wmaraci reklam
lidertakipci

dns yönlendirmede sorun var arkadaşlar

8 Mesajlar 865 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Gokaycan Gokaycan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar 5 adet domain ekleyebileceğim bir hostum var. domain ise isimtescilde, host ise başka bir firmada

hostun paneli plesk panel bir türlü domaini siteye yönlendirmeyi başaramadım...

nameserver ve dnsleri düzgün yapıyorum. nedense bir türlü çare bulamadım.

sitemin adresi. filmpaylas.net bakarsanız sevinirim arkadaşlar sitem 2 gündür offline

wmaraci
reklam

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Teamwiver bilgilerini ÖM ile atarsanız yardımcı olalım.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Yapılmadıysa özelden yazın yapayım.

• Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

hosunn adlı üyeden alıntı

Teamwiver bilgilerini ÖM ile atarsanız yardımcı olalım.

bilgileri özelden yolladım saolsun hocam olayı çözdü. sorun dns lerden değilmiş arkadaşlar.

siteye tanımlı sabit bir adresi olduğundan dolayı. 2. kuracağım site ipe bağlı domaine yönlendiğinden dolayı bir çakışma söz konusu oluyormuş.

sorunum düzelmedi ama sorunu anladık. Host firmasına ticket atarak durumu izah ettim sonuçları buradan paylaşacağım. Bakarsınız başka bir arkadaşın başına gelir ışık tutmuş oluruz.

wmaraci
wmaraci

hosunn hosunn Kendin Ol Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek IT Administrator
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 33 / 67
  • Ticaret 13, (%100)

Gokaycan adlı üyeden alıntı

bilgileri özelden yolladım saolsun hocam olayı çözdü. sorun dns lerden değilmiş arkadaşlar.

siteye tanımlı sabit bir adresi olduğundan dolayı. 2. kuracağım site ipe bağlı domaine yönlendiğinden dolayı bir çakışma söz konusu oluyormuş.

sorunum düzelmedi ama sorunu anladık. Host firmasına ticket atarak durumu izah ettim sonuçları buradan paylaşacağım. Bakarsınız başka bir arkadaşın başına gelir ışık tutmuş oluruz.

Firmanızdan ek IP almak yerine direkt olarak sitenizin IP adresini paylaşımlı IP lerden birine atmalarını söyleyin düzelecektir.

• Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Yapılmadıysa özelden yazın yapayım.

zahmet edip yazdığınız için tşk ederim Tural hocam.. Az önce bir üstat olaya el attı. Sorunu teamdan bakarak çözmeye çalıştı. ve gerekli olan şeyleri yukarıda yazdığım gibi bana açıkladı bende durumu firmaya ilettim bakalım ne olacak inş. hemen düzelir.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Gokaycan adlı üyeden alıntı

zahmet edip yazdığınız için tşk ederim Tural hocam.. Az önce bir üstat olaya el attı. Sorunu teamdan bakarak çözmeye çalıştı. ve gerekli olan şeyleri yukarıda yazdığım gibi bana açıkladı bende durumu firmaya ilettim bakalım ne olacak inş. hemen düzelir.

Rica ederim hocam. Yapan arkadaşta saolsun, yardım lazım olursa yinede yazabilirsiniz. İyi forumlar.

• Üyelik 21.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek web master
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 113
  • Beğeniler 5 / 27
  • Ticaret 2, (%100)

hosunn adlı üyeden alıntı

Firmanızdan ek IP almak yerine direkt olarak sitenizin IP adresini paylaşımlı IP lerden birine atmalarını söyleyin düzelecektir.

Hocam benim ipi almanın sebebi şuydu izah edeyim ; bir sürü site ipisi arasında sitemin yer almasını istemedim, Sitem full özgün olduğundan dolayı spama maruz kalır sebebibi yüzünden tek ip tek site olmasına karar vermiştim...

Bu karar ise bu tip bir sorun çıkardı.. saolun ki iyiki siz yazdınız ve bana yardımcı oldunuz gerçekten tüm gün bunla uğraştım. siz olmasaydınız sorunu anlamak mümkün değil di...

işin enterasan tarafı firmalara ticket atıyorum durumu noktasına varana kadar açıklıyorum. Diyolar ki ; Dns ler oturmadı. ip adresinizi düzgün girdiniz mi ? bu tip yanıtlar veriyorlar. Her şeye evet dememe rağmen gene sorunu çözemediler.

Ayrıca dedim ki ; siz bir bakın sorun nerede, Diyolar ki ; sorun gözükmüyor. Tek çare beklemek.. :) tüm hikaye bu

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al