lostyazilim

SEO danışmanlığı hizmetleri alırken dikkat edin.

31 Mesajlar 4.553 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

plahanx plahanx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Google arama motorları başta olmak üzere arama motoru optimizasyonunun değeri gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. Bununla beraber, arama motorlarının yapmış olduğu sistemler ve algoritmalar zorlaşmaktadır.

Bugün Google aramalarında üst sıralara çıkmak her ne kadar zorlaşmaya devam ediyorsa, buna paralel olarak Seo danışmanlığı, seo danışmanı adı altında hizmet verenlerin sayısı çoğalmaktadır.

Anlaşmış olduğunuz kişi yada firmalardan referans almadan iş yapmayınız. Ödemelerinizi peşin olarak yapmayınız. Zaten güvenilir bir kişinin ücretinin tamamını istemesi hayatın olağan akışına aykırıdır.

Diğer bir hususta, artık arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için, whois backlink, imleme, ziyaretçi defteri gibi backlinkler işe yaramamakla birlikte sitenize zarar vereceği görüşündeyim. Bu tartışmaya açık bir konudur. Benim bir tavsiyem olarak algılayabilirsiniz.

Yeni web sitelerinize içerikler girdikten hemen sonra link yada tanıtım yazısı almayın. Bunun yerine düzenli olarak içeriklerinizi girin, sosyal medya destekli tanıtımlar yapın yeterli. Aradan biraz zaman geçsin, indexleriniz ön plana çıksın, google yada diğer arama motorlarından ziyaretçi gelsin ondan sonra link yada tanıtım yazısını alın derim.

SEO çalışmalarının faydalı olabilmesi için sitenizin ve içeriklerinizin özgün olmasına dikkat edin.

Umarım bu konuda bazı arkadaşlara faydalı olabilmişimdir. İlerleyen zamanlarda bazı paylaşımlarda bulunabilirim.

Saygılar. Kaynak: Seolog
Bipixel Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

Olmadı be hayat.
wmaraci
reklam

YeniWm YeniWm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
hocam ben şu olayı merak ediyorum madem böyle ilk sayfayı iddaa ediyorlar açsınlar en kral sektörde site hem siteden kazansınlar hem ref yapsın
AvukatDenizCelik plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
kesinlikle doğru diyorsunuz. SEO hizmeteri veriyorsunuz ama sizin web siteniz ilk sayfada yer almıyor. Hadi seo kelimesinde almasın, seo danışmanlığı olur , seo uzmanı olur. Ama % 90 nında öyle birşey yok malesef ..

Olmadı be hayat.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
backlink her zaman işe yarar bunun dışında katılıyorum. backlink googlenin vazgeçeceği en son seo kriteridir çünkü belgeselde izledim önem veriyolar backlinke. teşekkürler paylaşım için.
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam emeğe saygı duyarım ama seo işine pek güvenmiyorum örneğin seocu olsam açarım film sitesi - dizi sitesi - yemek sitesi -kadın blogu bir sürü birsürü hem bunları geliştiririm hem seoculuk yaparım birsürü para ; yapmadıklarını bilmiyoruz ama yapsalar ortaya çıkardı :)
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

madalyon adlı üyeden alıntı

backlink her zaman işe yarar bunun dışında katılıyorum. backlink googlenin vazgeçeceği en son seo kriteridir çünkü belgeselde izledim önem veriyolar backlinke. teşekkürler paylaşım için.

Backlink SEO için olmazsa olmazıdır. Bir web sitesine backlink almadan sıralamara çıkmak neredeyse imkansız olur. Fakat alınacak backlinklerin hepsi aynı değildir. Ben Whois backlink, imleme, blog backlink bunların işe yaramayacağını hatta sizi yavaşlatacağını düşünüyorum.

Backlinki doğru zamanlama ile almanız gerek. Google'ın web sitelerinize uygulamış olduğu ve kimsenin bilmediği filtre sistemleri var. Seni keywords'lerinde geride bırakabilir isterse. Bunların tamamı alacağınız backlinkler ile alakalıdır.

Olmadı be hayat.

YeniWm YeniWm Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

madalyon adlı üyeden alıntı

kardeşim backlink googlenin kuruluş ve şuan kullanmamızın tek sebebi. Zamanında adam akıllı arama sitesi yokken (yahoo excite falan varmış bunlarda rehber tarzında mesela forum başlığı altında siteleri sıralıyorlar ama belirli bir metot yok) Google o zamanlar siteleri sıralamak için backlink olayını çıkardı. ama backlink kan kaybediyor. Tanıtım yazısı daha kaliteli artık.

plahanx adlı üyeden alıntı

kesinlikle doğru diyorsunuz. SEO hizmeteri veriyorsunuz ama sizin web siteniz ilk sayfada yer almıyor. Hadi seo kelimesinde almasın, seo danışmanlığı olur , seo uzmanı olur. Ama % 90 nında öyle birşey yok malesef ..
aynen hocam
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)

AvukatDenizCelik adlı üyeden alıntı

Hocam emeğe saygı duyarım ama seo işine pek güvenmiyorum örneğin seocu olsam açarım film sitesi - dizi sitesi - yemek sitesi -kadın blogu bir sürü birsürü hem bunları geliştiririm hem seoculuk yaparım birsürü para ; yapmadıklarını bilmiyoruz ama yapsalar ortaya çıkardı :)

Bir haber sayfası aç, göster yeteneğini, Aradan 1-2 ay sonra Google news - Yandex News'e kayıt ol. Oradan kazandığın para sana seo'dan daha çok getirmesi muhtemeldir :) .

Bazı arkadaşlar görüyorum, onlarca news kayıtlı siteleri olan, news kayıtlı sitelerden kazandıkları paralardan ziyade News destekli seo çalışmaları yapıyorlar . Güç ellerinde yani

News kayıtlı bir sitenin 10 tane linke bedel olduğu zamanlar olabiliyor.
AvukatDenizCelik

kişi bu mesajı beğendi.

Olmadı be hayat.

AvukatDenizCelik AvukatDenizCelik Belki Bir Gün Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Avukat
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 652
  • Beğeniler 235 / 157
  • Ticaret 0, (%0)

plahanx adlı üyeden alıntı

Bir haber sayfası aç, göster yeteneğini, Aradan 1-2 ay sonra Google news - Yandex News'e kayıt ol. Oradan kazandığın para sana seo'dan daha çok getirmesi muhtemeldir :) .

Bazı arkadaşlar görüyorum, onlarca news kayıtlı siteleri olan, news kayıtlı sitelerden kazandıkları paralardan ziyade News destekli seo çalışmaları yapıyorlar . Güç ellerinde yani

News kayıtlı bir sitenin 10 tane linke bedel olduğu zamanlar olabiliyor.

Alanım gereği ek kazanç elde edebileceğim işler yapmıyorum hocam ayrıca yapmış olsaydımda news'e kayıt olamazdım belkide pek seodan anlamam ama gerçekten anlayıp yapanların kazançlarının yüksek olduğunuda düşünüyorum , Allah çok versin :)
plahanx

kişi bu mesajı beğendi.

Hukuki Sorunlarınız İçin Pm Atabilirsiniz

• Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek memur
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 35 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı kurum da olsak da bölümlerimiz farklı . Ek kazanç elde edebileceğiniz işler olmasa da, kimlik bilgileriniz gizli kalmak kaydıyla hobi olarak uğraşabilirsiniz. Benim çalıştığım ilin news kayıtlı haber sitesi var mesala, birisi bir şey derse haberini yapabilirim. :)

Olmadı be hayat.
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al