Hocam forum diyince akla turkmmo donanımhaber gibi yerler geliyor ciddi gelişmiş büyük siteler ama bir istisna olduğunu düşünüyorum nasıl bir istisna derseniz hani sektörde ilk gelenler tepeye oturur kazanır ama gerisi için o gelir çok çok çok zordur mesela ben forumexe sahibini tanıyorum orda zamanında yönetim teklifi aldım ama gidemedik belirli sebeplerden ötürü ama şunu biliyorum ki orasıda çok ciddi rakamlar kazanmıyor 2milyon üye olması hani o kadar çok emek olmasına rağmen cidden emeğe bakarsak çok komik rakamlar kazanıyor ki uzağa gitmeyeyim kendi forum sitem ayda 500 liralık sunucu kullanırken gelire bakacak olursak 5-20k arası değişen günlük tekil hite rağmen 600lira civarı anca geliyor hani gelen gideni götürüyor diyelim kar nerdeyse yok o yüzden gelir odaklı emek harcayacaksanız forum çıkmaz sokaktır aksine blog öneririm aynı içeriği blogta kulllansaydım çok ciddi para kazanabilirdim çünkü orda user olayı yok tüm içerik size ait adsense banı vs. olayı olmazdı ki alexada da bloglar forumdan hızlı gidiyor diyebilirim bizim forum alexada global 200k iken bizimle birlikte foruma başlayıp bizim forumdan 1.5 yıl sonra kurulan bir blog şuanda global 250kda yani ve çok ciddi bir geliri var. Çok konuştuk ama sadece tecrübelerimi aktarmak istedim forum olarak herhangi bir kullanıcı kitlesi ile ilgili görüş vs. isterseniz gördüğünüz gibi oldukça gevezeyim dönüş yapabilirim :) ne işe girerseniz girin hayırlısını dileyin. Bende sizin için hayırlısı olsun diyorum ve daha fazla uzatmıyorum :) iyi akşamlar