wmaraci reklam

10 bin tekil hitli oyun forumuna nasıl bir çalışma?

29 Mesajlar 3.013 Okunma
smmexpress

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

muhdelibas adlı üyeden alıntı

Hayır renkler güzel de, tablo başlarındaki gölgeler gereksiz olmuş sanki, eski moda forumlar gibi. Biraz modern, özenilmiş birşey olsa daha çekici olur. Her yönden simetriye dikkat etmek lazım, postbit te eski moda, bi çekiciliği yok. 10 yıl önce bu tarz forumlar ilgimi çekerdi benim :) yazı tipinden tutun pixel orantılarına kadar düzelse iyi olur. Türkçelerdeki hatalarda düzeltilmeli, yetkileriniz kısmında mesela üstte ingilizce kelimeler var. Her yer didik didik titizlikle düzeltilmeli. WM Aracını bu konuda çok başarılı buluyorum mesela, wmaracının tasarımıyla uğraşan kişi muhtemelen benim kafadan, simetri hastası :D .. ama sonuçta = kalite.

Ya da dediklerimi pek dikkate alma benim takıntım var heralde

Yok ya daha bitmedi forumun işleri postbiti yeni yaptım, bir wmaracı olamayız tabi. Başlangıç için yeterli diye düşündük dediğim gibi gelire göre sil baştan tasarlarız tekrar. Aklımda bir tema var 4.2.x onu düşünüyorum ama masraf yapamıyoruz para yok :) Sponsorumuz olsa iyi olurdu. Forum istatistiklerini de yeni ekledim simetri bozulduysa o bozmuştur :D Yazı büyüklükleri vs onlar kolay işler son rötuşlarda hallederiz.

Zaten rakiplere baktığımda çok daha sade, daha doğrusu dandik şeyler kullanmışlar.

wmaraci
reklam

Ozdemiir Ozdemiir Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 4 / 120
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siz o sayfanın sahıbıne sorun bakalım adsense ayda youtube geliri ne kadarmış :D

muhdelibas muhdelibas WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Türkolog
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 362
  • Beğeniler 42 / 122
  • Ticaret 2, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Yok ya daha bitmedi forumun işleri postbiti yeni yaptım, bir wmaracı olamayız tabi. Başlangıç için yeterli diye düşündük dediğim gibi gelire göre sil baştan tasarlarız tekrar. Aklımda bir tema var 4.2.x onu düşünüyorum ama masraf yapamıyoruz para yok :) Sponsorumuz olsa iyi olurdu. Forum istatistiklerini de yeni ekledim simetri bozulduysa o bozmuştur :D Yazı büyüklükleri vs onlar kolay işler son rötuşlarda hallederiz

Konuya gözattığım kadarıyla aylık 4 5 6 bin tl gelir düşünülüyor galiba, ben o yüzden böyle ayrıntılı şey ettim :D ben aylık 5 bin tlnin hesabını yapacağım bir siteyi oturup 2 ay tasarımıyla uğraşırdım. wmaracı tuttuysa %50 tasarımdan kazandı bence. Bu devirde forum tutturmak çok zor iş. O yüzden ince elemek lazım herşeyi. Siz bilirsiniz yine de. Sonuçta bir forumun üyesi o forumu tuttuysa ortalama hergün girecek, hergün görecekleri için "GÖZ" zevki çok önemli.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

Özdemir adlı üyeden alıntı

Hocam siz o sayfanın sahıbıne sorun bakalım adsense ayda youtube geliri ne kadarmış :D

Çok yüksek olsa foruma neden ortak olsun değil mi :D Türkçe içerikler zengin etmiyor merak etmeye gerek yok :D

Ek Olarak:

muhdelibas adlı üyeden alıntı

Konuya gözattığım kadarıyla aylık 4 5 6 bin tl gelir düşünülüyor galiba, ben o yüzden böyle ayrıntılı şey ettim :D ben aylık 5 bin tlnin hesabını yapacağım bir siteyi oturup 2 ay tasarımıyla uğraşırdım. wmaracı tuttuysa %50 tasarımdan kazandı bence. Bu devirde forum tutturmak çok zor iş. O yüzden ince elemek lazım herşeyi. Siz bilirsiniz yine de. Sonuçta bir forumun üyesi o forumu tuttuysa ortalama hergün girecek, hergün görecekleri için "GÖZ" zevki çok önemli.

En çok önem verdiğim şey estetik zaten, ama elden bu geliyor ilk defa vbulletin kullanıyorum. Kod bilgisi desen sıfır, tasarım öyle. O yüzden bikaç ay idare edip işi bilene yaptırmak en doğrusu. Yoksa forum 1 senede bitmez :)

wmaraci
wmaraci

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
tema olmamış bence. hatta en büyük engel temadır bana göre.. istatistikler gereksiz ve daha yeni site üye falan yok prestij düşürmüşsün adeta o istatistikle.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

madalyon adlı üyeden alıntı

tema olmamış bence. hatta en büyük engel temadır bana göre.. istatistikler gereksiz ve daha yeni site üye falan yok prestij düşürmüşsün adeta o istatistikle.

Forum açılmadı bile henüz deneme yapıyorum eksiklere takılmayın. Tema nasıl bir tema önerirsiniz ? İstatistikleri kapattım bir de şimdi bakın :)

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)
renkler asla olmamış söyliyeyim, o koyu yeşil ne :D ? yeşil değil galiba ama anladın hangi rengi kasteddiğimi.

http://www.ytaraci.com/ bak bunu bugün forumda gördüm çok harika bir tema. vbulletin forum

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

renkler asla olmamış söyliyeyim, o koyu yeşil ne :D ? yeşil değil galiba ama anladın hangi rengi kasteddiğimi.

http://www.ytaraci.com/ bak bunu bugün forumda gördüm çok harika bir tema. vbulletin forum

20 saniye o yeşile bakınca güzel gelmeye başlıyo :D Renkler uyumlu geliyor benim gözüme hayret.

Sizin gösterdiğiniz tema harika filan değil bence bildiğin sade mavi wmaracı özentisi tema :D

• Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

20 saniye o yeşile bakınca güzel gelmeye başlıyo :D Renkler uyumlu geliyor benim gözüme hayret.

Sizin gösterdiğiniz tema harika filan değil bence bildiğin sade mavi wmaracı özentisi tema :D

wmaracı özentisi mi :D şaka galiba bu

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

wmaracı özentisi mi :D şaka galiba bu

Anlayamadım dalga mı geçiyorsunuz tamamen özenti işte?

wmaraci
Konuyu toplam 4 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 4 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al