lostyazilim

Dmoz Bittimi ?

122 Mesajlar 21.805 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hayatim53 hayatim53 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek insan tamiri ediyor
  • Konum Rize
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 22 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
Dmoz aslında Türkiye hariç diğer ülkelerde bitmedi Google'nin evladı bir deyimle:) ama Türk editörleri dmozu DOMUZ yaptı ve çöp siteden beter yaptı artık paran varsa siten orda yoksa normal karşıla :)

wmaraci
reklam

Abateknik Abateknik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Ticaretle uğraşıyorum
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 11 / 35
  • Ticaret 27, (%100)
Dmozun kimin gözünde bittiği önemli.Bizim gibi sitesini DMOZ'a bir türlü kaydettiremeyenler ve Türk Editörlerin bu işi kendi çıkarları için kullanmaya başlamasıyla bizim açımızdan DMOZ bitmiş ve saygınlığını yitirmiş olabilir belki.Ama en büyük etken Google DMOZ'a ne kadar önem veriyor.1-2 Hafta önce Google Forumlarda ingilizce bir soru cevap okudum.Google editörüne sorulan soru backlink vs.gibi dış etkenlerle ilgili.Editörün verdiği cevap en önemli backlink kaynağı bizim için hala DMOZ demiş ;)

leventyikilmaz leventyikilmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğr, Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum Konya
  • Ad Soyad L** Y**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 36 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
DMOZ açık dizin projesinin önemini yitireceğini düşünmüyorum, Dmoz'da listelenen siteler Dofollow backlink elde etmektedir. Dmoz gibi kaliteli, otoriter bir siteden backlink’i elde etmek önemlidir. DMOZ Türkiye'de bilinçsiz olarak kullanılmaktadır. DMOZ Açık dizin projesine katılım sağlayan gönüllü Türk editörler kendi çıkarları doğrultusunda iş yaptığı gözlemlenmiştir.

Yurtdışında yaşayan yabancı arkadaşlarımdan DMOZ hakkında konuştuğumuzda nedenli önemli bir dizin projesi olduğundan sık sık bahseder üzerinde konuşuruz, bu insanlarda web siteleri ile uğraşan ekmeğini sitelerden yiyen insanlar. Onlar iyi biliyor ki, DMOZ internet kullanıcılarına bir çöplük yerine temiz hava sahası sunuyor, DMOZ Türkiye cephesine baktığımızda işler tamamen tersine işliyor gibi, bu gönüllü editör arkadaşlarımızın kişisel menfaat,çıkar ve duygularını işlerine karıştırmasından dolayıdır.

Türk lokasyonlu çöplük olan sitelerde Dmoz'a eklenmeye başlandı. DMOZ değerini kaybetmedi, Türk Web Developer ve Seocu arkadaşların gözünde bir değer kaybetti. Çünkü, onlar dönen oyunların farkındalar, gönüllü editörlerin ne yaptıklarını biliyorlar. DMOZ'un devamlılığını koruması gerektiğini düşünüyorum,Dünya'nın şuan en büyük dizin projesi ve olağanüstü bir web kaynağı sunuyor böyle devasa bir projenin içeriği temiz hava sahası dolu ve insanlara çöplük yerine temiz şeyler sunmak önemlidir. Google'nin ve diğer arama motorlarının DMOZ'a verdiği değer ortadadır. DMOZ'un devamlılığını koruması gerekir, işinini iyi yapan editörlerin alınmasıyla Türkiye'de DMOZ'a duyulan güvende aynı doğrultuda artacaktır.
Saxlorn

kişi bu mesajı beğendi.

keep it simple

InternettinHoca InternettinHoca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Psikolojik Danışman ve Yazar
  • Konum Bolu
  • Ad Soyad P** K**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 11 / 16
  • Ticaret 10, (%90)
leventyikilmaz Aynen öyle hocam editörün insiyatif alanını denetleyecek bir yeterli bir mekanizmayı kuramamakta sanırım DMOZ yetkililerinin sorunu ama dediğinize katılıyorum bunu ekleyerek...

Bende kayıt olmak istedim ama kabul edilmemişti aylar sonra ücret karşılığı yaparız denildi. Bende kabul etmedim ve başvuru da yapmadım daha..
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
dmoz bence bitmedi lakin bizimkiler üçkiyatcı ellerinin degdigi yeri maf ediyorlar yeminle dün degil ondan önceki gün bana mail geldi 300 ver seni kaydedek dediler 300 veririm lakin 300 edmez 75 100 dese verecem valla
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

işte buu

mwt mwt RadKod-İzmir Web Tasarım Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 839
  • Beğeniler 124 / 150
  • Ticaret 50, (%96)
bitti bence

ennes81 ennes81 SEO Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Tasarım - Seo
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 38 / 31
  • Ticaret 1, (%100)
Yok artık çöp dediğiniz Dmoz mu? çok şaşırdım gerçekten. Site ekleyemediğimiz için böyle söylemek çok yanlış bence. Geçenlerde yine forumda okumuştum, neden kayıt olamıyoruz diye bir arkadaşımız foruma yazmıştı https://wmaraci.com/forum/webmaster-genel/dmoza-kayit-olamiyoruz-260288.html buyrun okuyalım ve Dmoz'a çöp derken bir kez daha düşünelim...
leventyikilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Bugünü yaşayın, yarın tarih olacak.

selimcayir selimcayir bilgirehberi.net Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vatman
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 376
  • Beğeniler 31 / 88
  • Ticaret 13, (%100)

KadirHameş adlı üyeden alıntı

dmoz bence bitmedi lakin bizimkiler üçkiyatcı ellerinin degdigi yeri maf ediyorlar yeminle dün degil ondan önceki gün bana mail geldi 300 ver seni kaydedek dediler 300 veririm lakin 300 edmez 75 100 dese verecem valla

Öğretmenim, yazdığınızı anlamak için çok uğraştım. Türkçe'nizi düzeltmeniz gerekli.
DMOZ'un siteler konusunda seçici olması gerektiğini düşünüyorum. Ve sizden para isteyerek kayıt edilmenizi sağlayacak kişilere itibar etmemenizi de öneririm.
KadirHames

kişi bu mesajı beğendi.

Cyn Cyn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Eticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** M**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 14 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
DMOZ olarak da bilinen Open Directory Project (ODP) ya da Türkçesiyle Açık Dizin Projesi, internetteki web sitelerinin konularına göre sınıflandırılarak ve gönüllü editörlerce incelenerek yayımlandığı bir web dizinidir. Birçok arama motoru DMOZ'daki siteleri direkt olarak izler ve özgür bir lisansla yayınlanan DMOZ verilerini kullanılır. Oldukça güvenilir bir altyapısı vardır. Yasa dışı, problemli ve kalitesiz sitelerin listelenmesine izin verilmez. Projenin sahibi AOL'dir. İlk kurulduğunda directory.mozilla.org alan adını kullandığı için adı Directory Mozilla sözcüklerinin kısaltılmasından oluşsa da bugünkü Mozilla Vakfı ve Mozilla projeleriyle bir ilişkisi yoktur.
DMOZ, insanlar tarafından sınıflandırılmış Web içeriğini barındıran en geniş kapsamlı veritabanıdır. İnternet kullanıcılarından oluşan editör kadrosu, Web'deki kaynakların keşfini sağlayan kolektif beyni oluşturur. DMOZ, Web'in en büyük ve en popüler arama motorlarının ve portallarının dizin hizmetlerini güçlendirmektedir. Bunlara Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit ve daha yüzlercesi dahildir.

Alıntı vikipedia

(11/HÛD-6: Yeryüzünde rızkı Allah'a ait olmayan hiçbir canlı yoktur.)

Lejyoner Lejyoner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek sevkiyat
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 495
  • Beğeniler 63 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
benim kategorinin editörü yok 4 yıldır başvuru yapıyom editör yok eğer parayla falan yapacak olan bulsam hemen yaptıracam ama gerçek olanı yazayım benim hiç dmozum olmadı ama google amca sağ olsun dmozun varmı diye sormadı verdi trafiği :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al