wmaraci reklam
lidertakipci

PS cc ile ilgili bir sorun

3 Mesajlar 434 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

PS konusunda işin çok başındayım. O nedenle neyi nereden düzenleyeceğimi çok az biliyor olsam da sağ tarafta katmanların olduğu bölümde bugün bilgisayarımı açtığımda bazı araçların yer değiştirdiğini veya kaybolduğunu gördüm.

Ancak asıl sorunum bu değil, katmandaki yazı veya resmin üzerine tıkladığımda katmanı seçmiyor seçse de katmandaki objenin sınırları belirmiyor. Bu sorunu katman sınırlarını göster ile çözmeyi denedim ancak çok belirsiz lacivert renkte incecik bir çizgi şeklinde çıktı.

Bu seçimi kaldırdım şimdi hiç bir şekilde çalışma alanımdan katman seçemiyorum. Zira alttaki uyarıyı veriyor. Tam ilk çalışmamı tamamlayacak üzereyken herşey alt üst oldu. Bu konuda eski ayarlarıma ya da ps orjinal ayarlarına dönebilmem mümkün mü acaba?

Hata:

Not: PS kaldırıp yeniden kurdum ama hiç birşey değişmedi. Bunu nasıl standart kuruluma döndürebilirim acaba?

wmaraci
reklam

riko riko Skype: oogunoozturk Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 611
  • Beğeniler 116 / 154
  • Ticaret 21, (%100)
Pencere sekmesidinden ps ara yüzünü istediğin şekle sokabilirsin. Sanırım H ile yapabiliyordun. Mobildeyim, pek hatırlamadım.
Katmanlara gelirsek kilitlemiş olabilirsin. Ya da sol alt tuşuna basıp katmanın üstüne tıklayın.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)

riko adlı üyeden alıntı

Pencere sekmesidinden ps ara yüzünü istediğin şekle sokabilirsin. Sanırım H ile yapabiliyordun. Mobildeyim, pek hatırlamadım.
Katmanlara gelirsek kilitlemiş olabilirsin. Ya da sol alt tuşuna basıp katmanın üstüne tıklayın.

İstediğim şekle sokuyorum burada bir sıkıntı olmuyor ama katmanlar kilitli değil ve hala bir katmanın üzerine tıkladığımda hiç birşey olmadığı gibi katmanı da üzerine tıklayarak seçemiyorum.

Mac için Cmd+H yaptığınızda klavuz çizgilerini kaldırıp tekrar açıyordu ama şimdi katman sınırları da bu kısayola dahil olmuş durumda, neden böyle oldu ve nasıl geri döndürebilirim bunu çözemedim 2 gündür.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al