wmaraci reklam

İlginç Adsense reklamı

24 Mesajlar 3.794 Okunma
wmaraci reklam

Fuhrer Fuhrer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bahsettiğin 99 isim müslümanlıkta geçerli. Müslümanlığı kabul etmemiş Türkler sandığınızdan fazla merak etmeyiniz :cool:

wmaraci
reklam

oguzhan oguzhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 1201
  • Beğeniler 310 / 296
  • Ticaret 2, (%100)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Söylediklerine istinaden aşağıdaki resmi paylaşmak istedim kardeşim. İnternetten bulduğum herhangi bir resim bu.

Şimdi geleyim kısaca dediklerine istinaden cevabına. Allah'ın 99 Esma'sı vardır ve bunların hiç birinde Tanrı kelimesi geçmez. Bahsedilen Türkçe dilindeki, dilimizdeki, güzel dilimizdeki Tanrı kelimesi ise Türkler Müslümanlığı kabul ettikten sonra aslında tedavülden kaldırılmış bir terimdir. Tengri = Tanrı; Yaratıcı, yaratma kabiliyetine sahip, ulu, yüce anlamlarında kullanılmaktaydı. Buna örnek verecek olursak, bu Göktürk'lerin kullandığı Kök Tengri yani Gök Tanrı vardır. Göktürkler, var oldukları sırada malumunuz İslam dini tebliğ edilmediği için puta ona buna şuna tapmak yerine gökte görülmeyen bir tanrının varlığını benimsemiş ve ona kendi adetlerince ibadet eder olmuşlardır. Konuda geçen sitenin misyoner bir site olduğunu biliyorum. Lakin senin cevabına uygun bir dille bunu anlatmak istedim. Allah'ın Tanrı diye bir ismi yoktur. 99 adet Esma'sı vardır ve bunlar ile hitap etmek Müslüman'lığın şiyarındandır.

Saygı sevgi ve dua ile kalın
(Bu yoruma verilen cevaplara dönmüyorum. Ben söyleyeceğime söyledim. Teşekkürler herkese)

dediğinizde haklısınız 99 ismi içinde tanrı yoktur ama arapça isminin içinde tanrı yoktur. ben arap olmadığım için o isimleri yerine tanrı demem anormal bir şey değil.

zamanınız bolsa buyrun okuyun : http://www.bilgicik.com/yazi/allah-ve-tanri-sozcukleri-uzerine/ bana hak vereceksiniz.

müslümanım ama açıkça söylemek gerekirse arapları pek sevmem. sadece din kardeşi olarak görürüm ve ben türküm tanrı demeyi yanlış bulmuyorum. çoğu kişi başkalarından emme basma tulumba gibi dediklerini tekrarlıyorlar tanrı demek günahtır sen hıristiyan mısın diye. yabancı filmleri türkçe dublajla izleyince halkımızın durumu böyle oluyor tabi.
Fuhrer ennes81

kişi bu mesajı beğendi.

bankagundem bankagundem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 8 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Üstat Necip Fazıl'a sormuşlar ki tanrıyı nasıl bilirsiniz demiş ki Allah tanrının belasını versin.
HaKHaN anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

www.fikirbuldum.net İş Fikirleri,Hediye Fikirleri,Bayilik Veren Firmalar

clgnahmet clgnahmet Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Şahıslarda bile isim özel iken hiç bir dilde mana karşılığı olsa bile değiştirilmez.Yağmur ismini ingilizler Rain diye okumaz.Belki tanrı kelimesinin hoşgörü sebebiyle her dine mensub kişiler kullanıyor diye kullanılması gerek denirse hiç bir dinde aynı sıfatlara ait ilahtan bahsedilmez.Hristiyanlıkta 4leme vardır.Ve bu sıfatlardaki ilah sanılan ALLAH'ın sıfatları ile ters düşer.Yahudiliktede belirli bir ırka ayrı bir muamele söz konusu iken ALLAH'ın sıfatları ile örtüşmez.ALLAH'ın 99 ismi vardır ve herbiri kullanılabilir.Arapları sevmem diye bir genelleme ırkçılığın ta kendisidir.

wmaraci
wmaraci

qikiki qikiki Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 139
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 5, (%100)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Söylediklerine istinaden aşağıdaki resmi paylaşmak istedim kardeşim. İnternetten bulduğum herhangi bir resim bu.

Şimdi geleyim kısaca dediklerine istinaden cevabına. Allah'ın 99 Esma'sı vardır ve bunların hiç birinde Tanrı kelimesi geçmez. Bahsedilen Türkçe dilindeki, dilimizdeki, güzel dilimizdeki Tanrı kelimesi ise Türkler Müslümanlığı kabul ettikten sonra aslında tedavülden kaldırılmış bir terimdir. Tengri = Tanrı; Yaratıcı, yaratma kabiliyetine sahip, ulu, yüce anlamlarında kullanılmaktaydı. Buna örnek verecek olursak, bu Göktürk'lerin kullandığı Kök Tengri yani Gök Tanrı vardır. Göktürkler, var oldukları sırada malumunuz İslam dini tebliğ edilmediği için puta ona buna şuna tapmak yerine gökte görülmeyen bir tanrının varlığını benimsemiş ve ona kendi adetlerince ibadet eder olmuşlardır. Konuda geçen sitenin misyoner bir site olduğunu biliyorum. Lakin senin cevabına uygun bir dille bunu anlatmak istedim. Allah'ın Tanrı diye bir ismi yoktur. 99 adet Esma'sı vardır ve bunlar ile hitap etmek Müslüman'lığın şiyarındandır.

Saygı sevgi ve dua ile kalın
(Bu yoruma verilen cevaplara dönmüyorum. Ben söyleyeceğime söyledim. Teşekkürler herkese)

Bu hep kafama takılmıştır. İslam ve tanrı evrensel. Kuran'ın Arapça olmasını anlarım fakat Allah'ın isimlerinin Arapça olması bana çok saçma geliyor. Burda bir çelişki var. Düşünün derim.

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
Hristiyan ve yahudi dinlerine mensup insanların kurduğu google'da verilen reklamı tartışıyor ve bazıları allah'ın 99 ismini paylaşarak sözde yanlışları düzeltiyor. pek gülünç bir olay :)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Sirius Sirius WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Youtube
  • Konum ABD
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 1332
  • Beğeniler 0 / 468
  • Ticaret 17, (%100)
Neden beğenmedinmi yoksa ? Sende müslümanlıgın reklamını yap.

47003 47003 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 12.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 46 / 205
  • Ticaret 16, (%100)
anlatmak istediğim reklam meselesi değil. doğru bildikleriniz yanlış olabilir. bunu anlatmak istiyorum.

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

Fuhrer adlı üyeden alıntı

Bahsettiğin 99 isim müslümanlıkta geçerli. Müslümanlığı kabul etmemiş Türkler sandığınızdan fazla merak etmeyiniz :cool:

Ne yapabiliriz? "wmaracı manzaralı müslümanlığı kabul etmeyen Türk olma keyf" mi yapıyorsunuz. İslama geçmemiş Türkler var. Anladık. Hepimiz anladık emin ol. Biz bunu anladık. Başarabildik. Sandığından zekiyiz yani. Geçmediysen geçmedin arkadaş...

Herkesin dini ya da dinsizliği kendine. İmalı imalı inançsal statünüzü övmeye çalışmayın, yaratıcı veya din varsa da yoksa da ölüm gerçeğini değiştiren hiç bir şey yok ortada. Kasmayın yani bukadar. Elbette boş boşta yaşamayın, inançsızlıkta olsa bir şeye inanın, fakat imalı imalı bıyık altından birbirimize sallamanın mantığı yok. O yüzden diyorum...

Fuhrer Fuhrer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** D**
  • Mesajlar 29
  • Beğeniler 2 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

muhdelibas adlı üyeden alıntı

Ne yapabiliriz? "wmaracı manzaralı müslümanlığı kabul etmeyen Türk olma keyf" mi yapıyorsunuz. İslama geçmemiş Türkler var. Anladık. Hepimiz anladık emin ol. Biz bunu anladık. Başarabildik. Sandığından zekiyiz yani. Geçmediysen geçmedin arkadaş...

Herkesin dini ya da dinsizliği kendine. İmalı imalı inançsal statünüzü övmeye çalışmayın, yaratıcı veya din varsa da yoksa da ölüm gerçeğini değiştiren hiç bir şey yok ortada. Kasmayın yani bukadar. Elbette boş boşta yaşamayın, inançsızlıkta olsa bir şeye inanın, fakat imalı imalı bıyık altından birbirimize sallamanın mantığı yok. O yüzden diyorum...

Sana katılıyorum dini konuları konuşmak gereksiz :D Zaten burası din sitesi değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al