wmaraci reklam
lidertakipci

Erdoğan'dan Dağlıca açıklaması

23 Mesajlar 3.683 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Ben konuyla ilgili açıklama yapmadım paşam, sadece konuşmayı buraya ekleyeyim dedim. Ne birilerini savunuyorum, ne de suçluyorum. Twitter'da gördüm ekledim, o kadar. Eğer sana ve ya başkasına cevap yazacak, konu hakkında yorum yapacaksam alıntılarım mesajı yazarım, problem yok ;)

Ben haberin asıl kaynakları ve yalanlayanlar için söyledim zaten sizin için değil, olayın tümünü açıklar durumda videosu var fakat bazı haber siteleri olayın başını kırparak farklı soruya verilmiş cevap gibi göstererek manipülasyon yapıyorlar.

Yani paylaştığınız yazıya cevaben yazdım, siz zaten bir yorum yapmamışsınız.
konusal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Yani diyor ki biz 400 vekil olana kadar şehit bitmeyecek...!
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

goldenShot goldenShot WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek İç Mimar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 5 / 12
  • Ticaret 6, (%100)
3. Andiçme

Anayasamızın 103’üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanı, görevine başlarken Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde aşağıdaki şekilde andiçer:

“Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılâplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine andiçerim.”

Bu yukarıda okuduğunuz paragraf Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanınn seçildikten sonra ettigi yemindir. Şimdi bana biriniz Tayyip Erdoğanın bu yemine bağlı kaldığını söyleyebilir mi?

Son olarak teröristi ihbar edenlere ödül veriliyormuş. Diyor ki Erdoğan; "Örgüt çözüm sürecini ihanete çevirdi.Her yere silah ve patlayıcı depoladı..Bu süreçte güvenlik güçleri müdahale etmeyelim dedi" IHBAR EDIYORUM Tayyip erdoğan örgüt ile görüştüğünü kendi ağzı ile beyan etmiştir. 400 M.Vekili olayını da konuşmak bile istemiyorum şerefsizlik, ahlaksızlıktır.. ALLAH Belasını versin.
nettebilgi anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Ne ile ilgili konuşurken bunları söylediği asıl mesele, üstelik canlı yayında canlı canlı izlediğim yayında geçiyor her şey herif 5 dk sonra melihin olayı düzeltme çabalarında kendi kendini yalanlayarak demedim dedi ...
Yancıları da önce demedi dedi videosu paylaşıldı bu sefer öyle demedi denildi buyrun izleyin bakalım ne demiş yazıya gerek yok videosu var.

Sende olayı abartıyorsun senin dediği gibi bişey yok ortada nerenizden anlıyorsunuz bilmiyorum ki bir siyasi parti diyor ak parti veya chp ismi telaffuz etmiyor ama seçimden önce hangi parti için çalıştığı belliydi ama şuan yaptığınız karalama kampanyası medya da sizin gibi yazıyor aynen herkes dürüst olsun zaten ülke bu hale geldiyse yalan yanlış söylemlerden haberlerden geldi insanların kafasını bulandırıyorsunuz.
Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Sende olayı abartıyorsun senin dediği gibi bişey yok ortada nerenizden anlıyorsunuz bilmiyorum ki bir siyasi parti diyor ak parti veya chp ismi telaffuz etmiyor ama seçimden önce hangi parti için çalıştığı belliydi ama şuan yaptığınız karalama kampanyası medya da sizin gibi yazıyor aynen herkes dürüst olsun zaten ülke bu hale geldiyse yalan yanlış söylemlerden haberlerden geldi insanların kafasını bulandırıyorsunuz.

Abarttığım bir olay yok videosu burada işte olayın tamamının geçtiği videoyu paylaştım ne demiş ne dememiş ortada.

Parti ismi belirtiyor demedim ki zaten hiç bir mesajda, söylemesine de gerek yok ne kadar tarafsız olduğunu hepimiz biliyoruz hangi partiden bahsettiğini de biliyoruz.

400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün demedi mi bu ? Şimdi de 400 vekili bir parti alsaydı bunlar yaşanmazdı diyorsa ne anlamamız gerekiyorsa ben de onu anlıyorum. Zaten bunu ilk kez de söylemiyor seçimden sonra çokça duyduk bu ve benzer lafları.

Ben mi abartıyorum şehidin bayrağa sarılı tabutuna yaslanıp siyaset yapanlar mı ?
AvaRe anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

isagold isagold WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek web sitesi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 381
  • Beğeniler 65 / 82
  • Ticaret 36, (%100)
Cumhurbaskani hala baskanlik ruyasinda halk yine oy vermiyecektir ben sahsen hep akp verdim son secimde tutturdu baskanlik diye vermedim yine baskanlik istiyor yine vermiyecem
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)

isagold adlı üyeden alıntı

Cumhurbaskani hala baskanlik ruyasinda halk yine oy vermiyecektir ben sahsen hep akp verdim son secimde tutturdu baskanlik diye vermedim yine baskanlik istiyor yine vermiyecem

Başkanlık için vermediysen yazık. Başka şeylerde bu kararını desteklemeli. Ne mutlu ki gerçeği görecek kadar cesaretlisin.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bu sözlerden kim ne sonuç çıkarıyor ?

400 vekil alınsa bu günler yaşanmayacak deniliyorsa demek ki bu gün yaşananları gerçekleştiren bunu söyleyendir.

400 vekili bir parti alsa pkk sanki silah mı bırakacakmış ? Ne değişecekmiş ? Al hükümette sende cumhurbaşkanlığı da sende asker de sende polis de sende neden durduramıyorsun ?

Resmen yaşananların sebebi her gün itiraf ediliyor, millet kör olmuş bunu bile göremiyor. Pkk ile bu adamın arasında sıkıştık kaldık olan hep bize oluyor.

Tek taraflı bakıyorsunuz, normalde 400 olayını her açıdan düşünülmesi gerekmekteydi.

Adamın şu dediği doğru, "400 vekil verilse bu olaylar vuku bulmayacak".
Ama şu dediği ise yanlış, "AKP'ye 400 vekil verilmesi"

Eğer hükümet kurulsaydı, yani herhangi bir olay anında meclisten hemen yeni kararları geçirebilecek bir hükümet kurulsaydı (CHP, AKP vs.) terör örgütü saldırmayacak, aksine bir sonraki seçime kadar güç kazanmak için bekleyecekti.

Bu genel savaş stratejisidir. Rakibinin en güçlü olduğu anda mı saldırıp kendini riske atarsın yoksa rakibinin zayıf noktası çıkıncaya dek silah biriktirir, güç mü kazanırsın?

400 millet vekilini şu anda CHP dahi alsa PKK olayı bir sonraki seçime kadar azalacak. Bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.

Elbette RTE bu yönde demedi, AKP'ye istedi fakat dediği de yanlış değil. Hükümet kurulursa, yeniden devlet eline güç kavramını alırsa PKK gibi terör örgütleri bir süre daha güç kazanmak için saklanır. Yani AKP tek başına iktidar olsa ve terör olayı azalsa bu AKP'nin terörü çıkardığından değil "devlet" kavramının yeniden istediğini yapabilecek güce ulaşmasından kaynaklı olacak. CHP iktidar olsa ve terör azalsa bu CHP'nin terörü çıkarmasından değil, yine aynı şekilde devlet kavramının güç kazanmasından dolayı olacak. MHP'yi saymıyorum adamlar ateşle barut gibi kürtlere karşı.

Şu anda PKK'nın devletle savaşması devleti yıpratıyor. Devlet kurulursa ve 4-5 yıl boyunca da yıkılmayacaksa PKK'nın böyle bir şey yapması anlamsız olur. Yani şu an Tayyip istese de durduramaz PKK'yı. Çünkü istediği yasayı meclisten geçiremeyecek. Ama hükümet kurulursa hangi parti olursa olsun terör azalır.
isousluer ScHLaFLoS

kişi bu mesajı beğendi.

Sirvaliente Sirvaliente White Power! Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Youtuber
  • Konum ABD
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 370
  • Beğeniler 19 / 106
  • Ticaret 2, (%100)
Analar ağlıyor gözleri yaşlı canlarını ciğerlerini kaybetmişler. Gözlerinde eksik olmayacak artık o yaş. Sen terörün üzerine gideceğine vatan birliğini sağlayacağına resmen insanlara "size iyi oldu" demeye getiriyorsun. İktidar hırsı gözünü karartmış. Kendi evlatları rahat huzur içindeyken ölenler hep yoksul çocuklar 20 yaşındaki fidanlar. Hırsınız,rahatlığınız bitmeyen PARA aşkınız yüzünden katilsiniz katil. Allah belanızı versin.
Rekomedya nettebilgi

kişi bu mesajı beğendi.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Tek taraflı bakıyorsunuz, normalde 400 olayını her açıdan düşünülmesi gerekmekteydi.

Adamın şu dediği doğru, "400 vekil verilse bu olaylar vuku bulmayacak".
Ama şu dediği ise yanlış, "AKP'ye 400 vekil verilmesi"

Eğer hükümet kurulsaydı, yani herhangi bir olay anında meclisten hemen yeni kararları geçirebilecek bir hükümet kurulsaydı (CHP, AKP vs.) terör örgütü saldırmayacak, aksine bir sonraki seçime kadar güç kazanmak için bekleyecekti.

Bu genel savaş stratejisidir. Rakibinin en güçlü olduğu anda mı saldırıp kendini riske atarsın yoksa rakibinin zayıf noktası çıkıncaya dek silah biriktirir, güç mü kazanırsın?

400 millet vekilini şu anda CHP dahi alsa PKK olayı bir sonraki seçime kadar azalacak. Bunu anlamak için kahin olmaya gerek yok.

Elbette RTE bu yönde demedi, AKP'ye istedi fakat dediği de yanlış değil. Hükümet kurulursa, yeniden devlet eline güç kavramını alırsa PKK gibi terör örgütleri bir süre daha güç kazanmak için saklanır. Yani AKP tek başına iktidar olsa ve terör olayı azalsa bu AKP'nin terörü çıkardığından değil "devlet" kavramının yeniden istediğini yapabilecek güce ulaşmasından kaynaklı olacak. CHP iktidar olsa ve terör azalsa bu CHP'nin terörü çıkarmasından değil, yine aynı şekilde devlet kavramının güç kazanmasından dolayı olacak. MHP'yi saymıyorum adamlar ateşle barut gibi kürtlere karşı.

Şu anda PKK'nın devletle savaşması devleti yıpratıyor. Devlet kurulursa ve 4-5 yıl boyunca da yıkılmayacaksa PKK'nın böyle bir şey yapması anlamsız olur. Yani şu an Tayyip istese de durduramaz PKK'yı. Çünkü istediği yasayı meclisten geçiremeyecek. Ama hükümet kurulursa hangi parti olursa olsun terör azalır.

İnatla kimse neden görmek istemiyor bunu anlamıyorum, şu an yaşanan çatışma sürecini birebir takip edenlerdenim, şu an yaşananlar kaostan başka bir şey değil ve her nasıl olduysa dağda konuşmayın meclise girin siyasi olarak bu sorunu çözelim dedikleri adamlar barajı geçip meclise girerek birinin başkanlık hayalini suya düşürdükten sonra birden başladı. Bunun bu sebeple başladığını Yalçın Akdoğan bir çok kez itiraf etmedi mi ? Yani bütün bu açıklamaları siz nasıl görmüyorsunuz ?

İzleyelim bakalım neden süreç bitmiş ?

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/333227/Akdogan_itiraf_etti__Erdogan_tahrik_oldu.html

Devletin elini güçlendirip pkkyı kandırıp saldırdığı yönünde havuz medyasında haberler çıkıyor, böyle bir şey yok ne topyekün savaş var ne topyekün barış var, bildiğin kaos yaşanıyor ne asker var gücüyle saldırı halinde ne pkk. Bu gördüklerimiz olası çatışma ortamının %10'u bile değil. Süreçte tek güçlenen pkk olmuş daha dün akşam cumhurbaşkanı canlı yayında kendi söylüyor. Cemaat nasıl ki kandırmadıysa menfaatleri uğruna göz yumulduysa pkkda kimseyi kandırmadı iktidarın çıkarları vardı ve yapılanmalarına göz yumuldu. Ydg-h gibi şehir yapılanmaları bu süreçte ortaya çıktı kimse el sürmedi bir tanesini tutuklamadı daha bunun gibi nice oluşumlar kuruldu kimse müdahale etmedi, şehir içinde yerleşik ağır silahlar kurulduğunu bir çok uzman rapor etti tvlerde anlattı böyle olmaz diye bir sürü rapor sunuldu hükümet bir kez olsun umursamadı.

Buyrun Yalçın Akdoğanın açıklamalarından biri, sırf bu adamı takip etseniz okuyor olsanız hiç bir şüpheye yer olmaksızın kimin süreci neden bitirip bu kaosu başlattığını da görürdünüz :

http://www.milliyet.com.tr/yalcin-akdogan-dan-hdp-aciklamasi/siyaset/detay/2108689/default.htm

Okumaya üşenenler ya da anlamayanlar için tüm açıklamalarının ortak özeti:

Hdp için diyor ki senin ne işin var Türkiye partisi olmayla, madem istediğin kürt hakları ise gel benim de menfaatime hizmet et bende özerklikse özerklik pkklılara özgürlükse özgürlük hepsini sağlayacağım. Sen inatla seni başkan yaptırmayacağız diye politika güdersen de bu süreci işletmem çatışmalara katlanırsın.

Bu şekilde bölge halkına da pkkya da mesaj veriyorlar, iş büyüyüp içeride batı halkının tepkisi ile karşılaştıklarında ise çıkıp başka bir tam tersi açıklamayla bunu yalanlamaya çalışıyorlar. Yok terör örgütü şemsiyesi altından çık bilmem ne uyduruyorlar, e daha dün terör örgütüyle masada olan kendileri değilmiydi ? Siz eğer bu kaosu siyasi çıkar için yapmadıysanız, süreç görüşmelerini terör örgütü yerine siyasi temsilcileriyle yapmak daha mantıklı olmazmıydı ?

Bahse girerim ki hdp çıkıp bugün seçime katılmayacaklarını, boykot edeceklerini açıklasın 24 saat içinde tüm çatışmalar biter.

-------------------------------------

Bugün bu yaşananların tamamı siyasi, bugün bunu kabul etmeyenler ya da farklı yorumlayanlar da ama 1 ama 10 sene sonra detaylarıyla kendileri de görmüş olacak. Boş yere bir sürü insan ölüyor, yarın madem gelinecek nokta buydu ise neden insanlar ölüme gönderildi denecek.
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al