wmaraci reklam

Copy/Paste Alexa Düşür :)

45 Mesajlar 8.045 Okunma
wmaraci reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)
Saçma sapan konuların burada tartışılmasına gerek yok.

Başlığın amacı belirli şeyler yapılsa da bazı tekniklerle özgün verilerinde önüne geçilebileceğine dair bilgiler vermek/edinmektir. Başka bir amacı olan varsa konuyu moderatörlere raporlasın.

Konunun gidişatı hakkında şunu söylemeliyim, tamam özgün içerik olmadan da iyi yerlere gelinebilir. PR 5 olan 10 tane siteye tek anahtar kelimelik 1 sene alt yapı yapsak, elbette bir yerlere gelinebilir. Önemli olan farklı şeyleri değerlendirmek.

Her konuda yok şu kelimede ilk sayfadayım demek yerine tartışma ortamı çıkmadan paylaşmayı öğrenmeli herkes. Bilgi paylaşılacaksa paylaşılır, ha başlığı açan kardeşim eleştirileri kaldıramıyorsan açmayacaksın başlığı.

Bizde yarar gördüğümüz teknik olduğunda paylaşmaya çalışıyoruz. Hava atmak, gösteriş yapmak istenen bir başlıkta, bu tür şeylerin dönmesi gayet normal. Bu tür şeylerin WM Aracı'na bir gram zararı olmaz. Herkes kendi seviyesini belli eder. Şunda 1. sayfadayım demek güzel, önemli olan erdem o aşamaya nasıl gelindiğini paylaşabilecek bilgi olmasıdır.

Dediğim şekilde, eleştiriler kaldırılamıyorsa başlık açılmamalı. Başlık açılıyorsa da belli kriterler olmalı. Ama o konunun dışına çıktı vs. demeyin. Cevap vermeden konuyu raporladığınızda hiçbir sorun kalmadan olay çözülecektir zaten.
myenes

kişi bu mesajı beğendi.

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.
wmaraci
reklam

Fuuy Fuuy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 43 / 155
  • Ticaret 6, (%100)

ProgramYapmak adlı üyeden alıntı

Saçma sapan konuların burada tartışılmasına gerek yok.

Başlığın amacı belirli şeyler yapılsa da bazı tekniklerle özgün verilerinde önüne geçilebileceğine dair bilgiler vermek/edinmektir. Başka bir amacı olan varsa konuyu moderatörlere raporlasın.

Konunun gidişatı hakkında şunu söylemeliyim, tamam özgün içerik olmadan da iyi yerlere gelinebilir. PR 5 olan 10 tane siteye tek anahtar kelimelik 1 sene alt yapı yapsak, elbette bir yerlere gelinebilir. Önemli olan farklı şeyleri değerlendirmek.

Her konuda yok şu kelimede ilk sayfadayım demek yerine tartışma ortamı çıkmadan paylaşmayı öğrenmeli herkes. Bilgi paylaşılacaksa paylaşılır, ha başlığı açan kardeşim eleştirileri kaldıramıyorsan açmayacaksın başlığı.

Bizde yarar gördüğümüz teknik olduğunda paylaşmaya çalışıyoruz. Hava atmak, gösteriş yapmak istenen bir başlıkta, bu tür şeylerin dönmesi gayet normal. Bu tür şeylerin WM Aracı'na bir gram zararı olmaz. Herkes kendi seviyesini belli eder. Şunda 1. sayfadayım demek güzel, önemli olan erdem o aşamaya nasıl gelindiğini paylaşabilecek bilgi olmasıdır.

Dediğim şekilde, eleştiriler kaldırılamıyorsa başlık açılmamalı. Başlık açılıyorsa da belli kriterler olmalı. Ama o konunun dışına çıktı vs. demeyin. Cevap vermeden konuyu raporladığınızda hiçbir sorun kalmadan olay çözülecektir zaten.

Arkadaşlar tekrar tekrar belirtmek isterim ki sitenin bu aşamaya gelmesine neden olan unsurlar copy/paste içerik ve sosyal imleme yöntemidir. Başka hiçbir türlü yöntem kullanılmamıştır.

Ayrıca herhangi bir hava atma vs. söz konusu değildir. Sitenin nesinin havasını atayım Allah aşkına kardeşim ya :) Altı üstü sanal olan birşey değersiz... Sadece yapılan çalışmalar sonucunda geldiği noktayı belirtmek üzere yazdım o sıralamayı..

TuncaySahin TuncaySahin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ş**
  • Mesajlar 897
  • Beğeniler 172 / 134
  • Ticaret 0, (%0)
Konuya açıklık getireyim her iki tarafta haklı

kopyala-yapıştır yapan kişi aldıgı paylaşımı googlede geçebilir onu geçiren onun yaptıgıdır paylaşımın reklamını yapar başka sitelerde onun önüne geçer ki ben şahsen denedim.

özgün yazan adam sağlam dır googlede aynı bir terminatör gibi ilerler.

ama sürekli cop-paste yapan kişi sitesini hep çalıntılarla doldurursa bi bakmışsınız google index bile atmıyor

yani her ikisinde bulundurun Çalıntı yaparken altına sitenin linkini koyun hem aldıgınız yere sayğınız olur hemde vicdanen rahat olursunuz

benim sitede %25 alıntı var altlarına kaynak linki koydum bazı paylaşımları iyi de hit attım :)

benden bu kadar heralde konu tam su yüzüne çıkmıştır.

Sana göre aptalca,bana göre şaheser.

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Merhaba arkadaşlar,

Konu başlığı belki garip gelebilir ama bu bir gerçek ki arkadaşlar copy/paste ile alexa'nızı kolaylıkla düşürebilirsiniz :) Kendi sitem olan www.fuuy.net birebir bu yöntem ile alexa'da hızlı düşüşe geçmiştir. Sitemde yer alan belki 1 adet konum dahi özgün değildir tamamen copy/paste :) Olumlu yada olumsuz alacağım her türlü tepkiye razıyım :) Bu zamana kadar gerçi hiç olumsuz tepki almadım bu konu hakkında dediklerim tamamen doğru çıktı :) Arkadaşlar sizlere siteleriniz için kesinlikle copy/paste yapın vs. demiyorum sadece ben bu yöntemle alexa'da çok ama çok hızlı düşüşe geçtim ve uzun zamandırda yerimi koruyorum hemde hergün iyi yerlere ilerliyorum :)

Ayrıca dikkatimi çeken bir konu daha var. Ben siteme yeni konu girince alexa yükselişe geçiyor, konu eklemeyince alexa düşüşe geçiyor garip birşey :) Hem Ülke Sıralamasında hemde Dünya Sıralamasında bu durum aynı oluyor.

Konu eklemediğim zamanlarda 250k altını görmüştüm konu ekleyince tekrar 260k üzerine çıktık :) Gerçi yine düşeriz sorun değil :)

Bu arada tüm bu anlattıklarımın yanında Sosyal İmleme'ninde çok faydasını gördüm bu konuda işini temiz ve sonucu olumlu yönde etkileyecek birini tavsiye edebilirim sizlere ÖM atmanız bilgilendirilmeniz için yeterli olacaktır ;)

Saygılarımla.

Fuuy hocam, Hergün girilen içerik copy/paste de olsa alexada yükselmek mümkün. Aslında bu konu ile ilgili (alexada yükselmek) çok şey yazıldı bu forumda. Alexa site kalitesini yada sayfa değerini ölçümüyor. Trafiği ölçüyor.

Bir süre google'da da yükselmek de mümkün olabilir. Ancak, bu yükselme geçici bir trafik/ziyaretçi tabanlıdır. Google'un "özgün" içerik politikalarından dolayı, kısa süre içinde site değer kaybedecektir. Ve eğer google'da değer kaybı söz konusu olur ise, (alexa hariç) diğer arama motorlarında da kayıplar baş gösterecektir.
Son olarak, sadece google'da düşmek ve diğerlerinde tavan yapmak mümkün olsa bile, benim düşünceme göre diğerlerinin tamamı google'ın 1/10'u etmez.
Saygı bizden:)

wmaraci
wmaraci

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Al tabi kardeşim yaa... Neden yazıyorsun ki değilmi? Adamlar uğraşmış yazmış zaten sana çalmak ve referans dahi göstermeden yemek düşer... Benim sitem ile ilgili aynı bir şey yapılsa geri izlenim bile vermeden paylaşım yapılsa ben o sitenin halini düşünemiyorum... Bunu sana söylemeyeceğim şuan. Ama bu işe artık bir son vermen gerektiğini düşünüyorum.
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

mertcanermis mertcanermis Proje Yöneticisi Kullanıcı
  • Üyelik 10.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Proje Yöneticisi
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 86 / 19
  • Ticaret 13, (%100)

Fuuy adlı üyeden alıntı

Bana göre EVET :)

Sadece zaman kaybı başka birşey değil inanın bana :)

herkes böyle düşünürse piyasada özgün yazı kalmaz :D

mertcanermis.com

erdemli erdemli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Burada şöyle bir problem yaşanabilir, ki şimdiye kadar yaşanmamış olması şaşırtıcı. Bir sabah kalktığınızda google da hiç bir indexlemede yer almadığınızı görürsünüz. (yüzlerce sayfa geriye atıverir) Yani bir gecede sitenize ait google indexleri buhar oluverir.
mertcanermis

kişi bu mesajı beğendi.

Brestgerfich Brestgerfich WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 182
  • Beğeniler 0 / 34
  • Ticaret 0, (%0)
Alexa'nın değeri nedir?
Google'ı tehlikeye atmaya değer mi?
Alexa'ya ücretli üye olup istatistik tutturanların daima bir adım önde olduğunu biliyor musunuz?
İş paraya kalmışken Google'ın ve diğer lider arama motorlarının Alexa sıralamanıza değer vereceğini mi düşünüyorsunuz?
Alexa sıralamasını bu şekilde düşürmek (5 Yıldız + Yorum konusunda da olduğu gibi) tamamen ego tatmini...
Özgün içerikle ne kadar başarılı olunabiliyor?
Asıl önemli olan bu değil mi?

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Yaa hepsini geçtim. Adamın biri çıksa dese ki benim sitemin içeriklerini ÇALMIŞSIN. Ne diyebilir adama gururlu biriysen. Yada öyle demeyeyim. Adam gider googe duplicate content merkezine bir mail atar. O zaman bakar ararsın "Aaa sitem yok!" diye... Google amcamız da der ki "Sildim dizinden gitti..." o zaman fuuy siteni "hoooy.com" diye açar belki kendini tatmin edersin...

Buna nazaran yandik.biz yaniyoz.biz olduk.biz mahvolduk.biz diyip domaininin düşüp üstünden 1 ay geçtikten sonra tekrar reglersin :)

Hadi hayırlı Traşlar kardeşim...
NovaCep Batuhan mertcanermis

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bu açık bir şekilde emek hırsızlığıdır, insanlar saatlerini harcayarak, araştırma yaparak ve siz dahil birçok kişinin takmadığı emeği vererek makaleler yazıyor. Ve sizlerin siteleri onlardan daha önde çıkıyor ve daha önce indexleniyor. Bu benim gözümde emekli maaşını çeken bir adamın parasını çalmakla eşdeğerdir ve aynı ölçüde cezalandırılmalıdır. Eğer makalesi çalınan sitelerden biri ben olsam gözümü kırpmadan DMCA'ya paramı yatırır, o içeriği oradan sildirirdim. Aynı şeyi ben yapıyor olsaydım sitemin birkaç yerine "kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz" yazmazdım. Yazılarını çaldığın gerçek webmaster'ları da bu konu hakkında elimden geldiğince bilgilendireceğim.
NovaCep AydinOzturk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al