wmaraci reklam

Css ve Resimleri alt domaine alma

22 Mesajlar 2.496 Okunma
smmexpress

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

siyahsut adlı üyeden alıntı

CSS dosyalarını şu şekilde yapabilirsiniz sanırım sub domaine atıp sonra notpad++ wordpress dosyalarını açıp hepsinin yolunu değiştirebilirsiniz.

evet onuda deneyeceğim bütün cevaplara bakmam lazım ama önce :D

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

mwt adlı üyeden alıntı

benim biliğim sabah wordpress kulanıyor ve tam istediğim gibi

Hocam özel tema kullanıyorsa kodlanırken bunu ayarlamış olabilirler. Sonuçta hazır temalar;

siteadi.com/wp-content/uploads/tema/dosya.css olarak çekiyor.

Bunu;

abc.siteadi.com/dosya.css

Yapabilmemiz için trilyon tane tema dosyasında değişiklik yapmamız gerekecektir.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
cdn , resimleri cdn servisi kullanarak subdomain e atabilirsiniz. fakat free cdn servisi veren yer var mı bilmiyorum

idraksiz can, hayvan canıdır.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam özel tema kullanıyorsa kodlanırken bunu ayarlamış olabilirler. Sonuçta hazır temalar;

siteadi.com/wp-content/uploads/tema/dosya.css olarak çekiyor.

Bunu;

abc.siteadi.com/dosya.css

Yapabilmemiz için trilyon tane tema dosyasında değişiklik yapmamız gerekecektir.

örnek

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Dahiturk adlı üyeden alıntı

cdn , resimleri cdn servisi kullanarak subdomain e atabilirsiniz. fakat free cdn servisi veren yer var mı bilmiyorum

Hocam CDN fiyatları da tuzlu :D Cloudflare ücretsiz CDN veriyor ama bu mantıkla çalışmıyor. Kendi sunucularında.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)

Hocam CDN fiyatları da tuzlu :D Cloudflare ücretsiz CDN veriyor ama bu mantıkla çalışmıyor. Kendi sunucularında.

tuzlu evet, fakat hiç kasma yapmıyor :) bende bir ara dedim şu resimler için böyle bir uygulama yapayim diye,fakat cdn servisi baya pahalı, bu yüzden elimde patladı :)
yine resim upload ederek atıyorum ( kendi siteme upload)

idraksiz can, hayvan canıdır.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen büyük siteler bunu yapmiş seo acisindan bu yöntem olumsuz ama hiz ve yedekleme konusunda inanilmaz bir rahatlama sağlıyor. Css ler icin tema içinde css yi cagiran kodlari link olarak ayarlamak gerekir ama bence buna gerek yok css ve js leri optimize edip kullanabilirsiniz ayrica resimleri css js leri optimize eden en guzel site yine googlein kendisi bunun icin bir yazi yazmistim umarim reklam olmaz mobilden girdigim icin link vermek daha kolayima geliyor
http://www.inddir.com/resim-javascript-ve-css-optimize-etmek/
Burada resimli olarak sitenize ait resim css ve js leri nasil optimize edilmiş halde indirilebilecegini anlatmistim

Ek Olarak: CDN denemek isteyen arkadaşlar bir yil amazon CDN ucretsiz deneyebilir ben denedim dunyanin başka yerlerinden erişim iyiydi ama sitem yavaşladi iptal ettim

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Aynen büyük siteler bunu yapmiş seo acisindan bu yöntem olumsuz ama hiz ve yedekleme konusunda inanilmaz bir rahatlama sağlıyor. Css ler icin tema içinde css yi cagiran kodlari link olarak ayarlamak gerekir ama bence buna gerek yok css ve js leri optimize edip kullanabilirsiniz ayrica resimleri css js leri optimize eden en guzel site yine googlein kendisi bunun icin bir yazi yazmistim umarim reklam olmaz mobilden girdigim icin link vermek daha kolayima geliyor
http://www.inddir.com/resim-javascript-ve-css-optimize-etmek/
Burada resimli olarak sitenize ait resim css ve js leri nasil optimize edilmiş halde indirilebilecegini anlatmistim

Evet hocam css' leri alt domaine atmak pek mantıklı değil. Neden, çünkü tema güncellemesi gelirse ya güncellenme yüklenmez ya da her seferinde tekrar bunu yapmak zorunda kalırız. Seo açısından olumsuz olduğunu ilk defa duyuyorum ama.

Optimizasyon konusunda pagespeed'in verdiği dosyalar çok iyi ama bazen sıkıştırma yapınca dosya bozulabiliyor ondan dolayı yapmıyorum. Ama en kısa sürede ben de optimize edilmiş dosyaları yüklemeyi düşünüyorum.

Ek; Zaten sunucusu Türkiye'de bulunan veya Türkiye'ye yakın olanlarını CDN kullanmaması gerekli. Sonuçta hedef zaten Türkiye. CDN kullanınca Amerika'daki daha hızlı girer ama asıl hedef konumdakiler daha yavaş girer. Bu açıdan CDN kullanmak pek mantıklı değil diye düşünüyorum. Ücretli CDN kullanan arkadaşlar varsa bilgilendirirlerse sevinirim yanlış düşünüyorsam.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

Evet hocam css' leri alt domaine atmak pek mantıklı değil. Neden, çünkü tema güncellemesi gelirsebya güncellenme yüklenmez ya da her seferinde tekrar bunu yapmak zorunda kalırız. Seo açısından olumsuz olduğunu ilk defa duyuyorum ama.

Optimizasyon konusunda pagespeed'in verdiği dosyalar çok iyi ama bazen sıkıştırma yapınca dosya bozulabiliyor ondan dolayı yapmıyorum. Ama en kısa sürede ben de optimize edilmiş dosyaları yüklemeyi düşünüyorum.

Css degilde resimleri subdomainden cekmek seo acisindan olumsuz diye birkac yerde okudum yoksa bunla alakali bir tecrubem yok sitem ilk kuruldugundan beri resimleri subdomainden cekiyorum baskalarinin yalancisiyim bu konuda :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Css degilde resimleri subdomainden cekmek seo acisindan olumsuz diye birkac yerde okudum yoksa bunla alakali bir tecrubem yok sitem ilk kuruldugundan beri resimleri subdomainden cekiyorum baskalarinin yalancisiyim bu konuda :)

ne alakası va onca haber sitesi ve hepsi google news kayıtlı siteler :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al