Eksi35 adlı üyeden alıntı

Boş konulara gırla mesaj yazanlar, böylesine önemli bir konuya cevap yazmamışlar.

Üniversite de KYK'dan burs almaya devam ediyorum. Muhtemelen KYK'yı duymuşsundur. Başarılı öğrencilere burs veriyorlar. İstersen geri ödemeli olarak kredi de alabiliyorsun. KYK yeterli geldiği için başka kurumlara başvuru yapmadım fakat burs veren epey kurum var. Bir kısmını Milliyet listelemiş aşağıda bağlantısını paylaşıyorum:

http://www.milliyet.com.tr/universite-egitiminin-vazgecilmezi/dunya/detay/2077731/default.htm

Eğer başarılı bir puanla yerleştirildiysen burs için pek çok kurumu tercih edebilirsin. Fakat bazı kurumların "başka herhangi bir yerden burs almıyor olmak" gibi bir kuralı var. Burs başvurularını yaparken bu tip kuralları mutlaka okumanı tavsiye ederim.

Bu arada hayırlı olsun, öğrencilik hayatında başarılar diliyorum :)

Ek Olarak: Birde bazı üniversiteler başarılı öğrencilere üniversite çatısı atından da burs verebiliyor. Üniversitende öğrenci işlerinden bu konuda bilgi alabilirsin.

Hocam ilginiz için öncelikle teşekkür ediyorum. KYK ya başvuracağım inşallah. Evet bazı vakıfların internet sitelerini gezdim bu gibi kurallar mevcut. Eleştirilerinize de sonuna kadar katılıyorum.

Teşekkürler hocam . Özellikle araştırmışsınız :)