lostyazilim

Windows 7 USB Bellek Sılıntısı

3 Mesajlar 792 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle ben windows 7 kullanıyorum ve aktif olarak 5-6 usb bellek ile işim gereği çok işim oluyor.
Şimdi arkadaşlar bi ara dizüstü bilgisayarımda taktığım usb bellekler ''bilgisayar''a girince doluluk çubuğunu kırmmızı rekte gösteriyor tıklayıncada sadece bir sürücü simgesi çıkıyor ve ona tıklayınca başka bi pencerede usb belleğimin içindeki dosyaları açıyor.
Linux kullanan bir arkadaşımdan yardım isteyerek onun usb belleği ile ile linux işletim sistemiini çalıştırarak usb belleklerimin içindeki uygunsuz gözüken şeyleri temizledim ve başka bilgisayarda takarak düzeldiğini gördüm ve dizüstü bilgisayarıma format ataarak bu sıkıntıdan kurtuldum.
Şimdi bilgisayarım usb bellekleri aynı şekilde yapmaya başladı.(belleği takıyorum,otomatik açılmıyor,bikgisayara giriyorum,bellek sürücüsüne tıklıyorum,tek birsürücü simgesi çıkıyor ve onada tıklayınca ayrı bir pencerede dosyalarımı çıkarıyor)
sadece tek fark bu sefer doluluk çubuğu kırmızı değil. Ancak bu bilgisayara takınca usb drekt bozuluyor yine ve diğer bilgisayarlarda da öle açılıyor. Bende başka bilgisayara takıp ''CMD'' den ''attrib'' koduyla açıyorum sonra karşıma çıkan pencerede isimsiz bi klasörde dosyalarım,bi simgede sürücü simgesi ve ekstradanda bi iki klasör oluyor ve onları silip isimsiz klasörü(krnfi dosyarım olan klasörü) bilgisayara atıp usb belleği biçimlendiriyorum.Ondan sonrada geri atıyorum klasörlerimi düzgün çalışıyor ama dizüstü bilgisayarıma taktığım an yine aynı sıkıntı oluyor.
Bende şimdi ''attrib'' kodu ile açıp başka bilgisayarda hepsini düzelttim. Ancak şimdi tekrar bozulmasınlar diye dizüstü bilgisayarıma takamıyorum.
Bu bilgisayarda sizce ne vardır?
NOT: DENEDİĞİM ANTİVÜRÜS PROGRAMLARI BİLGİSAYARDA Bİ VÜRÜS BULAMIYOR !

wmaraci
reklam

junior junior WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 50 / 27
  • Ticaret 1, (%0)
Malwarebytes dene derim

samsa samsa Ne Mutlu TÜRK'ÜM Diyene Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek turizm
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** O**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 117 / 118
  • Ticaret 5, (%100)

junior adlı üyeden alıntı

Malwarebytes dene derim

Deniyeceğim,teşekkürler.

Ek Olarak:

junior adlı üyeden alıntı

Malwarebytes dene derim

Hocam yanlız bu program ücretli. Free de indire biliyoruz ancak büyük ihtimalle ya tam kapsamlı değil yada süreli kullanım hakkımız olacak.
Bu ad-awere adlı programı 30gün sürelisini kurdum tarattım bi saat ama hiç birşey çıkartmadı sorunlu olarak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al