wmaraci reklam

10 bin tekil hitli oyun forumuna nasıl bir çalışma?

29 Mesajlar 2.965 Okunma
wmaraci reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Arkadaşlar merhaba, daha önce söz etmiştim forum açtığımızdan. Sponsorumuzu da bulduk anlaşmayı yaptık. Psikolol adlı youtube kanalıyla anlaştık. Size birkaç sorum olacak.

Forumu 1-2 hafta doldurabildiğimiz kadar kaliteli içerikle dolduracağız. Daha sonra arkadaş bütün videolarının başında foruma üye olun, forumda yarışma var çekiliş var gibi reklam yapacak. Kendi kategorisi olacak ve orada oyun taktikleri verecek (şampiyon yapılandırmaları). Her yeni videosu ilk gün 20k civarı izlenme alıyor, daha sonra 40-50 k arası bir izlenmeye ulaşıyor videoları. Gördüğüm kadarıyla sevilen bir arkadaş, takipçileri var.

Forum adresi Novamoba.com, bu şekilde forum hızla yükselip belli bir hite ulaşacak.

İlk ay sabit 10k ziyaretçi olur diye düşünsek. Nasıl bir reklam çalışması yapmalıyız. Ortalama ne kadar kazandırır günde?. 10k ziyaretçi kaç sayfa görüntüleme yapar forumda. Bunlar merak ettiğim şeyler. Ona göre planlarımızı yapacağız. Sizden örnekler bekliyorum.

not: Adsense almayı düşünüyoruz ama belli değil.

wmaraci
reklam

CoderB CoderB WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ş**
  • Mesajlar 85
  • Beğeniler 14 / 9
  • Ticaret 20, (%100)
Bu projede arkadaşa yardımcı oluyorum. Lütfen arkadaşlar sizlerden yorum ve öneri bekliyoruz..

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Yok mu arkadaşlar forumu olan birisi, adsense veya diğer reklam şirketleriyle çalışan? Forumda nasıl bir gelir elde ediliyor bir fikir oluşsun kafamızda ona göre seçim yapalım :)

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
adsense koyarsanız iyi bir reklam yerleşimi 10 k tekil hitle günlük en az 100 tl gelir elde tbm 15 kuruş olursa o civarlarda ayda 4 bin civarı toplar

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Özdemir adlı üyeden alıntı

adsense koyarsanız iyi bir reklam yerleşimi 10 k tekil hitle günlük en az 100 tl gelir elde tbm 15 kuruş olursa o civarlarda ayda 4 bin civarı toplar

Diğer reklamlar nasıl hocam bir bilginiz var mı pop-up gibi?

Birkaç ay sonra Sabit konu + vip üyelik + tanıtım yazısı + footer link + server tanıtım bannerleri vs oralardan gelir elde edersek hit de 10k üstünde çıkarsa 5-6 bini bulur yani :)

ugly ugly öğrencilik Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrencilik
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 2, (%100)
hocam 2 ay içinde google'dan günlük 10k hit gelir diye düşünüyorsanız zor. Kaliteli diyorsunuz ama her oyun konusu için 200-300 kelimelik yazı yazabilecek misiniz ? Açacağınız konuları belirlediniz mi ? Mesela Lol'de açacağınız konu başlıklarını belli mi ?

Eğer oyun indirme olmayacaksa insanlar neden turkmmo veya dh vs varken sizi tercih etmeli
Veya Oyun indirme de olucaksa neden insanlar torrent oyun,full oyun vs varken sizi tercih etmeli
Youtube'dan gelen hit gelir gider kalıcı olmaz. Kalıcı olması için sizin sitenizde ne olucak mesela ?

Bu devirde forum işi zor.

Bunlar benim düşüncem tabi. Bence sadece LoL ile ilgili bir site veya forum yapın.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

ugly adlı üyeden alıntı

hocam 2 ay içinde google'dan günlük 10k hit gelir diye düşünüyorsanız zor. Kaliteli diyorsunuz ama her oyun konusu için 200-300 kelimelik yazı yazabilecek misiniz ? Açacağınız konuları belirlediniz mi ? Mesela Lol'de açacağınız konu başlıklarını belli mi ?

Eğer oyun indirme olmayacaksa insanlar neden turkmmo veya dh vs varken sizi tercih etmeli
Veya Oyun indirme de olucaksa neden insanlar torrent oyun,full oyun vs varken sizi tercih etmeli
Youtube'dan gelen hit gelir gider kalıcı olmaz. Kalıcı olması için sizin sitenizde ne olucak mesela ?

Bu devirde forum işi zor.

Bunlar benim düşüncem tabi. Bence sadece LoL ile ilgili bir site veya forum yapın.

Google'dan direkt hit alacağız demedim, youtube da günde 1-2 video paylaşıyor arkadaş, 1 günde 50 k izlense toplam 5k sı merak edip girip bakmaz mı yani? Çekiliş var dese 30k girer belki de. İlk aylar reklam gelirlerinin hepsini çekiliş, yarışma gibi şeylere harcamayı düşünüyorum. Kalıcılık açısından şöyle diyeyim. Anlaşmamız her videonun başında foruma yönlendirmesi şeklinde olacak.

"Arkadaşlar Zed şampiyon buildimi forumda paylaştım girip bakın, üye olmayı unutmayın" "Forumu takip edin her gün çekiliş yapıyoruz" gibi..
Daha sonrası gelir zaten her kategoriyi canlandırırsak.

Ek Olarak: Gelir elde etmeye başladığımızda aynı şekilde minecraft, dota2 oyuncularını da youtuberlara reklam vererek foruma toplayabiliriz. Oyun oynayan kişiler, düşük yaş grupları (yanlış anlaşılmasın) forumlarda takılmayı çok seviyorlar. Güzel bir ortam oluşturursak bence aktif olarak forumu kullanan birçok kişi çıkar.

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)
Logo baya iyi olmuş ama tasarımı beğenmedim ben. Kazancla ilgili bi fikrim yok

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

muhdelibas adlı üyeden alıntı

Logo baya iyi olmuş ama tasarımı beğenmedim ben. Kazancla ilgili bi fikrim yok

Tasarımda ne gibi bir değişikliğe gidilebilir? Renkleri filan mı beğenmediniz yoksa :)

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Tasarımda ne gibi bir değişikliğe gidilebilir? Renkleri filan mı beğenmediniz yoksa :)

Hayır renkler güzel de, tablo başlarındaki gölgeler gereksiz olmuş sanki, eski moda forumlar gibi. Biraz modern, özenilmiş birşey olsa daha çekici olur. Her yönden simetriye dikkat etmek lazım, postbit te eski moda, bi çekiciliği yok. 10 yıl önce bu tarz forumlar ilgimi çekerdi benim :) yazı tipinden tutun pixel orantılarına kadar düzelse iyi olur. Türkçelerdeki hatalarda düzeltilmeli, yetkileriniz kısmında mesela üstte ingilizce kelimeler var. Her yer didik didik titizlikle düzeltilmeli. WM Aracını bu konuda çok başarılı buluyorum mesela, wmaracının tasarımıyla uğraşan kişi muhtemelen benim kafadan, simetri hastası :D .. ama sonuçta = kalite.

Ya da dediklerimi pek dikkate alma benim takıntım var heralde

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al