freelance iş ilanları

SON DAKİKA ! Iğdır'da polis aracına saldırı: 13 polis şehit

13 Mesajlar 1.901 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

vurup öldürsünler hocam yani tak etti

Hepimize tak etti yıllardır ama yapılan bir şey yok.. Anadolu'nun her tarafı ağlayan analar ile doldu...

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Askeriyede ve polis teşkilatında işler nasıl yürüyor çok anlamam ama neden askerleri-polisleri sürekli bir yerden bir yere sevk edip duruyorlar ? Yolların tehlikeli olduğunu besbelli resmen kumar oynanıyor.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

brown adlı üyeden alıntı

Askeriyede ve polis teşkilatında işler nasıl yürüyor çok anlamam ama neden askerleri-polisleri sürekli bir yerden bir yere sevk edip duruyorlar ? Yolların tehlikeli olduğunu besbelli resmen kumar oynanıyor.

Fabrika servisi gibi düşünün bunu, yani işe gitmeleri için sabah servis alır iş yerine götürür akşam da işten alır eve götürür, bunun başka yöntemi yok tek tek gelmeleri de bir şeyi değiştirmezdi üstelik çoğu yerde çok uzun mesafeler var araçlarıyla işe gidip gelme şansları yok mazota benzine maaşları bile yetmez. Şimdi baktım Aralık İlçe Jandarma ile sınır kapısı arası 40km , polislerin tamamını Aralık ilçede oturuyor bile olsa git gel günlük 100km civarı yol yapar ortalama bir arabaları olsa 30 lira yakıt demek bu ve ayda 900 lira yapar, zaten aldıkları maaş 3000-3500 lira, servisle gitmelerinin dışında bir seçenek yok. Üstelik tüm ülke memurlarını zırhlı özel araçlarla taşıyamazsınız hadi diyelim en etkili bombaya dayanıklı araçlar ile bu işi çözdünüz, terörün hedefi değişir bu sefer lojmanlara saldırır yani saldıracak bir şey elbet bulurlar.

Babam hep derdi oğlum her şeye bir çözüm bulursun da kahpeliğe çözüm bulamazsın diye, burada yapılan kahpeliktir çünkü çatışma ortamı değil polislerin hiç bir şeyden haberi yok. Devlete kabahat bulduğum ve bulunacak bir sürü konu var fakat bence bu onlardan biri değil taşımasa da zırhlı araçlar olsa da böyle bir olay yine yaşanırdı. Şu olay da 5 zırhlı araç etraflarında olsa ne değişecekti ki ? Yani buna tamamen engel olacak bir çözüm üretemezsiniz, ancak halkı örgüte katılmaktan vazgeçirmeniz halkın sempati duymasına neden olan tüm her şeyi ortadan kaldırmanız, istihbarat olarak kusursuz hakim olup sonradan terörle mücadeleye girişmeniz gerekir. Bizde yıllardır bu yapılmıyor işte, operasyon diye yapılan bir çok olay örgüte sempati beslemeyeni bile dağa çekecek boyutlara ulaşıyor. Bir kere örgütle bölge halkı ayrılmıyor, sempatizanla örgüt ayrılmıyor bizim terörle mücadele anlayışımızda hepsi bir kefeye konuyor, böyle olunca da örgütten kaçan nefret eden bile bir süre sonra örgütte yer alıyor, örgüte katılım sağlanmasına neden olan sorunlar tartışılmıyor ortadan kaldırılmıyor, şimdi birileri çıkıp bana şunu yaptık bunu yaptık daha ne yapıcaz diyecek bana söylemeyin arkadaşlar ben örgüte katılmıyorum örgüte katılana sorun bunu onun derdini öğrenin sempati besleyene sorun . Hiç bir sorun olmasa işler bu derece büyümezdi, halk desteği yarı yarıya bile değilken şimdi neredeyse bölge halkının %80'i örgütü destekler hale gelmişse bunda bu devletin hiç mi suçu yok durup dururken mi bu destek artıyor ? Yanlış anlaşılma kandırılma varsa da devlet bunun önüne politikaları söylemleri ile geçmelidir.

Herkes ezbere savaş savaş savaş diyor, böyle bir çözüm yok iş ilerledikçe savaş büyüdükçe karşına milyonları alır hale geliyorsun hangi biriyle baş edeceksin ? 2 gündür yaşananlar savaşın sonuçları işte, olası büyük saldırı durumunda çok daha acı haberler gelecek insanlar buna nasıl katlanacak ?

Böyle bir anket var, durumu özetliyor, insanlar savaş olsun diyor ama kendini de riske atmak istemiyor. Burada da illa savaş savaş diyenlerin özü de böyle işte, herkesin canı tatlıdır, terörle savaşarak mücadele edilsin diyenler ne de olsa ben ölmeyeceğim askerdekiler düşünsün diye bakıyor olaya. Böyle bir çözüm yok, çatışmak operasyonlar yapmak da elbet ki mücadelenin bir parçasıdır fakat sadece parçasıdır büsbütün yöntem bu olduğunda çözüme ulaşmanın mümkünatı olduğunu düşünmüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al