Google Webmaster Kullanımı Yardım

16 Mesajlar 1.447 Okunma
smmexpress

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba ; googlede indexlerim hızla düşüyor bunun nedenini buldum ; bir şey engelliyor ama ne bunu çözemedim ?

google webmaster engellenen kaynaklar sekmesine tıkladığımda bunları gördüm ama çözümünü yapamadım .

Yardımcı olursanız çok sevinirm , resimlerini ekledim şimdiden teşekkürler

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz
wmaraci
reklam

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)
ne kadar ilgili bilmem ama robots.txt e bir ayar çekmen lazım Disallow: /search yapmışsın
disallow u wp-admin klasörüne yapman gerek. tabi bu wordpresse alışmışım herkesi wordpresss sanıyorum : ) seninki blogger sanırım yinede temizle bence o kısmı search kısmını engellemiş oluyorsun disallow yaparak.
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

freetorrent adlı üyeden alıntı

ne kadar ilgili bilmem ama robots.txt e bir ayar çekmen lazım Disallow: /search yapmışsın
disallow u wp-admin klasörüne yapman gerek.

robots.txt ile hiç uğraşmadım nasıl olmuş olabilir bir de bloger alt yapılı robots.txt yi nasıl bulurum acaba

freetorrent freetorrent WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek MEMUR
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 97 / 79
  • Ticaret 4, (%100)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

robots.txt ile hiç uğraşmadım nasıl olmuş olabilir bir de bloger alt yapılı robots.txt yi nasıl bulurum acaba

evet blogger olduğunu sonradan fark ettim , maalesef ben hiç anlamıyorum bloggerden umarım anlayan yardımcı olacak bir arkadaş çıkacaktır , ayrıca engellenen sayfalar genelde javascript kodları falan oluyor bildiğim kadarıyla indexi etkiler mi bilmem , aynı durum bende de var ama indexi çok etkilemiyor yani , googlede bazen düzensizlik olabiliyor yani 2-3 gün index düşebilir ama sonra tekrar artar.

wmaraci
wmaraci

tikktakk tikktakk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Resmi dışardan çektiği için webmaster engellemiş aşağıdaki üç çözümü deneyebilirsin :)

1. Sayfadaki resim link’i başka bir sunucuda olduğundan bu icon resmini önce kendi blog'unuza kaydedip linkini alıp kullanmanız gerekir.
2. Diğer seçenek bu resmi kullanmıyorsanız silmeniz veya kendinizin barındırdığı farklı bir resim kullanmanızdır.
3. Google gibi getir ismine tıklayın ve linkinizi gönderin. Bir süre sonra engellemelerin yok olduğunu göreceksiniz. Yukarıda anlatılanlar hakkında kafanızın takıldığı konuları yorum penceresinde sorarak yardım alabilirsiniz.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

tikktakk adlı üyeden alıntı

Resmi dışardan çektiği için webmaster engellemiş aşağıdaki üç çözümü deneyebilirsin :)

1. Sayfadaki resim link’i başka bir sunucuda olduğundan bu icon resmini önce kendi blog'unuza kaydedip linkini alıp kullanmanız gerekir.
2. Diğer seçenek bu resmi kullanmıyorsanız silmeniz veya kendinizin barındırdığı farklı bir resim kullanmanızdır.
3. Google gibi getir ismine tıklayın ve linkinizi gönderin. Bir süre sonra engellemelerin yok olduğunu göreceksiniz. Yukarıda anlatılanlar hakkında kafanızın takıldığı konuları yorum penceresinde sorarak yardım alabilirsiniz.

hocam robot.txt dosyasında bir sorun var ama bloggerda ulaşamıyorum ona nasıl ulaşabilirim acaba

• Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

hocam robot.txt dosyasında bir sorun var ama bloggerda ulaşamıyorum ona nasıl ulaşabilirim acaba

Blogger anasayfasına giderek giriş yapın. Ayarlar >> Arama Tercihleri yolunu izleyin. Sayfanın alt kısmında özel robots.txt dosyasını göreceksiniz.Eğer daha önce hiç bir işlem yapmadıysanız şu anda etkin değildir. Düzenle diyerek içeriği etkinleştirin. Bu şekilde robots.txt'i düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin hocam.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

tikktakk adlı üyeden alıntı

Blogger anasayfasına giderek giriş yapın. Ayarlar >> Arama Tercihleri yolunu izleyin. Sayfanın alt kısmında özel robots.txt dosyasını göreceksiniz.Eğer daha önce hiç bir işlem yapmadıysanız şu anda etkin değildir. Düzenle diyerek içeriği etkinleştirin. Bu şekilde robots.txt'i düzenleyebilirsiniz. Kolay gelsin hocam.

çok teşekkür ederim hocam , robots.txt içine neler yazmalıyım acaba onun içnide yardımcı olabilirmisiniz ?

• Üyelik 20.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 6 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

çok teşekkür ederim hocam , robots.txt içine neler yazmalıyım acaba onun içnide yardımcı olabilirmisiniz ?

User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:
User-agent: *
Disallow: /search
Allow: /
Sitemap: http://www.hukukbilgim.com/feeds/posts/default?orderby=updated
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba ;

google webmaster'da engellenen kaynaklarda böyle bir uyarı var :

Kaynağın engellenmesini kaldırmak için robots.txt kuralını güncelleyin "

Bu nedir ; nasıl düzeltilir yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim .

İyi forumlar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al