıklayarakta reklam adımlarına geçebilirsiniz.

Sayfa beğeni reklamı seçeneğini seçtikten sonra;
Reklam oluşturma paneliniz açılacak ve reklamınızı yapmak istediğiniz sayfanızı seçiniz.

Bir taraftan seçenekleri seçerken ekranın sağ taradından da sürekli reklamınızın ön izlemesini görebilirsiniz.

Resim eklemeyi ihmal etmeyin. İnsanlar reklamlarda metinden çok görsellere dikkat ederler.

Hedef kitlenizi belirleyin. Hedef kitlenizi muhtemel müşterileriniz gibi düşünerek ilerleyiniz. Daha önceden belli bir popülasyon yani beğeni kitlesi elde etmişseniz burada hedef kitle oluşturma adımlarını “Sayfayı beğenen kişiler ve arkadaşları” diyerek de devam edebilirsiniz. Yani sayfanızı beğenen kişilerle arkadaş olanlarında beğenme olasılığı her zaman yeni kitleye göre daha yüksektir diye Facebook bu seçeneği sürekli tutuyor.

Sonra günlük ve kampanya boyunca reklam ücretini belirleyiniz. İlk reklamınız ise etkisini ve gerçek etkisini görmek amaçlı yüksek maliyetlerle girmenizi tavsiye etmem. Facebook tahmini bir aralık verecektir ama gerçek bazen buna aykırı hareket ediyor bilginiz olsun. Deneme yanılma ile minumum ücret ile maximum alınan beğeni sayınızı farklı günlerde farklı günlük ücretlerle tespit ederek siz belirleyiniz.

Gelelim Reklam Düzeni ve Optimizasyonuna,
Tavsiye edilen görsel boyutu, görselinizin her zaman yüksek kalitede görüntülenmesini sağlar. Tavsiye edilen metin uzunluğu, küçük ekranlarda reklam metnindeki kaç karakterin görüntülenebileceğini belirtir.

• Tavsiye edilen görsel boyutu: 1.200 x 444 piksel

• Görsel en boy oranı: 2,7:1

• Metin: 90 karakter

• Başlık: 25 karakter

• Görselinizin %20’den fazlası yazı içeremez.

Not:
Bu tavsiye edilen boyut ve karakter sınırlarına uymanızın en büyük faydası reklamlarınızın düzgün görünmesi ile alakalı. Reklamınız Facebook'ta gösterildiği yere bağlı olarak farklı görünecektir. Tavsiye edilen boyuttan daha küçük bir görsel kullanmanız durumunda da reklamınız farklı formatta görünebilir. Metin uzunluğu ve görsel boyutunun nasıl farklı olabileceğine dair örnekleri aşağıda görebilirsiniz.

Facebook Sayfa Beğeni Reklamları 3 Farklı Alanda Gösteriliyor:

SİTE HABER KAYNAĞI

Görüntülenen görsel: 470 x 174 piksel
Metin: 90 karakter
Sayfa kategorisi: Sayfa kategorinizin en fazla 1 satırı gösterilebilir
MOBİL HABER KAYNAĞI

640 x 1.136 piksel ekran boyutuna sahip mobil cihazlarda: Görüntülenen görsel: 560 x 208 piksel
Metin: 110 karakter
Sayfa kategorisi: Sayfa kategorinizin en fazla 1 satırı gösterilebilir
SAĞ SÜTUN

Sayfa adı: 1 satır
Görüntülenen görsel: 254 x 94 piksel
Metin: 90 karakter
Başlık: 25 karakter

Bu yazıyı webwebi.net 'te görüntülemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklaya bilirsiniz.

http://webwebi.net/facebook-sayfa-begenme-reklami-vermek/

Facebook reklamları hakkında bilgi paylaşımlarını takip etmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://webwebi.net/facebook-reklam-kilavuzu/

wmaraci
reklam

mehmetads01 mehmetads01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
hocam 10 tl lik ufak deneme için reklam verdim 3 gun boyunca 0,10 krş aldı beğeni başi bunu gunluk 100 tl çıkarttım 0,13-0,15 krş arasi aldım neyse 0,15 krş eywallah dedim ama gunluk 500 tl yapınca 0,20-0,25 tkş çıktı 0,15 krş altına nasıl duşurucem yardımcı olurmuusnuz ?

• Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)

mehmetads01 adlı üyeden alıntı

hocam 10 tl lik ufak deneme için reklam verdim 3 gun boyunca 0,10 krş aldı beğeni başi bunu gunluk 100 tl çıkarttım 0,13-0,15 krş arasi aldım neyse 0,15 krş eywallah dedim ama gunluk 500 tl yapınca 0,20-0,25 tkş çıktı 0,15 krş altına nasıl duşurucem yardımcı olurmuusnuz ?

Hocam sizin için optimum koşullar anladigim kadarıyla 50 tl lik reklam vermek. Bunu bu şekilde deneme yanılma yapacaksınız veya manuel teklif seçeneği ile Reklam vereceksiniz.

Ek Olarak: Bu dediğiniz durum benimde başıma geldi. Bunu söyle düşünün günlük bütçeyi bitirmek facebook un hedefi, ama kitlenize ulaşamıyor veya ulaşılan kişiler sayfanızı beğenmiyor ise birim maliyeti yükseltmis oluyor facebook,

mehmetads01 mehmetads01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 9
  • Beğeniler 10 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet ertugrul adlı üyeden alıntı

Hocam sizin için optimum koşullar anladigim kadarıyla 50 tl lik reklam vermek. Bunu bu şekilde deneme yanılma yapacaksınız veya manuel teklif seçeneği ile Reklam vereceksiniz.

Ek Olarak: Bu dediğiniz durum benimde başıma geldi. Bunu söyle düşünün günlük bütçeyi bitirmek facebook un hedefi, ama kitlenize ulaşamıyor veya ulaşılan kişiler sayfanızı beğenmiyor ise birim maliyeti yükseltmis oluyor facebook,

gunluk 100 tl baştan reklam verdim yine 0,15 krş ve altı alırsa devam ettiricem birde facebook partner ile çalişsam 500 tl gunluk 0,15 krş altına duşurebilir mi manuel olarak verdim reklam harcama yapmıyor

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 1330
  • Beğeniler 33 / 260
  • Ticaret 74, (%100)

mehmetads01 adlı üyeden alıntı

gunluk 100 tl baştan reklam verdim yine 0,15 krş ve altı alırsa devam ettiricem birde facebook partner ile çalişsam 500 tl gunluk 0,15 krş altına duşurebilir mi manuel olarak verdim reklam harcama yapmıyor

Hocam partner için birsey diyemem ama 100 tl verirseniz bence dediğiniz rakamları alırsınız

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al