freelance iş ilanları

Copy/Paste Alexa Düşür :)

45 Mesajlar 8.788 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
Sen naptın anlamadım. İndexlerini kontrol ettim hepsi kopyala yapıştır ama o yazıyı kopyaladığın sitelerdende hep önde çıkıyorsun.

Çaldığın bi yazıyı yazan adam 14 Ocak ta yazmış sen 16 Ocakta kopyalayıp yayınlamışsın ama ondan çok yukarıda çıkmıssın.

wmaraci
reklam

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)

okanakca adlı üyeden alıntı

Sen naptın anlamadım. İndexlerini kontrol ettim hepsi kopyala yapıştır ama o yazıyı kopyaladığın sitelerdende hep önde çıkıyorsun.

Çaldığın bi yazıyı yazan adam 14 Ocak ta yazmış sen 16 Ocakta kopyalayıp yayınlamışsın ama ondan çok yukarıda çıkmıssın.

Zaten kopyala-yapıştır yapan sitelerin geneli böyle. Hep onlar önde.

okanakca okanakca Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 26 / 74
  • Ticaret 1, (%100)
O herhalde şansına olmuş. Diğer indexlerine baktımda baya baya altlardasın.

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)

chbz adlı üyeden alıntı

yapma ya ? ben sana yazmadim zaten diger insanlara yazdiydim, kimse senin uydurdugun elinde ispatin olmadigi birseyi uygulamazsin diye.

ben 8 ayda normal bir blogu global 60k , türkiyede ilk 300 düsüren türkiyede ilk kisiyim ;) abinlerin bilir. sana hicbirseyi ispatlama gibi bir mecburiyetim yok.

midemi kaldirdin resmen. niye post kasma niyetinde olan sensin sanirim böyle birsey düsündügüne göre. her insan senin kadar cirkef degil ;)

Bu konularda chbz ile tartışmaya girmemeye özen gösterin derim, kopyala/yapıştır yapan birinden çok emekçi ve bilgi sahibi birisi.

Ayrıca benim bir blogum var diyebilmeniz bence özgün olmak şart. %100 özgün olacaksınız diye bir kural yok ama emek vererek bir yerlere gelmek çok güzel bir duygu.

Kaliteli yazılar yazıp blog dünyasında adı geçen biri ile senin aranda uçurumlar var.
Ve saatlerce emek verilip yazılan yazıları saniyeler içinde kendi blogunda paylaşman kul hakkı. Geç alexayı google'ı.
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Bizi takip etmeye devam edin :cool: :p :D Takip etmezseniz eğer siz zararlı çıkarsınız :p :D

sitenizde içerik koruma sistemi "dmca" var ancak hangi içerik copy/paste içeriğini mi koruyorsunuz :)
melankolia canatasever

kişi bu mesajı beğendi.

canatasever canatasever Can ATASEVER Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 593
  • Beğeniler 126 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
Şahsen ben copy/paste olayına tamamen karşıyım. Sonuçta ortada bir emek hırsızlığı mevcut.

Alexa'nız daha iyi yere gelse de Google istatistikleriniz eninde sonunda düşüşe geçecektir. Bu Google'ın kullandığı algoritmaların doğal bir sonucu :)

Bu konuda blogu ne için açtığınız önemli. Hırs yapıp ben siteme sürüyle konu ekleyip 1000lerce index alıcam, kopyala yapıştır da olsa fark etmez, emek harcamak boşa diyorsanız, yolunuz açık olsun. Ama bana göre özgün yazı yazarak insanlara faydalı olmak, Alexa ve Google'da yükselmekten çok daha öte bir şey.. Zaten özgün yazı olan bloglar eninde sonunda yine Google algoritmalarının doğal bir sonucu olarak daha iyi yerlere geleceklerdir.

Eğer yazının altında beğenme tuşu olsaydı, emin ol ona tıklardım :)
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

alicin12 alicin12 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 70
  • Ticaret 5, (%100)
Ben fuuy kardeşime katılıyorum.Kopyala Yapıştır yapmadığım webmaster içerikli siteme günde 10 kişi giriyordu :D ancak herşeyi kopyala yapıştır olan torrent siteme 2k kişi giriyordu.Konuları hep en son ben eklerdim ama 5 yıllık film sitelerinden önce çıkardım.Sebebini çözemedim :D

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

alicin12 adlı üyeden alıntı

Ben fuuy kardeşime katılıyorum.Kopyala Yapıştır yapmadığım webmaster içerikli siteme günde 10 kişi giriyordu :D ancak herşeyi kopyala yapıştır olan torrent siteme 2k kişi giriyordu.Konuları hep en son ben eklerdim ama 5 yıllık film sitelerinden önce çıkardım.Sebebini çözemedim :D

Eyvallah kardeşim sağol :)

Copy/Paste elbette iyi birşey değil ama sonuçta iyi yerlere gelebilmek adına mecbur bırakıyor bazen :)

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar ilk mesajımdada belirttiğim üzere sizlere sizde copy/paste yapın veya yapmayın diye bir ibare kullanmadım. Sadece benim yapmış olduğum birşey ve sonucunda olumlu şeyler aldığımı sizlerle paylaştım. Karar sizin yaparsınız yapmassınız orası size kalmış artık :)

@myenes evet kardeşim DMCA tarafından korunmakta :)

@Hit Adam chbz emekçi birisi olabilir saygım sonsuz ama kendisi kalkıpta ilk mesajından düşman hattına girmiş gibi sözler sarf ederse karşılığını alır :)

Saygılarımla.

Copy/paste yaptığınız sitelerde de dmca var mı ? varsa şu zamana kadar bir sıkıntı çıktımı merak ettim :)

bilgisepetim bilgisepetim Bilgisepetim Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
hocam özgün yazı güncel konular hakkında aranabilecek konular hakkında iyi olur ama bazıları özgünü öznel anlayıp duygularını anlatıyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al