wmaraci reklam
lidertakipci

Hosting ve Domain İlk Web Sitesi

10 Mesajlar 1.451 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bluedad bluedad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar. Biz iş yerimiz için bir site kurmaya karar verdik. Site üzerinden satış yapılmayacak sadece ana sayfa, hakkımızda, ürünler, iletişim gibi basit bilgilerin yer alacağı gayet basit tanıtım sitesi gibi bir şey kurmak istiyoruz. Hosting olarak alastyr firmasında karar kıldık fakat aklıma takılan konu domain. Aynı firmadan domain almam bana bir fayda sağlar mı? Yoksa daha ucuz bulduğum bir yerden domain alabilir miyiz? Ve kurmak istediğimiz site için php linux mü yoksa windows platformunu mu seçmemiz daha iyi olur? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Düzenleme : Bu arada yaklaşık 6-7 yıl önce smf forum sitesi kurmuştum fakat şu an kurmak istediğim site tarzıyla ilgili hiçbir bilgim yok. Bu yüzden az çok bir şeyler öğrenmek için kendim uğraşmak istiyorum. Çok profesyonel bir şey hazırlamak şimdilik amacımız değil.

wmaraci
reklam

pg13 pg13 Xcode. Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek BilişimTeknolojileri Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 321
  • Beğeniler 72 / 101
  • Ticaret 11, (%100)
domaini istediğiniz firmadan alabilirsiniz.
isimtescil.net i tavsiye ederim lakin dns yönlenmeleri oldukça hızlı.

sunucu olarak linux daha iyi olur.

web tasarım işinizi de yapabilirim isterseniz. bu durumda sitenizi kendi sunucumda ücretsiz host ederim.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)
Domain istediğiniz firmadan alabilirsiniz hosting ide farklı bir şirketten alabilirsiniz fark etmez Wordpress kurarak kendinizi geliştirirsiniz bir çok ücretsiz tema seçenekleri var bunun dışında yotubede birçok egitimleride bulunuyor faydası oluçaktır size

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

• Üyelik 17.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

byemirbyorder adlı üyeden alıntı

Domain istediğiniz firdan alabilirsiniz hosting ide farklı bir şirketten alabilirsiniz fark etmez Wordpress kurarak kendinizi geliştirirsiniz bir çok ücretsiz tema seçenekleri var bunun dışında yotubede birçok egitimleride bulunuyor faydası oluçaktır size

Çok teşekkür ederim cevabınız için. Peki joomla ile wordpress arasında ne gibi farklılıklar var? Veya farklı şeyler mi?

wmaraci
wmaraci

ALEXIS ALEXIS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** F**
  • Mesajlar 92
  • Beğeniler 0 / 15
  • Ticaret 7, (%100)
Çoğunluğu statik içerik olacak bir site için wordpress veya joomla kurmaya gerek yok, aşırı yavaş çalışıyorlar.

Örneğin KirbyCMS bir mikro statik yapılı CMS (veritabanı yok, flat-file cms), sanki düz html gibi hızlı. Biraz uğraşmıştım, bootstrap ile bütünleştirmiştim, hız için benim test derlememe bakabilirsiniz: http://starterkit.juysoft.com

Bu da canlı site örneği, nerdeyse sizin yazdığınız basit içeriğe sahip: http://www.grafiklogo.com/

Ancak bu tür bir mikro CMS kullanıldığında bu defa sonradan birşey eklemek isterseniz (karışık yapılı bir blog gibi) çıkmaza girebilirsiniz. En başta geleceği düşünürek seçim yapabilirsiniz. Mesela, site yapabilmek az da olsa için kod bilgisi gerekiyor KirbyCMS için. En kolay seçim halen wordpress tir, her türlü eklentisini bulmak mümkün.

Yüksek kazanç elde edebileceğiniz link satış sitesi
http://bit.ly/2sM8XPZ

yelkovan yelkovan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Ziraat Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 417
  • Beğeniler 65 / 65
  • Ticaret 14, (%100)
İsimtescil (Domain) ve Hosting (alastyr) sorunsuz kullanabilirsiniz.

• Üyelik 17.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Hosting ve domain aldım. Wordpress kurdum. Fakat wordpress temalarını istediğim gibi düzenlemeyi hala beceremedim. Özellikle üst kısımda ürünler,hakkımızda,iletişim gibi butonları ekleyemedim. Ayrıca kullandığım temada büyüteç resmi var. Onu kaldıramadım. Ben bu temayı sıfırdan tekrar düzenlemek istiyorum fakat ilk haline geri dönmüyor. Bu temayı nasıl tamamen silebilirim ?
nuktoprak

kişi bu mesajı beğendi.

SizinWeb SizinWeb . Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** K**
  • Mesajlar 3626
  • Beğeniler 1459 / 1458
  • Ticaret 135, (%100)

bluedad adlı üyeden alıntı

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Hosting ve domain aldım. Wordpress kurdum. Fakat wordpress temalarını istediğim gibi düzenlemeyi hala beceremedim. Özellikle üst kısımda ürünler,hakkımızda,iletişim gibi butonları ekleyemedim. Ayrıca kullandığım temada büyüteç resmi var. Onu kaldıramadım. Ben bu temayı sıfırdan tekrar düzenlemek istiyorum fakat ilk haline geri dönmüyor. Bu temayı nasıl tamamen silebilirim ?

Wordpress ve Web tasarım alanı ile ilgili birçok şey bu https://www.youtube.com/user/webdersleribiz/playlistssayfada mevcut izleyin ve paratik yaparak uygulamaya devam edin buradan tecrube edinebilirsiniz yaşamış oldugunuz sorun ve sıkıntıda Forumda wordpress kategorisine yazın diger arkadaşlar yardımcı olucaktır. Başarılar..

Bugün Bizim Yarın Çocuklarımızın.

PanelTescil PanelTescil Sorunsuz1Gün.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarımcı (Mühendis)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 18 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yardımcı olmak için mesaj gönderilmiştir..

Saygılarımla ;

muhammedkrmn muhammedkrmn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 1 / 27
  • Ticaret 1, (%100)
netinternetten bir domain al yanında host bedava

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al